ÖZGÜR ÖZEL KİMİ DESTEKLEYECEK?

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, ulusal ve yerel basında CHP Parti Meclisi için isminin geçtiği haberlerle ilgili bir değerlendirmede bulundu. Özel, yaptığı değerlendirmede Parti Meclisi için Manisa'dan Hasan Ören ve Sakine ÖZ'ün adını verdi.

ÖZGÜR ÖZEL KİMİ DESTEKLEYECEK?

ÖZGÜR ÖZEL KİMİ DESTEKLEYECEK?

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, ulusal ve yerel basında CHP Parti Meclisi için isminin geçtiği haberlerle ilgili bir değerlendirmede bulundu. Özel, yaptığı değerlendirmede Parti Meclisi için Manisa’dan Hasan Ören ve Sakine ÖZ’ün adını verdi. 17-18 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan CHP Kurultayı öncesinde CHP içinde yaşanan “Parti meclisine kim girsin?” konusu kamuoyuna yansıyınca milletvekili Özgür Özel bir açıklama yaptı. Özel şunları söyledi: “Son günlerde ulusal basında Parti Meclisi’nde yer alacağım konusunda çok haberin yer almasının ardından yerel basınımızda da Parti Meclisi’ne Manisa’dan hangi milletvekilinin gireceği konusunda çeşitli haberler yer almaya başlamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Parti Meclisinin kimlerden oluşacağı, Parti Meclisi’nin parti politikalarının belirlendiği çok önemli bir organ olması nedeniyle de gündemde geniş yer bulmaktadır. Manisa ise bir süredir Parti Meclisi’nde temsil edilmemenin sıkıntısını çekmekteydi. Geçtiğimiz Parti Meclisi’ne Sayın Hasan Ören ve İl Başkanı Sayın Cahit Kaplan’ın isimlerini mutabakatla önermiş olmamıza rağmen Parti Meclisi’nde Manisa’nın yer almaması hepimizi üzmüştü. Bu sebeple bu dönem ilçe başkanlarımız yaptıkları değerlendirmede, Parti Meclisi’ne tek aday gösterilmesinin uygun olacağını öngörmüşler ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Hasan Ören’i Manisa’nın Parti Meclisi adayı olarak önermişlerdir. İlçe başkanlarımızın yaptıkları toplantıda Parti Meclisi’ne aday olmadığım gibi şu anda da Parti Meclisi’ne herhangi bir adaylığım söz konusu değildir. Kurultay’da Parti Meclisi seçimleri çarşaf liste ile yapılacak olup, Genel Başkanımız tarafından bir anahtar liste kurultaya sunulacaktır. Bu anahtar listenin ise ne şekilde oluşacağı Sayın Genel Başkan’ın takdirleri ile belirlenecek olup, daha önceki dönemlerdeki gibi Parti Meclisi’ne çoklu adaylık ve Milletvekilleri arasında bir rekabetin söz konusu olmadığını, geçmiş dönemlerden gelen Parlamento deneyimiyle Sayın Hasan Ören’in Manisa’yı layıkıyla temsil edeceğine olan inancımı belirtmek isterim. Ayrıca tüm bu değerlendirmelerin paralelinde %33’lük kadın kotası ile Sayın Genel Başkanımız tarafından Milletvekilimiz Sayın Sakine Öz’ün de Parti Meclisi’nde olmasının Partimize ve Manisalı kadınlara güç katacağını değerlendiriyorum. Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ve milletvekilleri ile bir bütünlük halinde 2014 yılındaki yerel seçimlere doğru kararlılıkla ve çalışarak ilerlemektedir. Partimizi tartışmalarla anmak isteyenlerin fırsat kolladığı bir ortamda herkes bilmelidir ki, bu sefer kavga değil, kararlılık, değişim ve birlik -bütünlük CHP Kurultay’ına hakimdir. Kurultay’da kazanan da tek tek bireyler değil, Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.”  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.