ÖZDAĞ, " TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜN TEMİNATI AK PARTİDİR"

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa çarşı esnafını ziyaret etti.

ÖZDAĞ,


ÖZDAĞ, " TÜRKİYE'NİN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜN TEMİNATI AK PARTİDİR"

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa çarşı esnafını ziyaret etti.

Vatandaşların terör sorunu ve çözüm süreci ile sorularını yanıtlayan AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, vatan bölünüyor, TC’yi kaldırıyorlar gibi ortaya atılan kışkırtıcı söylemlere kimsenin aldanmaması gerektiğini vurguladı. Özdağ; “Muhalefet partileri ve bazı kesimler vatan bölünüyor sloganlarıyla bu süreci etkilemeye çalışıyorlar ama herkes şunu iyi bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğünün teminatı AK Partidir Çözüm süreciyle birlikte özgürlükler ve insan hakları genişliyor” dedi.

Provokasyonlara dikkat!
AK Parti iktidarının kararlı duruşu ve halkımızın sağduyusu sayesinde Türkiye’yi çok güzel günler bekliyor inşallah” şeklinde açıklamalarına devam eden Özdağ; “Çözüm sürecinin başarıya ulaşacağına inanıyoruz. Biz inanıyoruz, halkımız inanıyor. Terör belası yüzünden ülkemizin yüzmilyarlarca doları heba oldu. Oraya harcanan parayla 5 GAP kurulurdu. GAP’ta 7 tane büyük baraj mevcut. İnşallah çözüm sürecinin başarıya ulaşmasıyla birlikte Türkiye büyüyecek, gelişecek, fikir, teşebbüs ve inanç hürriyeti noktasında zirve yapacak. Bölgesel ve küresel güç olacak. Bu topraklar üzerinde bin yıl Kürdüyle, Arabıyla, Çerkeziyle, Boşnakıyla kardeşçe beraber yaşadık. Birbirimize kız alıp kız verdik. Aynı okullarda, aynı asker ocaklarında, aynı sokaklarda ve daha nice alanlarda beraber bulunduk. Bunca yaşanmışlıklar varken birilerinin kalkıp yok efendim Türkiye Cumhuriyeti’nin TC’sini kaldıracaklar, bayrak olmayacak, Türkiye bölünecek gibi yakıştırmalara inanmıyorum. Zaten sağduyulu milletimizde artık bunlara kanmıyor” ifadesinde bulundu.

Siyasi parti liderlerini uhulet ve suhulet’e çağırıyorum
MHP’nin İzmir’de gerçekleştirdiği bayrak mitingiyle ilgili düşüncelerini de açıklayan Özdağ; “Türkiye’de herkesin miting ve yürüyüş yapma, platformlarda söz söyleme gibi hakları var. Çözüm sürecini yaşadığımız bu günlerde siyasi partiler bu süreçle ilgili düşüncelerini söylüyorlar. Sürece muhalif yaklaşım gösteren partilerin düşüncelerine katılmasak da bu partilerdeki arkadaşlarımızın can güvenliğini sağlamak iktidar olarak bizim görevimiz. Yeter ki şiddet ve iftira olmasın. Yeter ki konuştuklarımıza dikkat edelim. Toplumsal barışı, sosyal dokuyu sarsmayalım. MHP bayrak mitingi yaptı. Yapılabilir doğal haklarıdır. Ama ben bu noktada tüm siyasi parti başkanları ve yöneticilerine sürece soğukkanlı, sağduyulu ve olgunluk içinde yaklaşmalarını öneriyorum. Çünkü Türkiye 32 yıldır kan kaybediyor. Bu memleketin çocukları bölünmemeli, ölmemeli ama aynı zamanda dağa da çıkılmamalı. Biz doğusuyla, batısıyla bir bütünüz. Bu memleketin çocuklarına hep birlikte sahip çıkmalıyız. Belirli ideolojilerin peşinde sürüklenmelerine, heba olmalarına göz yummamalıyız. Bu ülke geçmişte sağ-sol, alevi-sunni gibi suni probemlerle devamlı çatıştırıldı. Bu çocuklarımız zekalarını, yeteneklerini ülkemizin ilerlemesi ve büyümesi için kullansınlar. Şu anda AK Parti ve Genel Başkanımız aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bunu yapıyor. Ben ve Milletvekili arkadaşlarımız bu süreç içerisinde Manisa’nın değişik yerlerinde teşkilatımızın hazırladığı programlara iştirak ediyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye demokratikleştikçe insanlarımız özgürleşecek, zenginleşecek
Muhalefetin artık ayağının yere basması gerektiğini vurgulayan Özdağ; “Muhalefet artık Türkiye’nin geliştiğini görmeli. Şu an ülkemizde 177 tane üniversite oldu. AK Parti ilk iktidara geldiğinde bu rakamın yarısı bile mevcut değildi. Her şehirde Fen Liselerimiz var. Zeka seviyesi yüksek çocuklarımız için özel okullar mevcut. Türkiye ihracatını 160 Milyar Dolara çıkardı. Merkez Bankasında şu an ülkemizin 125 Milyar Dolarlık birikimi var. IMF'ye borcumuz kalmadı. Böyle bir ülkede huzura, kalkınmaya destek olmak gerekir. Dünyanın terörle mücadele eden tüm ülkelerinde muhalefet ve iktidar el ele verdi. Bende muhalefet liderlerini daha sakin olmaya, daha uhulet ve suhuletle düşünmeye davet ediyorum. Türkiye demokratikleştikçe insanlarımız özgürleşecek, zenginleşecek” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.