banner271

ÖZEL, "ZAM ORANLARI HAKLI OLDUĞUMU GÖSTERDİ"

CHP Manisa Milletvekili Ecz. Özgür Özel memurlara yapılan zamlarla ilgili yaptığı açıklamada, "3 Nisan 2012 günü Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın Meclis'teki görüşmeleri sırasında yaptığım konuşmamda memura yapılacak zammın bu şekilde olacağını, yetkili kılınan Sendikanın önce karşı çıkıp sonra da bunu tıpış tıpış kabul edeceğini belirtmiştim. Açıklanan zam oranları o gün ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ortaya koydu" dedi.

ÖZEL,

ÖZEL, “ZAM ORANLARI HAKLI OLDUĞUMU GÖSTERDİ”

CHP Manisa Milletvekili Ecz. Özgür Özel memurlara yapılan zamlarla ilgili yaptığı açıklamada, “3 Nisan 2012 günü Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın Meclis’teki görüşmeleri sırasında yaptığım konuşmamda memura yapılacak zammın bu şekilde olacağını, yetkili kılınan Sendikanın önce karşı çıkıp sonra da bunu tıpış tıpış kabul edeceğini belirtmiştim. Açıklanan zam oranları o gün ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ortaya koydu” dedi.   Özel konuşmasını şöyle sürdürdü: “O gün Meclis kürsüsünden de açıkça ortaya koymuş olduğum gibi, daha kanun yapılmadan neye imza atacağı belli olan bu yandaş Sendikanın gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. Ak sendika dedikleri ve aslında evrensel tanımlamalara göre Sarı Sendika olan bu sendikalar toplu iş sözleşmeleri ile işçiyi değil, patronu memnun ederler. İşte, bugün de yapılan bu zamlardan memurlar değil kamu işveren tarafı memnundur. Bu sarı sendikalar 12 Eylül referandumu sırasında memurun, işçinin, emekçinin zaten var olan haklarını tartışmaya açarak, müzakere ederek sınıfına ve üyelerine en büyük haksızlığı yapmışlardı. 12 Eylül referandumu ile grev hakkını yani varolan evrensel ve meşru bir hakkı sırf kendi yandaş sendikaları kullanmaya cesaret edemiyor diye tartışmaya açanların ve 12 Eylül Referandumu sonrasında “size toplu sözleşme hakkı getirdik” diyerek insanları kandırma yolunu seçenlerin aldatmacaları bugün ortaya çıkmıştır. Görülmektedir ki; grevsiz toplu sözleşme, sonuçları açısından toplu görüşmeden farksızdır.  Bağıtlanan görüşmelerde Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun kararı ile 0,5 puan artış ile memura zam oranları 2012 yılı için 4+4, 2013 yılı içinde zam oranını 3+3 olarak belirlenmiştir. İşte memur maaşlarında 8,16 TL’lik bir fark yaratan bu 0,5 puanlık artışa fit olmuş sendika bugün memura yapılan en büyük ihanetin altına imzasını atmıştır. Yapılan bu 0,5’lik artış en düşük memur maaşında 8,16 TL, ortalama memur maaşında ise 9,47 TL’lik bir artış anlamına gelmektedir. Yani en düşük memur maaşına yapılan zam 57 lira yerine 65 lira, ortalama memur maaşına 66 lira yerine 75 lira zam yapılmıştır. 12 Eylül referandumu sırasında “Memura Müjde” dedikleri bu janjanlı paketin içinden çıka çıka 8,16 TL’lik zam çıkmıştır. İşte bugün, 12 Eylül referandumunda AKP’nin nasıl bir kandırmaca politikası yürüttüğü ve bu sendikaların üyelerini nasıl yönlendirdiği ortadadır. O gün sendikacılıkla ilgili asıp kesenler bugün efendilerinin dediklerini yapmışlardır. İşte AKP’nin Ak sendikalar dediği ve aslında evrensel tanımlamalara göre sarı sendikalar olan bu sendikaların nasıl bir yandaşlık içerisinde olduğu ve nasıl bir oyuna alet oldukları ortadadır.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.