banner278

ÖZGÜR ÖZEL, ÖMER DİNÇER'E SINAVLARI SORDU

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, eğitim yöneticilerini belirlemek amacıyla 1 Ekim 2011 Pazar günü yapılan sınavda sorulan soruların bazılarının Eğitimciler Birliği Sendikasının hazırlamış olduğu deneme sınavı soruları ile aynı çıktığı iddilarını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'e sordu.

banner292
ÖZGÜR ÖZEL, ÖMER DİNÇER'E SINAVLARI SORDU

ÖZGÜR ÖZEL, ÖMER DİNÇER’E SINAVLARI SORDU

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, eğitim yöneticilerini belirlemek amacıyla 1 Ekim 2011 Pazar günü yapılan sınavda sorulan soruların bazılarının Eğitimciler Birliği Sendikasının hazırlamış olduğu deneme sınavı soruları ile aynı çıktığı iddilarını Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e sordu. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in konuyla ilgili hazırlamış olduğu soru önergesi şöyle: “Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından eğitim yöneticilerini belirlemek amacıyla 1 Ekim 2011 Pazar günü yapılan “Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavı”nda sorulan soruların bazılarının Eğitimciler Birliği Sendikasının hazırlamış olduğu deneme sınavı soruları ile aynı çıktığı yazılı basında yer almıştır. Bu nedenle 1.    Eğitim yöneticilerinin atanmasında kadrolaşmanın önüne geçebilmek ve yaşanan haksızlıkları ortadan kaldırmak amacıyla merkezi sınav sistemine geçilmesine rağmen, bazı soruların Eğitimciler Birliği Sendikası Deneme Sınavı ile aynı olmasına ilişkin basında yer alan haberlerden sonra Bakanlığınızca herhangi bir işlem yapılmış mıdır? 2.    Bakanlığınızca daha önce KPSS ve YGS’ de yaşanan skandallardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı sınavların daha güvenilir olacağını yönelik açıklamalarınız ve ifadeleriniz olmamsına rağmen yaşanan bu skandalı nasıl açıklıyorsunuz? 3.    Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan “Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavı” hangi esas ve usullere göre yapılmaktadır? 4.    Bu konuda görevli “Soru Hazırlama Komisyonu’’ kimlerden ve ne şekilde teşekkül ettirilmiştir? Eğitimciler Birliği Sendikasının hazırladığı deneme sınavı sorularının Bakanlığınızca yapılan sınavdaki bazı sorularla aynı çıkması tesadüf müdür? 5.    Bu iddialar karşısında sizce sınav objektifliğini yitirmiş midir, sınavın iptalini düşünüyor musunuz? 6.    Bu olayla ilgili ortaya çıkan gerçeklerin, bir kadrolaşma hareketini deşifre ettiğine inanıyor musunuz?”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.