banner278

ÖZDAĞ; "KANDİL ODTÜ'YE TAŞINDI"

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde geçtiğimiz günlerde yaşanan protesto gösterileriyle ilgili değerlendirmede bulunan AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ; "Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılması her Türk vatandaşının gurur, onur duyacağı bir olaydır. Fakat maalesef Üniversitenin Kandil kampus şubesi tarafından çıkarılan olaylar arasında kaybolup gitti" dedi.

ÖZDAĞ;

ÖZDAĞ; “KANDİL ODTÜ’YE TAŞINDI”

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde geçtiğimiz günlerde yaşanan protesto gösterileriyle ilgili değerlendirmede bulunan  AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ; “Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılması her Türk vatandaşının gurur, onur duyacağı bir olaydır. Fakat maalesef Üniversitenin Kandil kampus şubesi tarafından çıkarılan olaylar arasında kaybolup gitti” dedi. 

Selçuk Özdağ şunları söyledi: “Kandil’i Kandil’de aramak yerine üniversitelerde aramakta fayda var. Son zamanlarda üniversitelerde özellikle PKK’lı, KCK’lı ırkçı yapılanma illegal sol örgütlerle el ele vererek üniversiteleri yaşanmaz hale getirmek istiyor. Bazı medya örgütleri de Türkiye de her üniversitede böyle olaylar yaşanıyormuş gibi göstererek PKK’nın, KCK’nın ekmeğine yağ sürüyorlar. Göktürk-2’yi uzaya gönderdiğimiz uyduyu konuşacağımız yerde bir avuç anarşistin, hainin demokrasi, protesto adı altında yapmış oldukları işlemin protestoyla hiçbir alakası yoktur. Üniversite yönetiminin de açıklamaları talihsizliktir. Bilim adamı hakikatleri söylemekten çekinmez ölüme dahi hakikatleri söyleyerek giderler.”  

GÖKTÜRK-2 TÜRKİYE’NİN TEKNOLOJİDE GELDİĞİ YERİ GÖSTERİYOR

Milletvekili Selçuk Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti; “Türkiye Özal’la başlayan kalkınma ve demokratikleşme sürecini Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la taçlandırarak ileri demokrasiyi tanıştırmak ekonomisini büyük ekonomiler arasına sokmak insan hak ve özgürlüklerini dünyada birinci sınıf ülkelerin seviyesine ulaştırma noktasında büyük çabalar sarf ediyor. Türkiye son zamanlarda bir atılım daha yaptı. Kendi uydusunu yapan 25 ülkeden birisi haline geldi. Göktürk-2 tamamen Türk mühendisleri tarafından imal edildi. Çin’den uzaya gönderildi. Başkanımız ve yanındaki devlet erkânı Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılışını ODTÜ yerleşkesinde bulunan TÜBİTAK uzay merkezinden takip ettiler. Uzay teknolojisi alanında Türkiye sınıf atladı. Göktürk-2 uydusundan elde edilecek görüntüler askeri alanlarda istihbarat, sivil alanlarda ise tarımsal ürün analizleri zirai mücadele doğal afetler çevre kirliliğinin neden olduğu hasarların değerlendirilmesi gibi rekolte tahminleri gibi amaçlarla kullanılacak. Türkiye’nin ilk yerli gözlem uydusu Rasat uydusunu 17 Ağustos 2011’de uzaya fırlatılmıştı. Göktürk 2 uydusu ise Rasat’tan 3 kat daha yüksek görüntü çözünürlüğüne ve 4 kat daha yüksek kütleye sahiptir. Bu Türkiye’nin teknolojide geldiği yeri gösteriyor.”
Her ülke için böyle bir teknolojiye sahip olmanın başlı başına tarihi bir olay olduğunu kaydeden Özdağ,  istihbarat alanında bilgi toplama ve değerlendirme mekanizmalarından yabacıların devreden çıkarılmasının ülke güvenliği ve geleceği açısından son derece ayrı önem teşkil ettiğini belirtti.

