banner278

RIFAT HİSARCIKLIOĞLU GECE YARISI GELDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Eğer ortak akıl noktasında birleşip millet olarak birliğimize beraberliğimize kardeşlik hukukumuza bir zarar vermezsek o zaman 2015 sonrası bizi kimse tutamaz." dedi.

RIFAT HİSARCIKLIOĞLU GECE YARISI GELDİ

RIFAT HİSARCIKLIOĞLU GECE YARISI GELDİ 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Eğer ortak akıl noktasında birleşip millet olarak birliğimize beraberliğimize kardeşlik hukukumuza bir zarar vermezsek o zaman 2015 sonrası bizi kimse tutamaz.” dedi.

Bir dizi ziyaret ve program için Manisa’ya gelen Hisarcıklıoğlu, gece saatlerde Manisa Ticaret Borsası ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Gece 00.45’te Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda olan Hisarcıklıoğlu, başkanlık süresi boyunca en geç saatteki ziyaretini Manisa’da gerçekleştirdiğini belirterek, bir rekora imza attığını söyledi. Türkiye’deki son ekonomik gelişmeler ile bünyesinde bulunan oda ve borsaların durumu hakkında açıklamalarda bulunan Hisarcıklıoğlu, Türkiye’yi çok zorlu iki yılın beklediğini kaydetti. Hisarcıklıoğlu ilk ziyaretini Manisa Ticaret Borsası’na yaptı. Hisarcıklıoğlu burada Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılandı. Kongre sürecine değinen Hisarcıklıoğlu, “Seçimler sonucunda gördünüz ki bu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği seçimi ilk defa bu kadar uzun bir süreç aldı. Tam 10 ay süren bir süreçti. 10’uncu ayda başladı, sekizinci ayda bitti. Zaman zaman bu NACE konusunda kafada bulanıklık yaratılmak istendi. Zihinler karıştırılmak istendi. ‘Bunlar demokratik seçim yapmayacak, kendilerinin devamı için bazı hazırlıklar yapılıyor’ denildi. İnsan karşısındakini kendisi gibi bilirmiş. Biz dedik ki bulunduğumuz makamlar sorumluluk gerektirir. Türkiye’nin en demokratik kurumuyuz. En adil, en şeffaf şekilde seçimlerimizi yaptırıyor olmamız lazım dedik. Bunun sonucunda gördük. Bugün itibariyle Türkiye’de bugüne kadar olmamış bir ilk gerçekleşti. Oda ve borsa başkanlarımızın değişim oranı bir önceki döneme göre tam yüzde 49 oranında gerçekleşti. Bu devrim niteliğinde bir değişimdir. “ dedi.

“YILDA BENİ 2 GÜN ARAMAYIN”
TOBB Başkanı olarak görevinin hizmet etmek olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, “24 saat benim telefonum açık. . Ne zaman isterseniz arayabilirsiniz. Yılda sadece iki gün beni aramayın diyorum. Kurban Bayramı’nın ve Ramazan Bayramı’nın 1. günleri. 363 gün beni her zaman arayabilirler ve arıyorlar zaten.  Aradıkları zaman tek bir talebim var. Gece cep telefonunuzu açık tutun diyorum. Ben ancak gece dönebiliyorum. Daha bizim gecemiz bitmedi. BALO’nun yarın ilk trenini hareket ettireceğiz. Bu törenimiz yarın saat 11.00’da Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım da iştirak edecek. Kendisinin bu projenin gerçekleşmesinde büyük katkısı vardır.” dedi.

“2 YIL TÜRKİYE OLARAK ÇOK ZORLU BİR SÜRECİN İÇERİSİNDEYİZ”

Türkiye’nin zorlu bir döneme girdiğini belirten Hisarcıklıoğlu konuşmasına şöyle devam etti: “2 yıl Türkiye olarak çok zorlu bir sürecin içerisindeyiz. Gerek iç gerek dış meseleler noktasında. Burada hepimiz farklı düşünebiliriz. Ama farklı düşüncemizi ortak akıl noktasında birleştirmemiz lazım. Eğer ortak akıl noktasında birleşip millet olarak birliğimize beraberliğimize kardeşlik hukukumuza bir zarar vermezsek o zaman 2015 sonrası bizi kimse tutamaz. Her şey gelip geçici burada. Başkanlık, yönetim, meclis, zenginlik, güzellik, gençlik, para, hepsi gelip geçicidir. Ama burada neyi en iyi yaparsak, neyi insanımız için yapabilirsek, insanları ayırt etmeden eşit şekilde yapabilirsek ne mutlu bize. Öteki tarafta inşallah Allah’ım hepimizi sınıfı geçenlerden eylesin.”Konuşmaların ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Manisa Ticaret Borsası Başkanı Özkasap birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti.

MANİSA TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ

Hisarcıklıoğlu, Manisa Ticaret Borsası ziyaretinin ardından Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MTSO) ziyaret etti.  Hisarcıklıoğlu burada da Manisa TSO Başkanı Bülent Koşmaz, yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri tarafından kapıda karşılandı. Gece 00.45’te Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda olan Hisarcıklıoğlu, başkanlık süresi boyunca en geç saatteki ziyaretini Manisa’da gerçekleştirdiğini belirterek, bir rekora imza attığını söyledi.  Manisa TSO Başkanı Bülent Koşmaz, burada Hisarcıklıoğlu’na oda faaliyetlerinden söz ederek, Ocak ayında yeni hizmet binalarının açılışına davet etti. Koşmaz ayrıca, Manisa’da ayrı bir sanayi odası kurulmasının yarardan çok zarar getireceğini vurguladı.  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bir rekordan bahsederek konuşmama başlamak istiyorum.  Ben bugüne kadar en geç konuşmamı gece saat yarımda yapmıştım. O da geçen yıl Bodrum Ticaret Odamızdaydı. O zaman da meclis tamamen doluydu. Bugün saat 1’e çeyrek var ve ben Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’ndayım. Maşallah sizlerdeki dinamizm müthiş. Gözlerinize bakıyorum hiç birinizde uykusu gelmemiş gibi duruyor.” dedi.

“DEVİR GÜÇLERİ BİRLEŞTİRME DEVRİ”

Manisa’da ayrı bir sanayi odası kurulması noktasındaki görüşler hakkında da konuşan Hisarcıklıoğlu, “Kanunumuz buna müsaade ediyor. Ancak iki tane kısıtı var. Kanunumuz der ki en az bin üye olması lazım. Bir de o ilde sanayici sayılanların yüzde 50+1’i olur ise sanayi odası kurulabilir.  Peki dünya trendi nereye gidiyor? Dünya trendi tam tersine toplulaştırmaya gidiyor. Ayrışmaya değil, toplulaştırmaya gidiyor. Yani güçleri birleştirmekten yana gidiyor. Suyu tersine akıtamazsınız. Devir güçleri birleştirme devri. Güçleri birleştiremeyip tek tek kalırsan bu küresel arenada yok olup gidersin.”  ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.