ÖZDAĞ: "SANDIKTA DEVİREMİYORLAR, SOKAKTA İNTİKAM ALIYORLAR!"

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, ODTÜ'de yaşananlarla ilgili, "AK Parti'yi sandıkta deviremeyenler, sokaktaki vatandaştan öç almak istiyor." Dedi.

ÖZDAĞ:

ÖZDAĞ: “SANDIKTA DEVİREMİYORLAR, SOKAKTAKİ VATANDAŞTAN ÖÇ ALIYORLAR!”

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, ODTÜ’de yaşananlarla ilgili, “AK Parti’yi sandıkta deviremeyenler, sokaktaki vatandaştan öç almak istiyor.” Dedi.

AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesine kayıt yaptırmaya gelen başörtülü kız öğrencilerin kendilerini ODTÜ öğrencisi olarak tanıtan bir gurup tarafından okuldan uzaklaştırılmak istenmesini sert bir dille eleştirdi. Özdağ; “Bu akıl dışı bir olaydır. Bu kendini bilmezlik ve densizliktir. Özellikle son günlerde birileri sandıkta yenemedikleri AK Parti’den intikamlarını sokakta vatandaşın inanışından, yaşam biçiminden almak istemektedirler” dedi.

“ODTÜ’ye kaydını yaptırmak isteyen başörtülü öğrencilere pisikolojik ve sözlü taciz edilmiş, kişilik haklarına saldırıda bulunulmuştur” diyen Özdağ; “Türkiye’de CHP’nin tek partili iktidar döneminde insanların yaşam tarzlarına müdahale edilmiştir. İnsanların inanç biçimlerine ve mezheplerine müdahale edilmiştir. Ama uzun zamandır demokrasiyi içselleştiren bir Türkiye’de bazı kendini, haddini bilmezler haricinde artık Türkiye’de demokrasiyi içselleştiriyor. Farklı kültürlere, ideolojilere tahammül ve tölerans gösteriyor. Aynı zamanda farklı mezheplerle beraber yaşama kültürünü, sanatını oluşturuyor derken ve bunun sevincini yaşarken bazı kişiler AK Parti için iktidar olduğu zaman ‘Acaba yaşam tarzımıza müdahale edecekler mi?’, ‘Acaba kılık-kıyafetimize, inanışımıza, yaşantımıza müdahale edecekler mi?" tarzı endişe taşıyorlardı. Adalet ve Kalkınma Partisi istikrarlı ülke yönetimi, fikir ve teşebbüs hürriyeti ve insan haklarından, demokrasiden yana çizgisiyle bu endişelerin boş olduğunu ortaya koydu. Çünkü Adalet ve Kalkınma Partisi kendisini muhafazakar ve demokrat olarak takdim ediyor. Adalet ve Kalkınma Partisi kimsenin yaşam tarzını müdahale etmemiştir. Kimsenin inanışına, mezhebine müdahale etmemiştir. Ama özellikle son günlerde birileri sandıkta yenemedikleri AK Partiden intikamlarını sokakta vatandaşın inanışından, yaşam biçiminden almak istemektedirler. Başörtülü kadınlara değişik illerde tacizler, laf atmalar, psikolojik baskılar olduğunu gözlemlemiştik. Bununla ilgili olarak son tatsız olay ODTÜ’de yaşanmıştır. Bu tatsızlığı yapan densizler olayın ardından ‘cemaat mensuplarını ODTÜ’den kaçırdık’ diye twetter’dan yazışmalarda bulunmuşlardır. Demokrasiyi içselleştiremeyen, marjinal fikirlerle beslenen sadece kendi fikirlerini dayatmak isteyen faşist zihniyetli, komünist, totaliter, oteriter bu kendini bilmez gruplara karşı ODTÜ’nün sağduyu sahibi öğrencileri, emniyet güçleri derhal devreye girmelidirler. YÖK yönetimi devreye girmelidir. Eğer Üniversite yöneticileri bu konuyla ilgili gerekli disiplin soruşturmalarını başlatmazsa YÖK inisiyatif alarak derhal soruşturma başlatmalıdır. Ben savcıları konuyla ilgili göreve davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti; “Öğrencilerin eğitim, öğretim haklarını ellerinden almak isteyen yaşam biçimlerini gerekçe göstererek tacizde bulunan, inançlarına müdahale eden bu öğrenci kılığındaki densiz kişiler hakkında gereği yapılmalıdır diyorum. Bu nedenle Türkiye’de herkesi duyarlı olmaya, tüm siyasi partileri, STK temsilcilerini bu olayı kınamaya davet ediyorum. Türkiye’nin imajını sarsan bu tür olaylara dur demeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bir vatandaşı olarak, Selçuk Özdağ olarak, bir Milletvekili olarak olayı kınıyor ve savcıları, üniversite yetkililerini ve YÖK temsilcilerini göreve davet ediyorum.”

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.