ÖZDAĞ; "MANİSA'YA BAĞIMSIZLIK VE DESTANLAR YAKIŞIR"

Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. Yıldönümü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa'nın tarihi kimliğe sahip olan bir şehir olduğunu vurguladı. Özdağ; "Tarihi ve destanı kahramanlıklarla anılan Manisa'mıza bağımsızlık yakışır, destanlar yakışır"dedi.

ÖZDAĞ;

ÖZDAĞ; “MANİSA’YA BAĞIMSIZLIK VE DESTANLAR YAKIŞIR”

Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. Yıldönümü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan AK Parti Sosyal İşler Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’nın tarihi kimliğe sahip olan bir şehir olduğunu vurguladı. Özdağ; “Tarihi ve destanı kahramanlıklarla anılan Manisa’mıza bağımsızlık yakışır, destanlar yakışır”dedi.

Devlet ve imparatorlukların genel olarak ömrünün 300 yıl sürdüğünü ancak 600 yıl bu topraklar üzerinde yaşamış kahraman Osmanlı İmparatorluğunun torunları olduğumuzu dile getiren AK parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ “Büyük bir imparatorluk olan Osmanlı İmparatorluğu 600 yıl yaşamıştır. Her devletin doğuşu, yükselişi ve inişi vardır.İmparatorluklarda böyledir. Dünyada genelde imparatorlukların ömrü 300 yıldır. Osmanlı diğer imparatorlukların yanında istisnadır. Osmanlı’nın çöküş dönemiyle birlikte emperyalist güçler Osmanlı’yı parçalamak ve Osmanlı imparatorluğu altında ki petrollere ve stratejik bölgelere ulaşmak adına Osmanlı’nın çıkışını hızlandırmışlardır. Bu kurtuluş ve var olma mücadelesinde biz Türkler yedi cephede savaşmışızdır. Kahraman Türk Milleti Galiçya’da , Allahu Ekber dağlarında,Balkanlarda, Rus Cephesinde ve diğer cephelerde büyük mücadeleler vermiştir. Bu varolma mücadelesinde milyonlarca şehidimiz oldu. Bunun yanı sıra Milyonlarca kişi hastalıklarla, sakatlıklarla uğraştı. Soyunda destan ve tarihi kahramanlıklara her zaman barındırmış olan Türk Milletinin genel olarak nüfusuna bakıldığında Anadolu topraklarında Osmanlı yıkıldığı zaman Cumhuriyet kurulmadan önce 4 kişiden 3’ünün kadın birinin erkek olduğunu görürüz. Bu nedenle Türk Milleti bağımsızlık mücadelesinde çok büyük bir travma yaşamıştır. Türkler küllerinden doğan kahraman bir millet olmanın kutsallığında bu zorluğu da aşmışlardır” dedi

 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Mareşal Fevzi Çakmak’larla, Celal Bayar’larla, Kazım Karabekir’lerle, Rauf Orbay’larla, Bediiüzzaman Said Nursi’lerle, Mehmet Akif Ersoy’larla Türk Milletinin büyük bir destan yazdığını belirten AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ “Türk Milleti her zor anında kadını,kızı,yaşlısı,genci bir bütün olmayı her zaman başarmıştır. Bağımsızlık savaşından büyük bir zaferle ayrılan Milletimiz 780 bin metre kare vatan toprağında yeni bir devlet kurmuştur. Bu devletin adına Türkiye Cumhuriyeti devleti demişlerdir. Manisa’da aynı şekilde demirci efelerle, Aydın, Manisa, Denizli, Muğla’da bulunan diğer efeler o gün dağlara çıkan diğer kahramanlar Mustafa Kemal Atatürk’ün ve diğer komutanlarımızın emrinde olarak bu vatan için büyük yararlılıklar göstermişlerdir. Yurdumuzun her yerinde olduğu gibi Manisa’da da büyük bir destan yazılmıştır. İzmir’de Yunan’ın denize dökülmesinde Manisalıların çok büyük payı vardır. Tarihi kimliğe sahip olan Manisa’ya bağımsızlık yakışır. Tarihi şehre destan yakışır. Manisalılar Kurtuluş savaşı mücadelesinde de destan yazmışlardır. Özgürce vatan toprakları üzerinde yaşamamızı bahşeden bu kahramanlara şükranlarımı arzediyor,tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Geride kalan ve yeni yetişen nesile bu yiğitlerimizin kahramanlıklarını yaşamaya, yaşatmaya, sinemalara, tiyatrolara, kitaplara bu kahramanlıkları aksettirmeye davet ediyorum. Herkesi Türk Milletinin kahramanlığını anlatan eserleri okumaya ve o yıllardan günümüze ders çıkarmasını diliyorum” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.