ÖZDAĞ, "PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATI BİR DEVRİMDİR"

Dünya tarihinin peygamber tarihi olduğunu vurgulayan AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ, "İlk insan ve ilk peygamber Adem aleyhisselam'dır. Hazreti İsa'ya kadar yüzlerce Peygamber gelmiştir. Yüce Yaradan daha sonra ise tüm insanlığa son peygamber olarak Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i (s.a.v) göndermiştir" dedi.

ÖZDAĞ,

ÖZDAĞ, “PEYGAMBER EFENDİMİZİN HAYATI BİR DEVRİMDİR”

Dünya tarihinin peygamber tarihi olduğunu vurgulayan AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ, "İlk insan ve ilk peygamber Adem aleyhisselam’dır. Hazreti İsa’ya kadar yüzlerce Peygamber gelmiştir. Yüce Yaradan daha sonra ise tüm insanlığa son peygamber olarak Peygamberimiz Hazreti Muhammed’i (s.a.v) göndermiştir” dedi.    AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Kutlu Doğum Haftası ile ilgili bir açıklama yaptı. Özdağ, “Allah bir hadisi şerifinde Peygamber efendimize yönelik ‘Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım” diye hitap ediyor. Hazreti Muhammed kendisine Peygamberlik gelmeden önce de katilliğin, hırsızlığın, ahlaksızlığın diz boyu zirve yaptığı dönemde bile melekler ve Allah tarafından korunmuş bir insandır. Peygamber efendimiz insanlık değerlerini yitirmiş toplum içinde Muhammed el-emin olarak anılmıştır. Daha sonra 25 yaşındayken 40 yaşında ki Hz. Hatice ile evlenmiş. Ardından zaman zaman Hira Dağına çıkarak Mekke ve Kabe’yi izlemiş orada tevekkül etmiş, Allah’la bütünleşmenin, Allah’a kavuşmanın, Allah’ın mesajlarını algılamanın yollarını araştırmıştır. 40 yaşına geldiğinde Hira Dağında peygamberlik kendisine tebliğ edilmiştir. Peygamberlik tebliğ edildikten sonra evine giderek üstümü ört ya Hatice diye eşine söylemiş uyandıktan sonra eşi Hz. Hatice ne yapacağım ya Muhammed diye seslendiğinde bana tabi olacaksın demiş o da öyle bir erkeğe tabi olmanın mutluluğunu yaşayarak ilk Müslüman olan kadın ünvanını kazanmıştır. Hz. Muhammet (s.a.v) Peygamber efendimizin hayatının tamamı bir devrimdir. Onun hicreti bir devrimdir. Onun hicretten sonra hicret yoktur deyişi bir devrimdir. Mekke’den sonra Medine’yi fethedişi bir devrimdir. Peygamber efendimiz insanlığa daima barışı, kardeşliği, sevgiyi, dostluğu aşılamış olan bir öncüdür. Peygamber Efendimiz bizim güneşimizdir. Bizim ufuk noktasına gidişimize bir vesiledir. Bizim ufuk noktamız Allah’tır. Kendisi ben ilimi öğretmeye gönderildim dememiş ilmi öğrenmek her kadın ve erkeğe farzdır demiştir” ifadesinde bulundu.   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in veda hutbesiyle çok büyük bir manifesto yazdığını belirten Özdağ, “İnsanlığın arayışı huzur, barış, kardeşlik, dostluk, fedakârlıktır. Fedakârlığın olmadığı yerde dostluklar yoktur ifadesini kullanmıştır. O nedenle bugün insanlık İslam’a muhtaçtır. Tüm dünya huzur arıyorsa İslam’la tanışmalıdır. Kutlu Doğum Haftasında Hz. Muhammed (s.a.v) Peygamber efendimizi anıyoruz. Onun hayatını yeniden okumak okuduklarımızı içselleştirmek, içselleştirdiğimiz onun hayatını hayatımıza hâkim kılmak kendimize ve tüm insanlığa huzuru, barışı, kardeşliği takdim etmek demektir” dedi.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.