PROJESİ OLANA MÜTHİŞ DESTEK

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörü Ahmet Işık ve beraberindeki uzmanlarla Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Muhittin Çalımcı ve üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan İl Koordinatörü Işık, "Manisa'da tarım ve kırsal kalkınma konusunda 10.000 Euro'dan 3.000.000 Euro'ya kadar beş alt tedbirde hibe desteği verilecek" dedi.

PROJESİ OLANA MÜTHİŞ DESTEK

PROJESİ OLANA MÜTHİŞ DESTEK  

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörü Ahmet Işık ve beraberindeki uzmanlarla Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) Başkanı Muhittin Çalımcı ve üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıda konuşan İl Koordinatörü Işık, “Manisa’da tarım ve kırsal kalkınma konusunda 10.000 Euro’dan 3.000.000 Euro’ya kadar beş alt tedbirde hibe desteği verilecek” dedi.   TKDK Manisa İl Koordinatörü Ahmet Işık, MASİAD üyelerine, Avrupa Birliğinin Ortak Tarım Politikası ve IPARD Programı hakkında bilgilendirmede bulundu. Tarım ve Kırsal Kalkınma konusunda proje yapıp hibe destek almalarını isteyen İl Koordinatörü Işık Manisa İl Koordinatörlüğü olarak şu anda yetki devri sürecinde olduklarını belirterek, il koordinatörlüğünün yılsonuna doğru AB tarafından akredite edilip yetki devrinin alınmasının beklenildiğini belirtti. Işık, “Yetki devri ile AB kırsal kalkınma desteklerinin ilimiz yatırımcıları tarafından kullanılmasının önü açılmış ve böylece AB üyelik sürecinde Tarım ve Kırsal Kalkınma alanında önemli bir aşama kaydedilmiş olacak” dedi. Yetki Devri sonrası Manisa’da beş alanda destek verileceğini ifade eden İl Koordinatörü Işık, alanları ve uygun harcama miktarlarını şöyle özetledi,     “Süt üreten tarımsal işletmelere yönelik yatırımlara %50 den %65’e kadar hibe destek ve 1.000.000 Euro’ya kadar proje kabulü. Kanatlı eti üreten tarımsal işletmelere yönelik yatırımlara %50 den % 65’e kadar hibe destek ve 500.000 Euro’ya kadar proje kabulü. Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlara % 50 ye kadar hibe destek ve 3.000.000 Euro’ya kadar proje kabulü. Kanatlı etinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlara %50 ye kadar hibe destek ve 3.000.000 Euro’ya kadar proje kabulü. Meyve-sebzelerin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlara %50 ye kadar hibe destek ve 1.250.000 Euro’ya kadar proje kabulü” dedi.   Proje çağrısı yaptı İl Koordinatörü Işık, hibelerin Manisa iline akması noktasında MASİAD üyelerinin ve çevrelerinin de projelerin olgunlaşması için desteklerini istedi. Toplantıda söz alan MASİAD Başkanı Çalımcı “IPARD fonlarının ülkemiz ve Manisa’mız tarım ve kırsal gelişimine önemli katkılar sağlayacağını dile getirirken bu fonlardan azami ölçüde faydalanılması adına gerek proje yazımı gerekse projelerin hayata geçirilmesi noktasında TKDK’nın yanında olacaklarını belirtti. TKDK Manisa İl Koordinatörlüğü tanıtımından sonra MASİAD üyelerinin projeler hakkındaki sorularının cevaplanmasına geçildi.        

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.