MİLLİ BÜTÜNLÜK GÜÇLÜ OLURSA ZENGİNLEŞİRİZ

Özdağ; “Bugüne kadar başka ülkelerin vermiş olduğu bilgi kırıntılarıyla istifa eden Türkiye bundan böyle güvenliğini ilgilendiren bilgilere aracısız Göktürk 2 vasıtasıyla ulaşabilecek. Daha büyük gözlem uyduları yapacağız ve uzaya göndereceğiz diye düşünüyorum. Hem siyaseten bu işi, AK Partiyi hükümeti ön plana çıkartmak hem de iftihar etmek anlamında ön plana çıkartmak bu başarıyı elde edenlerin en tabi hakkı. Bu tür teknolojik gelişmeleri topluma anlatmanın daha önemli tarafları da var. Dünya çapında atılan her ileri adım 1. Sınıf ülkelerin seviyesine ulaşmada büyük bir hamledir. Aynı zamanda toplumla devlet arasındaki güven duygusunu da pekiştirir. Milletin devleti daha güçlü bir şekilde sahiplenmesini sağlar. Milletle devlet başka arayışlara girmez. Milli bütünlük güçlü olursa zenginleşiriz. Devlet ne kadar cazibe merkezi olursa millet ne kadar güçlü ve zengin olursa ayrılık talepleri veya dış güçlerin kullanabileceği insan sayısı o derece azalır zayıflar. Türkiye’de hiç kimse iftihar edebileceği bir ülkenin vatandaşı olmak yerine bir köy devletinin kabile devletinin veya müstemleke devleti vatandaşı olmayı istemezler. OTDÜ de meydana gelen olaylara bir de bu yönden bakmakta fayda var” dedi.

KANDİL’İ ÜNİVERSİTELERDE ARAMALIYIZ
Göktürk-2 uydusunun uzaya fırlatılmasının her Türk vatandaşının gurur ve onur uyacağı bir olay olduğunu ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ; “Bu gurur ve onur duyduğumuz önemli olay maalesef Üniversitenin Kandil kampus şubesi tarafından çıkarılan olaylar arasında kaybolup gitti. Kandili kandilde aramak yerine üniversitelerde aramakta fayda var. Son zamanlarda üniversitelerde özellikle PKK’lı, KCK’lı ırkçı yapılanma illegal sol örgütlerle el ele vererek üniversiteleri yaşanmaz hale getirmek istiyorlar. Türkiye’yi karıştırmak meşgul etmek istiyorlar. Bazı medya örgütleri de Türkiye’de her üniversitede böyle olaylar yaşanıyormuş gibi göstererek PKK’nın, KCK’nın ekmeğine yağ sürüyorlar. Göktürk-2’yi uzaya gönderdiğimiz uyduyu konuşacağımız yerde bir avuç anarşistin, hainin demokrasi, protesto adı altında yapmış oldukları işlemin protestoyla hiçbir alakası yok. Üniversite yönetiminin de açıklamaları talihsizliktir. Bu anarşistlerden korkarak açıklama yaptılarsa talihsizliktir. Bilim adamı hakikatleri söylemekten çekinmez ölüme dahi hakikatleri söyleyerek gider. Türkiye’deki Ergenekon gibi yapılanmalar demokrasiyi içselleştiremeyenler ellerindeki imkânların kaybolduğunu görünce bu tarihi olayın topluma yansıtılmasına engel olmak istediler. Ve maalesef biz muhabirlerle, köşe yazarlarıyla Göktürk-2’yi konuşacağımıza bir avuç anarşistin kendini bilmezin yapmış olduğu olayı konuştuk Türkiye’yi meşgul ettiler. Üniversitelerde çok kandil var. Kandiller üniversiteleri aydınlatmak için değil orayı kan gölüne çevirmek öğrencileri korkutmak adına kullanılan bir kandil. Bu kandile karşı da emniyet, hukuk devleti, yargı, güvenlik güçleri üniversite idaresi gereğini yapar. ODTÜ deki bu kalkışma hareketi başbakana Türkiye’nin büyümesine karşı yapılmış bir harekettir. Hedef Göktürk-2 uydumuzu uzaya gönderdiğimiz tarihi olayı tarihi günü gölgede bırakmak, unutturmak, milli özgüvenin beslenmesine mani olmaktır. Kısmen muvaffak oldurlar” dedi.

ÜNİVERSİTE HOCALARI ANARŞİSTLERE SAHİP ÇIKMASIN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ODTÜ’lü üniversite öğretim görevlileri hakkında yaptığı açıklamaların yerinde olduğunu ve kendisinin bu açıklamaları desteklediğini belirten Özdağ; “Başbakanımızın kandil artıklarına arka çıkan üniversite hocalarıyla ilgili yaptığı açıklamalar yerinde ve isabetlidir. Üniversite hocaları anarşistlere değil bilim yapmak isteyenlere sahip çıkmalıdırlar. Yakmak yıkmak kırmak dökmek başkalarını korkutmak eğitim öğretim faaliyetlerini önlemek ortalığı savaş alanına çevirmek kesinlikle bilim özgürlüğü olamaz. Bunun adına bilimsel özgürlük diyerek kimse bize yutturamaz. Burada bazı medya organları ve siyasilerin bu olaya çanak tutmasının rolü vardır. Ama sağduyulu akliselim siyaset, aklıselim medya, sağduyulu kamuoyu hükümetin ve devletimizin neler yapabildiğini görmüştür. Bu nedenle o gün olayları yapanları kınıyorum. Göktürk-2’ye emeği geçenlere başka elleri öpülecek bilim adamlarımız olmak üzere başbakanımız bakanlarımız hepsini kutluyor, daha büyük başarılara ulaşacağımızın inancı içersinde milletimize hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.