ÖZDAĞ, "DARBELERİ ARAŞTIRMA KOMİSYONUN KURULMASI ÖNEMLİ"

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ, TBMM'de AK Partinin darbelerle ilgili meclis araştırma önergesi hakkında Milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmasında; Darbeleri Araştırma Komisyonu kurulması önerisinin kabulüyle, karanlık olayların aydınlatılmasında önemli bir milat ve kilometre taşı olacağını belirtti.

ÖZDAĞ,

ÖZDAĞ, “DARBELERİ ARAŞTIRMA KOMİSYONUN KURULMASI ÖNEMLİ”

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ, TBMM’de AK Partinin darbelerle ilgili meclis araştırma önergesi hakkında Milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmasında; Darbeleri Araştırma Komisyonu kurulması önerisinin kabulüyle, karanlık olayların aydınlatılmasında önemli bir milat ve kilometre taşı olacağını belirtti. AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ, Darbeleri Araştırma Komisyonu’nun kurulmasının gelecek kuşağın darbelere maruz kalmasını engelleyeceğini kaydetti. Özdağ, 88 Yıllık Cumhuriyet tarihinin son elli yılının darbeler tarihidir diyen Milletvekili Özdağ, “27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat ve 27 Nisan darbe ve muhtıraları Türk demokrasisine ve Türk ekonomisine çok ama çok büyük zararlar vermiştir. Bu topraklarda ekonomisi ve siyasi istikrarı orta ölçeğin altında hiç bir devlet yaşayamamıştır; buna imparatorluklar da dâhildir.”dedi. DARBE DÖNEMLERİ ZULÜM DÖNEMLERİDİR “Millet adına” ve milletin huzuru adına yapıldığı iddiasıyla gerçekleştirilen darbelerin, sağ veya sol görüş fark etmeksizin binlerce insanı cezaevlerine kapatıldığı, idam edildiği, işkencelerin yapıldığı ve istikballerinin ellerinden alındığı zulüm dönemleri olarak anlatan Özdağ, “Hiç kimsenin düşüncesini özgürce ifade edemediği; hatta düşüncenin, bilginin ve dahi gelişmenin evrensel unsurları olan kitapların suç unsuru sayılması nedeniyle darbecilerin korkusuyla yakıldığı karartma dönemleridir.” dedi. Hesabı sorulmayan her darbenin bir sonraki darbeyi tetiklediğini belirten Selçuk Özdağ, “Darbelere karşı hukuk işletilebilse ve siyaset kurumunun şahsiyetli bir duruş ortaya koyabilseydi bugün Türkiye bulunduğu yerin çok ilerisinde olurdu.”diye konuştu. KAN ÜZERİNDEN SALTANAT SÜRÜLMÜŞTÜR “Darbe yapmak suçtur, darbe yapmak için gençler arasında var olan ideolojik ayrılıkları kışkırtarak şiddete dönüştürmek daha büyük bir suçtur.”diyen Özdağ, şöyle devam etti. “12 Eylül iddianamesi başta Maraş olayları olmak üzere bu tip olaylarla doludur. Darbe yapmak için gençler ölüm mangalarının önüne atılmış, bu gençlerin akan kanları üzerinden saltanat sürülmüştür.” Meselenin, kimseden intikam almak değil milletin hukukunu korumak olduğunu ifade eden Selçuk Özdağ,  Darbeleri Araştırma Komisyonu kurarak, darbelerin hesabının sorulacağını, gelecek kuşağın darbelere maruz kalmasının engelleneceğini sözlerine ekledi.  

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.