SAKİNE ÖZ, YURTTAŞ'I DOĞRU SÖYLEMEYE DAVET ETTİ

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, kendisini Allah'a ve üzüm üreticilerine havale ettiğini belirten AKP Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş'a yanıt verdi. Öz, "Ben de kendisini doğru söylemeye davet ediyorum. Yurttaş, sürekli Sultaniye üzümlerinin THY tarafından parayla alınıyormuş gibi propaganda yaptı. Ancak soru önergem sonucu, projenin, Alaşehir Sanayi Odası'nın üzümümüzü tanıtım amacıyla yaptığı bir çalışmanın sonucu olduğu ortaya çıktı"

SAKİNE ÖZ, YURTTAŞ'I DOĞRU SÖYLEMEYE DAVET ETTİ

SAKİNE ÖZ, YURTTAŞ'I DOĞRU SÖYLEMEYE DAVET ETTİ

CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, kendisini Allah’a ve üzüm üreticilerine havale ettiğini belirten AKP Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş’a yanıt verdi. Öz, “Ben de kendisini doğru söylemeye davet ediyorum. Yurttaş, sürekli Sultaniye üzümlerinin THY tarafından parayla alınıyormuş gibi propaganda yaptı. Ancak soru önergem sonucu, projenin, Alaşehir Sanayi Odası’nın üzümümüzü tanıtım amacıyla yaptığı bir çalışmanın sonucu olduğu ortaya çıktı” Sakine Öz, Yurttaş’ın sözleriyle bazı açıklamalar yapmasının zorunlu hale geldiğini belirtti ve açıklamalarını şöyle sıraladı: 1-Muzaffer Yurttaş, hemen her konuşmasında, Sultaniye üzümlerinin THY’de dağıtılmasının Türk Hava Yolları’ndan para alınarak yapılıyormuş gibi bir izlenim vererek anlattı. Yurttaş’ın daha önce yaptığı hiçbir açıklamada, bu projenin THY’den herhangi bir para alınmadan, yalnızca tanıtım amaçlı olduğuna ilişkin bir vurgu yoktur. Ancak bizim soru önergemizin yanıtının gelmesiyle bu durum ortaya çıkmıştır. 2-Yine Muzaffer Yurttaş, Sultaniye üzümlerinin THY uçaklarında ikram edilmeye başlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamalarda, sürekli olarak bunun AKP’nin bir projesiymiş gibi sunmuştur. Yine soru önergeme verilen yanıttan ve Muzaffer Yurttaş’ın son açıklamasından anlaşıldığına göre, konunun AKP ile hiç ilgisi yoktur. Bu, Manisa Ticaret Odası ile THY arasında yapılan KOSGEB destekli bir anlaşmadır. O zaman Yurttaş’ın bunu neden bir propaganda malzemesi yaptığını açıklaması gerekmektedir. Yaptığı açıklamalarda anlaşmanın içeriğine ilişkin bir belirsizlik vardı. Zaten soru önergesini de bu nedenle verdim. Bundan böyle Yurttaş’ı daha doğru açıklamalar yapmaya davet ediyorum. 3-Muzaffer Yurttaş, yaptığı son açıklamada da “Başlattığımız bu çalışmalardan asla taviz verme düşüncesinde değiliz” diyerek yine “biz” vurgusu yapmaktadır. Bu anlaşmada AKP olmadığına, göre bu vurgu şaşırtıcıdır. Bu, Yurttaş’ın ticaret odasını da AKP’nin bir organı olarak gördüğünü mü ortaya koyuyor? Ticaret Odası’nın böyle bir çalışmasının devam etmesini biz de istiyoruz. CHP ve diğer muhalefet partileri de mutlaka destek verecektir. Çünkü amacımız Manisa’ya hizmet etmektir. 4-Elbette tanıtım faaliyetlerinin de satışın bir parçası olduğunu düşünüyorum. Ancak, arkasından yapılacak bağlantılarla satışın gelmesiyle bu tanıtımın bir anlamı olacaktır. TARİŞ’in de üreticilerimizin de yapılacak anlaşmalardan pay almasını istiyoruz. Üreticinin hakkını savunmam nedeniyle Yurttaş beni Allah’a ve üreticilere havale ediyorsa, bundan gocunmam, benim veremeyecek hesabım yok. Ama iktidarın yaptıklarını görünce, Allah’a havale edildiğinde hesap verme sorunu yaşayacak birçok kişi olacağına da eminim.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.