ÖZDAĞ'A AK PARTİ MERKEZİNDEN ÖNEMLİ GÖREV

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığına ve Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevine getirildi.

ÖZDAĞ'A AK PARTİ MERKEZİNDEN ÖNEMLİ GÖREV


ÖZDAĞ’A AK PARTİ MERKEZİNDEN ÖNEMLİ GÖREV

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkan Yardımcılığına ve Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevine getirildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın tavsiye ve teveccühleriyle, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla Sosyal İşler Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşadığını kaydeden Özdağ; “Aynı zamanda Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevi şahsıma verildi. Ben de bu görevleriyle layıkıyla yerine getirmek, yapmak için çaba sarf edeceğim. İnsanın bulunduğu her alanda sosyal hayat vardır. Sosyal İşler Başkanlığımız aynı zamanda konumu itibariyle her bakanlıkla temas halinde. İnsanımızın olduğu yerde bir dert varsa o derdin dermanı olmak ve o insanları mutlu, huzurlu kılmak bizim başlıca görevimiz. İnsanlar sadece maddeyle huzurlu olmazlar mana ile de huzurlu olurlar” dedi.

AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti; “1975’li yıllarda Manisa’da başladığım siyasi hayatımda ülkücü dava içerisinde gençlik liderliği görevini yürüttüm. O yıllarda da sosyal hayatın sosyal işlerin içerisindeydim. Tiyatro, müzik ve sporla gençliği buluşturmaya çalıştım. 12 Eylül 1980 darbesinde tutuklandım ve idamla yargılandım. Cezaevi hayatı bittikten sonra yine siyasi ve sosyal hayatın içerisinde yer aldım. Bir yandan geçimimi sağlarken diğer yandan gençleri sosyal hayatla tanıştırmak için gayretler sarf ettim. Ardından Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ile siyaset yaptım. Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatıyla birlikte siyaseti noktalamıştım. Üniversitede akademisyenlik yaparken oldukça çileli bir hayat yaşamıştım. Doktoradan haksız yere uzaklaştırıldım. Aynı şekilde üniversite hocalığından uzaklaştırılmıştım. Daha sonra da Başbakan Yardımcımız Sayın Bülent Arınç tarafından Basın Yayın Enformasyon İzmir Bölge Müdürlüğüne getirilmiştim. Ardından da referandum sürecinde evet kampanyası yürüttüm. Ardından da Sayın Bülent Arınç’ın teşvikleri ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühleriyle AK Parti Manisa Milletvekili oldum. Milletvekilli görevimin yanısıra TBMM’de Milli Eğitim Kültür, Gençlik Spor Komisyonu Üyeliği ile Çevre Komisyonu üyeliğinde bulundum. Daha sonra Başbakanımızın ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Ekrem Erdem’in tavsiyeleriyle Denizli koordinatör Milletvekili görevine getirildim. Bir yandan Manisa Milletvekilliği diğer yandan Denizli Koordinatör Milletvekilliği ve Komisyon Üyelikleri görevlerini ifa ederken her hafta seçim bölgem olan Manisa’da olmaya gayret gösterdim. Siyaset koşuldukça yapılıyor. Aynen Ziya Gökalp’in dediği gibi “Ahlak yolu pek dardır, Tetik bas, önü yardır.Sakın "Hakkım var" deme,Hak yok, vazife vardır!” şiarıyla hareket ettim. Hiçbir hakkım yok vazifem var milletime karşı. Milletimize karşı vazifemiz Türk milletini zengin yapmak, Türkiye’yi zenginleştirmek ve özgürleştirmek. Bütün hayallerim ve ülkülerim geçmiştede buydu, bugünde bu. Türkiye’yi küresel ve bölgesel aktör yapabilmek, madde ve manada zirveye taşıyabilmek, Türkiye’yi müreffeh ülkeler seviyesinde önde bulundurabilmek. Muasır medeniyetler seviyesinin önüne çıkartabilmek yapabilmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bu ülküler bilgiyle, eğitimle, kültürle, sosyal hayatla olur.”

“Biz insanlarımıza arzuladıkları huzur yakalatmak için sağlıklı nesiler, sağlıklı insanlar topluluğu oluşturmak istiyoruz. Yani insanlarımızı yalnızlıktan kurtarmak istiyoruz” diyen Özdağ çağın hastalığının yalnızlık olduğunu belirtti.

Özdağ “Toplumlar, kalabalıklar içerisinde nice insan var ki yalnız. Nice insan var ki toplumdan da kaçıyor. Önemli olan insanların toplumla beraber mutluluğunu, sağlığını, huzurunu, madde ve mana zenginliği içerisinde sağlayabilmek. Sosyal İşler Başkanlığımız işte bu önemli görevi yerine getirecek. Beni bu önemli görevi veren Sosyal İşler Başkanımız Prof. Dr. Nükhet Hotar Hanımefendiye Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal İşler Başkanlığına birkaç proje sunduğunu ilerki süreçte bu projelerin çoğalacağını kaydeden Özdağ; “Aklımız, sekamız, deneyimimiz ve çevremizle el ele vereceğiz. Birlikte AK Parti Genel Merkezinin gülen ve başarılı yüzü olacağız. Sosyal İşler Başkanlığında görev alan ekibimiz çok güçlü. MKYK Üyeleri Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Çiğdem Karaaslan, İstanbul Milletvekilimiz İsmail Safi, Ağrı Milletvekilimiz Fatma Salman ve Adıyaman Milletvekilimiz Murtaza Yetiş ile birlikte çalışacağız. 76 Milyon insanımıza hizmet etmenin gururunu yaşayacağız. Biz yaratılmışı seviyoruz, Yaradan’dan ötürü. İnsanların en iyisi insanlığa hizmet edendir şiarıyla hareket ediyoruz. İşimiz hizmet etmek ve insanımızı mutlu kılmak. Çocuklarımıza ve geleceğimize Baki kalan bu kubbede hoş bir seda bırakmak istiyoruz” ifadesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.