banner278

ÖZDAĞ; "YAPTIKLARININ BEDELİNİ ÖDÜYORLAR"

Ergenekon Davası Savcılarının 2271 sayfadan oluşan mütalaayı mahkemeye sunması ve ''Ergenekon örgütünün sabit olduğu tespit edilmiştir'' şeklindeki ifadeleriyle ilgili açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; Herkesin yargı sürecini sabır ve tahammülle takip etmesi gerektiğini belirtti. Özdağ; "Bu süreci sakinlik ve sabır içerisinde herkesin takip etmesini diliyorum.

ÖZDAĞ;

ÖZDAĞ; “YAPTIKLARININ BEDELİNİ ÖDÜYORLAR”


Ergenekon Davası Savcılarının 2271 sayfadan oluşan mütalaayı mahkemeye sunması ve ''Ergenekon örgütünün sabit olduğu tespit edilmiştir'' şeklindeki ifadeleriyle ilgili açıklamada bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; Herkesin yargı sürecini sabır ve tahammülle takip etmesi gerektiğini belirtti. Özdağ; “Bu süreci sakinlik ve sabır içerisinde herkesin takip etmesini diliyorum.

Silivri mahkemelerini basarak yargıya baskı yapmaya kimsenin hakkı yoktur. Jandarma ve polisle dövüşerek, Hâkimlere, savcılara tehditler savurarak, yakışmayacak söylemlerde bulunarak bir yere varılmaz. Türkiye bir hukuk devletidir. Kim yanlış yaparsa yanlışının bedelini öder. Gerçek hukuk devletinde hukuk herkese dokunabiliyorsa orada hukukun varlığından söz edebiliriz. Herkese dokunamayan hukuk değil guguktur” ifadesinde bulundu.

28 ŞUBAT POST MODERN DARBESİ RUHUMUZA MUSALLAT OLMUŞTUR Türkiye’nin her geçen gün demokratikleşerek üstünlerin hukukundan hukukun üstünlüğüne doğru geçiş süreci yaşadığını kaydeden Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ; “1946’da başlayan çok partili hayat 1960’da akamete uğratılarak milletimizin iradesi hiçe sayıldı. Her zaman söylediğim gibi bütün senaryolar sandıkta yazılır. Bütün rolleri halk sandıkta dağıtır. Maalesef halka inanmayanlar 1960’da, 1971’de vesayetçi bir yapı ortaya koymak istediler. Her darbe bir sosyal problemi halletmek üzere yapıldı ama daha büyük sosyal ve toplumsal problemleri kucağımıza bıraktı. 1980 öncesi darbe olgunlaşsın diyerek insanların kanının akıtılması seyredildi. 28 Şubat post modern darbede binlerce insanın inançlarıyla oynandı. 1960, 1971 ve 1980 bedenimize musallat olurken 28 Şubat post modern darbe ise ruhumuza musallat olmuştu. Post modern darbenin Türk milletine ve devletine çok zarar verdiğini, bölgesel ve küresel güç olmamızı engellediğini, milli iradeye ket vurduğunu, gelir dağılımında ki dengesizliği daha çok arttırdığına inanıyorum. Bu post modern darbeyi yapanlar hayalperestlikleri, siyaseti doğru okuyamayışları ve bazı kirli güçler tarafından kullanıldıkları için böyle bir girişimde bulunmuşlardır. Bu kişiler Türkiye’ye ve demokrasiye zarar vermişlerdir. Yargı süreci sonunda suçsuzlar serbest kalacak suçlular ise yaptıklarının bedellerini ödeyeceklerdir. Yargının kararından sonra eğer bir yanlışlık vardır diyenler varsa Yargıtay’a başvurabiliyorlar. AİHM var, Anayasa Mahkemesi var. Suçsuz olanlar çıkacak, suçlular ise cezalandırılacaklardır” dedi.
YARGI İDEOLOJİLERİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu herkes bilmelidir diyen Özdağ; “Yargı hiçbir ideolojinin arka bahçesi değildir. Türk Milletinin ve Türkiye’nin değerlerinin arka bahçesidir. Hiç kimse yargının verdiği kararlarla ilgili yorum yapmamalıdır. Yargıya inanmalı ve güvenmeliyiz. Yargı gereğini yapacaktır. Bizim hakimlerimiz ellerinde ki bilgiler, belgeler ve vicdanıyla hareket eder asla kendi ideolojisiyle hareket etmez” dedi.
TÜRKİYE MUZ CUMHURİYETİ DEĞİLDİR Avrupa Birliğinin ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarının bu tür yargılamaları takip ettiğini vurgulayan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “Türkiye artık bir muz Cumhuriyeti değildir, Türkiye artık darbelerin olduğu bir ülke değildir. Türkiye beş bin yıllık tarihi olan bin yıldır bu coğrafyada büyük devletler kurmuş olan devletin ve milletin adıdır. İnsanlar şayet iktidarı beğenmiyorlarsa ve hesaplaşmak istiyorlarsa üniformalarını çıkartarak bir partiye üye olup oralarda mücadele edecekler. Aynen Mustafa Kemal Atatürk’ün yıllarca önce söylediği gibi; “Üniformanızı çıkartacaksınız, siyaset sahnesine katılacaksınız, mücadelenizi öyle yapacaksınız” Herkes üniformasını, sermaye gücünü bir kenara bırakacak, gelecek millete yaslanacak. Milletle bütünleşebiliyorsa siyaset yapacak. Bu nedenle Post modern darbenin Türk milletine ve devletine çok zarar verdiğine, bölgesel ve küresel güç olmamızı engellediğine, gelir dağılımında ki dengesizliği daha çok arttırdığına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.