ÖZGÜR ÖZEL FEN LİSESİ'NE EL ATTI

Milli Eğitim'in bir yandan yalanladığı Okul müdürü ve velilerin ise ısrarlar üzerinde durduğu Fen Lisesi sorununa CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel el attı. Özel, Fen Lisesine yaptığı ziyarette," Bu konu Milli Eğitim Bakanının müdahale edeceği etmediği takdirde de Meclisin kendi iç mekanizmalarını bizim işleteceğimiz noktaya kadar gitmesini sağlar" dedi.

ÖZGÜR ÖZEL FEN LİSESİ'NE EL ATTI


ÖZGÜR ÖZEL FEN LİSESİ'NE EL ATTI

Milli Eğitim’in bir yandan yalanladığı Okul müdürü ve velilerin ise ısrarlar üzerinde durduğu Fen Lisesi sorununa CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel el attı. Özel, Fen Lisesine yaptığı ziyarette,” Bu konu Milli Eğitim Bakanının müdahale edeceği etmediği takdirde de Meclisin kendi iç mekanizmalarını bizim işleteceğimiz noktaya kadar gitmesini sağlar” dedi.

Gerek ulusal gerekse de yerel basında sıkça yer alan Fen Lisesi ile Sosyal Bilimler Lisesinin aynı yerde eğitim görmesinden dolayı derslik sıkıntısı çekmesi olayına CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel el koydu. Özgür Özel ve CHP’li bir grup Fen Lisesine gidip burada Öğrenci velilerinin ve Okul Müdürünün sorunlarını dinledi. Veliler fazla öğrenci sayısından dolayı kapatılan laboratuarların çocuklarının eğitimi üzerinde önemli etki yaratacağını yine aynı durumdan çocuklarının yemekhanede yemek yiyememesinden dert yandı. İki çocuğundan birinin Sosyal Bilimler Lisesinde diğerinin ise Fen Lisesinde olan bir veli ise bu durumun çocukları üzerinde olumsuz etki yarattığını söyledi. Velilerin sorunlarını dinledikten sonra olayın çözüme kavuşuncaya kadar peşini bırakmayacağını söyleyen CHP’li Özel, “ Konuyu 2 buçuk aydır takip ediyorum.  Özellikle 2 buçuk aydır sayın Milli Eğitim Müdürüne ve Sayın Valiye kullandığım ifadelerde de okul müdürüne de kendisi beni aramadığı halde ben kendisini telefon ile arayıp bu konun siyasileşmemesi, işin içine siyaset girmemesi için azami gayret göstermeye çalışacağımızı ifade ettik. Bu zamana kadar okula ziyarette bulunmadık sadece velileri dinledik, sadece Milli Eğitim Müdürüne telefon açtık, sadece validen çözüm bekledik. Artık bu işe siyasetin müdahale etmesi lazım çünkü muhalefet partisinin bir görevi de denetim görevidir. Karıncanın kardeşi vardır” diye konuştu.

“OKULUN VELİSİNİN İFADESİNE BAŞVURMAK SAVCININ GÖREVİDİR”
Özel, “Bu okulda Milli Eğitim Müfettişi denen birtakım kişiler gelmişler ve yazılı ifade tutanağı adı altında tutanaklar düzenlemişler. Bu okulun velilerinin ifadelerine başvuruyorlar. Okulun velisinin ifadesine başvurmak olsa olsa savcının görevidir. Savcı kanunlara aykırı bir husus tespit ederse kolluğu harekete geçirir ve ifade alır. Hiç kimse veliye ifade almak için çağıramaz, ifade tutanağı adı altında bir tutanak imzalatamaz. Bir öğretmeni müfettiş sorgulayabilir ama bir veliyi ancak ve ancak savcı sorgulayabilir. Bu konunun arkasını bırakmayız. Bu konu Milli Eğitim Bakanının konuya müdahale edeceği  etmediği takdirde de Meclisin kendi iç mekanizmalarını bizim işleteceğimiz noktaya kadar gider” diye ifade etti.

“BURADA İKTİDAR BECERİKSİZLİĞİ VAR”
Konuyla ilgili iktidarın ve yönetimin beceriksiz olduğunu belirten Özel, “Kimse sahipsiz değil. Bu okul da sahipsiz değil. Şunun altını çizmek gerekir ki burada iktidar beceriksizliği var. Ama bunu taraflardan bir tanesini İmam Hatip Lisesi olmasından hareketle sanki birileri İmam Hatip Lisesine yer açmaya çalışıyor, birileri de buna siyaseten karşı çıkıyor gibi. Oysa bu okulun müdürü İmam Hatip Lisesi Mezunu olduğu halde gerçekleri konuşuyor. Dünyanın en güzel okuluna İmam Hatip yapılsa bundan memnuiyet duyarız ama buna her okulun ihtiyacı var. Sosyal Bilimler ve Fen Lisesi üvey evlat değildir” şeklinde konuştu.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.