banner278

SAĞLIK-SEN KADIN ÇALIŞANLARIN SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

Türk Sağlık-Sen Kadın Kolları Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün yaptıkları bir açıklamada tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı ve sorunlarının bir an önce çözülmesini istediler.

banner292
SAĞLIK-SEN KADIN ÇALIŞANLARIN SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

SAĞLIK-SEN KADIN ÇALIŞANLARIN SORUNLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

Türk Sağlık-Sen Kadın Kolları Komisyonu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün yaptıkları bir açıklamada tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı ve sorunlarının bir an önce çözülmesini istediler.   Sağlık-Sen binasında Türk Sağlık-Sen Kadın Kolları Başkanı Aysel Yıldırım, Sağlık-Sen İl Başkanı Mustafa Genç ile birlikte yaptığı basın açıklamasında, anne olmanın getirdiği büyük kutsallığa sahip olan kadının, sorumluluk sahibi, ailesine yön veren ve gelecek nesilleri yetiştiren özelliklerinden dolayı bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Anayasada kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığın girmesine rağmen bunun sadece metinlerde kalmadığı ve bu tür olayları sürekli arttırdığını vurgulayan Aysel Yıldırım siyasi iradenin bu gibi insanlık dışı vahşetlerin önüne geçmek için bir an önce adım atması gerektiğini belirtti. Kamuda görev yapan kadınlarımızın sorunları da sürekli arttığının altını çizen Yıldırım; “ Kadın çalışanlar, erkeklere oranla hasta ve hasta yakınlarının olumsuz yaklaşımlarına, baskılarına ve fiili şiddetlerine daha fazla maruz kalmakta, ağır iş yükü ile baş başa bırakılmaktadırlar. Kadın çalışanlar idari görevlerde erkeklere oranla daha az görevlendirilmekte, İdarenin takdir yetkilerinin kullanımında kadın çalışanların aleyhine keyfi uygulamalar yapılmaktadır.Kadın çalışanların iş ortamından kaynaklanan sorunlarının giderilmesi için idarece gerekli katkı ve kolaylık sağlanmamaktadır. Kadın kamu görevlileri nöbetlerde ulaşım sorunundan, Kreş yetersizliğine kadar birçok sıkıntı ile uğraşmaktadırlar. Bu sıkıntılar aile yaşamlarını da olumsuz etkilemektedir.” Dedi.   KADINLAR KENDİ SORUNLARI İÇİN MÜCADELE ETMELİ Kamuda kadın çalışanların talepleri yerine getirilmesini ve sorunları bir an önce çözüme kavuşturulmasını isteyen Sağlık-Sen Kadın Kolları Başkanı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün  bu sorunların çözümü için önemli adımların atılacağı bir gün olması gerektiğini dile getirdi.   Yıldırım; Kamuda çalışan kadınlarımızda sorunlarının çözümü için kendileri mücadele ortamında yer almalıdırlar. Türk kadını sesini duyurmalı, düşüncelerini açıklamalı ve çözüm için mücadele etmelidir. Bu nedenle Türk Sağlık-Sen olarak kadınlarımızı sendikal mücadelemize ortak olmaya çağırıyor ve güçlü ailemizde sorunlarını çözmek için bir arada bulunmalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Aysel Yıldırım konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı; “Bugün hizmet kolumuzda görev yapan ebe ve hemşirelerde Türk kadınının zor şartlarda ülkesine ve milletine hizmetinin bir diğer timsalleridirler Türk Sağlık-Sen olarak başta şehit anneleri ve eşleri, Sağlık ve sosyal hizmet alanında şifa dağıtan, şefkat veren çalışma arkadaşlarımız olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.