ÖZDAĞ: "HİÇ KİMSE SİYASETÇİ TERBİYECİLİĞİNE SOYUNMAYACAKTIR!"

AK Parti Manisa Milletvekili Balyoz davasında alınan kararlara saygıyla ve hukuka inanarak bakmak gerektiğini vurguladı. Özdağ; "Balyoz davasında alınan kararlar göstermiştir ki, hiç kimse millet iradesinin üzerinde değildir. Hiç kimse siyasetçi terbiyeciliğine soyunmayacaktır" ifadesinde bulundu.

ÖZDAĞ:

ÖZDAĞ: “HİÇ KİMSE SİYASETÇİ TERBİYECİLİĞİNE SOYUNMAYACAKTIR!”

AK Parti Manisa Milletvekili Balyoz davasında alınan kararlara saygıyla ve hukuka inanarak bakmak gerektiğini vurguladı. Özdağ; “Balyoz davasında alınan kararlar göstermiştir ki, hiç kimse millet iradesinin üzerinde değildir. Hiç kimse siyasetçi terbiyeciliğine soyunmayacaktır” ifadesinde bulundu.

Türkiye’de özellikle her on yılda bir darbe yapılarak birilerinin siyasetçi terbiyeciliğine soyunduğunu ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ; “İç ve dış egemen güçler de darbelere zemin hazırlamak için zaman zaman partileri, zaman zaman gençleri, zaman zaman sağ sol diyerek zaman zaman da vatandaşları Alevi Sünni diyerek, laik anti-laik diyerek dövüştürmesini bilmişler. O kavgalardan da her zaman iç ve dış egemen güçler istifade etmiştir” dedi.

Türkiye’de darbelere zemin hazırlamamak için meşruiyetten ayrılmamak gerektiğini kaydeden Milletvekili Selçuk Özdağ; “Hukukun üstünlüğüne inanmak gerekmektedir. Birilerinin siyasetçi terbiyeciliğine soyunması ise tamamen insan hak ve özgürlüklerine aykırı, demokrasilere aykırı, hukukun üstünlüğüne aykırı davranıştır. Devlet ve millet kendisini hukuk ile korur, darbeler ile korumaz. Cumhuriyet kendisini hukuk ile korur, millet ile korur. Bu karar Türk Milletinin darbeye cevabıdır, Türk Demokrasisinin darbeye cevabıdır, Türk Hukukunun darbeye cevabıdır. Türk Demokrasisi kendisini hukuk ile korumasını bilmiştir. Bu karar onun nişanesidir. Her zaman söylemiş olduğumuz gibi demokrasilerde kimin aktör kimin figüran olacağına halk karar verir, sandık karar verir. Sandığın üzerinde güç yoktur, millet iradesinin üzerinde güç yoktur. Millet iradesinin üzerinde irade olmamalıdır, olmayacağını göstermeliyiz” şeklinde açıklamalarına devam etti.

TÜRKİYE MUZ CUMHURİYETİ DEĞİLDİR

Türkiye’nin AK Parti iktidarıyla birlikte artık bir muz cumhuriyeti olmadığını ispat etmeye başladığını vurgulayan Özdağ “Türkiye birinci sınıf bir Avrupa ülkesidir. Hukuku ile demokrasisi ile ekonomisi ile insan hak ve özgürlükleri ile fikir hürriyeti ile teşebbüs hürriyeti ile inanç hürriyeti ile bunu göstermeye başlamıştır. Herkes hukuka ve yargıya inanmalıdır. Hiçbir kimse siyasetçi terbiyeciliğine soyunmamalı, Menderes’in resmini göstererek üstünlerin hukukunun geçerliliğini Türkiye’de hakim kılmamalıdır. Artık Türkiye’de üstünlerin hukuku cari değildir. Hukukun üstünlüğüne geçiş olmuştur, hukukun üstünlüğü caridir. Birilerinin korkularının ve vehimlerini harekete geçirerek seçilmiş bir iktidara karşı eylem planı hazırlamışlardır ve bunu doğru yapmamışlardır. Maalesef Türkiye’de bir darbe geleneği oluşturmak istemişlerdir. Vesayetçi rejimleri oluşturmak istemişlerdir. Bilerek veya bilmeyerek demokrasiye ve ekonomiye zarar vermişlerdir. PKK terörü 30 senedir can alırken keşke bu komutanlar PKK terörüne karşı kendilerini netleştirseydiler, onunla ilgili siyasi iradeye ram olarak, millet iradesinin üstünlüğünü tartışmadan, görevlerini tam ve layıkıyla yapmış olsaydılar” dedi.

YARGIYA İNANMAK LAZIM

“Milletin değerlerine, demokrasiye karşı bir hamle, bizi kardeş yapan değerlere de düşmanlık demektir.” Şeklinde açıklamalarına devam eden AK parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ; “Bizi kardeş yapan değerlere de düşmanlık yapmak darbecilerin genel alışkanlıklarıdır. O gün millet iradesi bence hakim kılınmıştır. Yargıya inanmak lazım. Bu vatandaşlar bundan sonra yargıtaya müracaat edecekler, bir üst kurula müracaat edecekler. Oradan da anayasa mahkemesine bireysel başvuru talebi hakları vardır. Hukuka inanacağız, yargıya inanacağız. Yargı bağımsızdır. Yargı bağlantısızdır. Yargı özerktir. Yargı özgürdür. Millet adına karar vermişlerdir. Hiç kimse hukukun dışına çıkmamalıdır. Hukuk hiç kimseye suç işleme özgürlüğü tanımaz” şeklinde konuştu.

HUKUK’UN KARŞISINDA HERKES EŞİTTİR

“Demokrasilerde büyük balıkların yırtıp geçtiği küçük balıkların takılıp kaldığı balık ağları olmamalıdır.” Diyen AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ; “Hukuk, suç işleyen her kimse statüsüne bakmadan, rütbesine bakmadan, kimliğine bakmadan, mezhebine bakmadan hukuk önünde eşit olmalıdır. Zaten adalet vericinin de gözleri kapalıdır. Elindeki terazi de doğruyu tartar. Eğer yanılgılar varsa bu yanılgılar Yargıtay da düzeltilir. Daha büyük yanılgılar varsa Anayasa Mahkemesi oradan AİHM vardır. O nedenle, o mahkemeleri siyasi mahkeme gibi değerlendirmek, darbe dönemi alışkanlıklarından başka bir şey değildir. Bu dönem darbe dönemi değildir. Türkiye’de hukuk caridir, Türkiye’de demokrasi caridir, onlar işlemektedir. Bu mahkemeler ne 12 Eylül mahkemeleridir, ne 27 Mayıs mahkemeleridir, ne 28 Şubat mahkemesi, ne olağan üstü brifing alan hakimlerin mahkemeleridir. Bu mahkemeler millet iradesinin tecelli ettiği, millet adına hüküm veren yerlerdir. O nedenle, bu karar saygı duyuyoruz. Bu karar şunu göstermiştir, hiç kimse millet iradesinin üzerinde olmamalıdır, olmayacaktır. Hiç kimse siyasetçi terbiyeciliğine soyunmayacaktır, artık bundan böyle cuntacılar, kirli ve şantajcı sermaye ve medyacılar ve de oligarşik bürokrasi Türkiye’de söz sahibi değildir. Yeter söz milletindir denmiştir” ifadesinde bulundu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.