ÖZDAĞ'DAN ÇİÇEK'E TEPKİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek tarafından açıklanan 11 maddelik mutabakat metnine eleştiriler gelmeye devam ediyor. Bu eleştirilerden biri de AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ'dan geldi. Özdağ yasama görevinin başında olan Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in kendisini yürütmenin yerine koyduğunu ve bunun doğru olmadığını belirtti.

ÖZDAĞ'DAN ÇİÇEK'E TEPKİ

ÖZDAĞ’DAN ÇİÇEK’E TEPKİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek tarafından açıklanan 11 maddelik mutabakat metnine eleştiriler gelmeye devam ediyor. Bu eleştirilerden biri de AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ’dan geldi. Özdağ yasama görevinin başında olan Meclis Başkanı Cemil Çiçek’in kendisini yürütmenin yerine koyduğunu ve bunun doğru olmadığını belirtti.

Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Yasama organının başında olan birisinin kendisini yürütmenin yerine koyduğunu görüyoruz. Meclis yasama organıdır. Meclisin içerisinden bir parti güvenoyu alarak hükümet olmuştur. Bu parti uzun zamandan bu yana da terörle mücadelede ciddi şekilde mücadele vermekte ve başarılı olmaktadır. Gün durumdan kendine vazife çıkarma ve mutabakat metni ortaya koyma günü değildir. Gün millet tarafından seçilmiş, milleti iradesinin Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsilcisi olan hükümete destek olma günüdür. Siyasi iradeye destek olma zamanıdır. Millet iradesinin tecelligahında millet iradesinin aidiyetini sağlama zamanıdır. Gün Türkiye Cumhuriyeti devletine gönülden bağlı Kürt kökenli kardeşlerimizi kürtçü ve faşist PKK’nın, KCK’nın ve bunların siyasi uzantılarının baskılarından kurtarma ve onların kirli emellerine alet olmalarının önüne devlet olarak geçme günüdür. Gün, hangi etnik kökene sahip olursak olalım bu toprakların Türkiye Cumhuriyetinin toprakları olduğunu kabul ederek tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan ilkesinden kesinlikle bir adım dahi taviz vermeden kardeşçe hep beraber yaşama iradesini orataya koyma günüdür.” dedi.

Terör bir devlet, bir millet sorunudur 

Türkiye’de millet tarafından seçilmiş, iktidar yapılmış bir hükümet vardır. Herkesin terör konusunda bu hükümete destek olması gerekmektedir” şeklinde açıklamalarına devam eden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ; “Terör bir devlet, bir millet sorunudur. Bugün PKK’nın hedefi 74 milyon milletimiz ve de ay yıldızlı bayrağa sahip olan Türkiye’dir. Türkiye’de hala yerel yönetimlere yetki verirsek terör biter demek PKK’yı, BDP’yi ve KCK’yı anlamamak demektir. Gaziantep bombalaması, Anafartalar saldırısı oluncaya kadar bazı kişiler PKK’nın hedefini anlamamışsa, bu saldırılardan sonra dahi anlamamışsa onlar PKK’yı bilmiyorlar. Onlar BDP’yi, KCK’yı bilmiyorlar demektir. O nedenle 11 maddelik Mutabakat Metni çağrısı yapmak Meclis iradesinin üzerine çıkmış olmak demektir. Yasama organının kendisini Yürütmenin yerine koymuş olması demektir. Onun için TBMM Başkanının böyle bir beyanat vermesi uygun değildir. Sayın Çiçek’in siyasi partilerin başkanlarıyla görüşmesi gerekmekteydi.  Türkiye’de bugün olağanüstü bir durum söz konusu değildir. Özellikle PKK can çekişmektedir. PKK’nın dağ kadroları çok ağır şekilde darbe yemişlerdir. Türkiye’yi bölmek üzere 30 senedir sürdürdükleri alçakça mücadele süresince ilk defa bu kadar kan kaybetmişlerdir. Biz insanların dağa çıkmasını istemiyoruz. BDP Milletvekillerinin de PKK’lılarla buluşmasını asla kabul etmiyoruz. Siyaset yapanların elinde kan, silah olmamalıdır. Dünya’nın her yerinde devlet milletiyle birlikte teröre karşı mücadele vermektedir. Türkiye’de de olması gereken budur. Türkiye’de ciddi bir şekilde siyasi, ekonomik ve milli istikrar vardır. PKK ile ciddi bir şekilde mücadelemiz devam etmektedir. Devletimiz kadife eldiven içerisinde demir yumruk olacak; vatandaşlarına karşı gürencin ve Yunus, terörsitlere karşı şahin ve Yavuz olmaya devam edecektir.   Özellikle 2011 seçimlerinden sonra güçlü bir iktidar, demokrasiyi güçlendirmiş ve içselleştirmiş, tek devlet, tek bayrak, tek millet ve tek vatanı haykıran bir hükümet vardır” dedi.

Şehit cenazeleri kimsenin rant kapısı olmamalıdır

Şehit cenazelerinden siyasal rant devşirmek isteyenler olduğu gibi şehit cenazelerini proveke etmek isteyenlerin de varolduğunu belirten Özdağ; “Hiç kimse şehit cenazelerinden siyasi rant elde etmemelidir. Böyle bir düşünce içerisinde dahi olmamaldır. Provekelere kalkmamalı, kalkanlara da engel olunmalıdır. Her türlü araç, gereç ve imkanlarla iktidar teröre karşı mücadelesini sürdürmektedir. Hiç kimse kendini sandığın üzerinde görmemelidir. Türkiye’de iktidarlar sandıkla gelirler ve sandıkla giderler. Bunun için Mecliste darbeleri araştırma komisyonu kurulmuştur. Türkiye’de darbeler olmasaydı Türkiye demokrasiyi içselleştirecek ve ileri demokrasiyle tanışacaktı” şeklinde konuştu.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.