banner271

ÖZGÜR ÖZEL: "KÖYDEKİ İKİ KASKETLİ AMCANIN ARASINA SİYASET SOKUP, KAVGA ETTİRMEYİN" DEDİ

CHP Manisa Milletvekili Özgür ÖZEL'in Yeraltı Suları Hakkında Kanunda değişiklik yaparak vatandaşların kuyu sularına ölçüm tesisi kurma zorunluluğu getiren yasanın değişmesi için TBMM'ye verdiği kanun teklifi 31.01.2013 tarihinde TBMM Tarım Komisyonunda görüşüldü.

 ÖZGÜR ÖZEL:


ÖZGÜR ÖZEL: “KÖYDEKİ İKİ KASKETLİ AMCANIN ARASINA SİYASET SOKUP, KAVGA ETTİRMEYİN” DEDİ


CHP Manisa Milletvekili Özgür ÖZEL’in Yeraltı Suları Hakkında Kanunda değişiklik yaparak vatandaşların kuyu sularına ölçüm tesisi kurma zorunluluğu getiren yasanın değişmesi için TBMM’ye verdiği kanun teklifi 31.01.2013 tarihinde TBMM Tarım Komisyonunda görüşüldü.
AKP’li milletvekillerinin de vermiş olduğu kanun teklifi ile birleştirilerek görüşülen ÖZEL’in bu kanun teklifinde; vatandaşlarımızın taktırmak zorunda kalacakları kuyu suyu ölçüm sistemine ilişkin cihazların bedeli ve montaj ücretlerinin Devlet Su İşleri tarafından karşılanması, kuyu suyu ölçüm sistemine ilişkin cihazların sigortalanması ve bu sigorta bedellerinin de yine DSİ tarafından karşılanması amaçlanmış, ölçüm sistemi yeniden tanımlanarak ön ödemeli sayaç taktırma zorunluluğu ortadan kaldırılmış ve vatandaşlarımıza bu sistemi kurmak için verilen sürelerin uzatılması öngörülmüştü.

Tarım Komisyonu’nun görüşmeleri sırasında da, ÖZEL’in vermiş olduğu Kanun Teklifinin bu maddelerine ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından önergeler verildi.  Ancak, CHP tarafından verilen;Kuyu suyu ölçüm sistemine ilişkin cihazların bedeli ve montaj ücretleri Devlet Su İşleri tarafından ödenmesine ilişkin, Kuyu suyu ölçüm sistemine ilişkin cihazların sigortalanması ve bu sigorta bedellerinin de yine DSİ tarafından karşılanmasını düzenleyen Ölçüm sistemi yeniden tanımlanarak ön ödemeli sayaç taktırma zorunluluğu ortadan kaldıran önergeler AKP’liler tarafından ret oyu aldı. ÖZEL, Tarım Komisyonda yapmış olduğu konuşmasında şunları söyledi: “Uzun süredir Manisalı köylülerimizi yer altı sularının ön ödemeli sayaç takılmak suretiyle ücretlendirilmesi konusu son derece tedirgin etmekteydi, özellikle şubat ayına kadar 2.500 TL tutarındaki bu sayacı takmayanların sondajlarının, artezyen kuyularının kapatılacak olmasından son derece rahatsızdılar. Bu konuda bir kanun teklifi verdim. Bugün burada bu kanun teklifini ve ilgili diğer kanun tekliflerini görüşüyoruz. Bizler “bu sayaç bedellerini, montaj ve sigorta ücretini DSİ ödesin.” derken, iktidar partisi sadece bu süreyi uzatmayı tercih ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi çiftçiyi rahatlatmaya çalışırken AKP sadece seçimi atlatmaya çalışıyor. Siz böyle yaparsanız, kuyu sularının takılması ile ilgili sürelerin belirlenmesindeki yetkiyi Meclis’ten alıp hükümete verirseniz,  hükümet kendi işine geldiği zaman bu kuyu sularına sayaç takılsın diyecektir. Peki hükümetin işine gelen zaman ne zaman olacaktır? Tabi ki seçimlerden sonra. Seçimleri atlattıktan sonra vatandaşa “tak bakalım şu sayaçları” diyeceksiniz. Bu işi siyasileştiriyorsunuz. Zaten AKP’ye üye olmayanın bir taşeron firmaya bile girmesinin mümkün olmadığı bir süreçte, parti devleti haline getirmeye çalıştığınız bir noktada şimdi de köylere siyaset sokup iki kasketli amcayı kavga ettireceksiniz. Gelin bunu böyle yapmayın ve köydeki iki kasketli amcanın arasına siyaseti sokup onları kavga ettirmeyin.” dedi. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.