ÖZDAĞ: "CHP KENDİNE DE MİLLETE DE KÖTÜLÜK EDİYOR"

Eğitim sisteminde köklü değişikliklerin yapılacağı yasal düzenleme ilgili tartışmalar Türkiye Büyük Millet Meclisinde yoğun bir şekilde sürmeye devam ediyor. Bu konuda, Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Manisa AK Parti Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ'dan yaşanan süreçle ilgili çarpıcı açıklamalar geldi.

ÖZDAĞ:

ÖZDAĞ: “CHP KENDİNE DE MİLLETE DE KÖTÜLÜK EDİYOR”

Eğitim sisteminde köklü değişikliklerin yapılacağı yasal düzenleme ilgili tartışmalar Türkiye Büyük Millet Meclisinde yoğun bir şekilde sürmeye devam ediyor. Bu konuda, Milli Eğitim Komisyonu Üyesi Manisa AK Parti Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ’dan yaşanan süreçle ilgili çarpıcı açıklamalar geldi.

Türk milletinin kavgadan, kavga siyasetinden bıktığını ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ “Milletimiz, çözüm üreten, barıştıran, birleştiren bir siyaset biçimini istiyor. Keşke CHP, Meclisi militanlık yapılacak bir yer olarak göreceğine, çözüm üretecek bir yer olarak görseydi. Hem mesajını kitlelere daha rahat verir, hem de toplumsal meselelerin çözümüne katkıda bulunurdu. Bu üslup siyasete de, CHP’ye de bir şey kazandırmaz. TV ekranlarında yumruk sıkarak kahrolsun Faşizm diye bağıran CHP’liler ekrandaki görüntülerine bir daha baksınlar; 12 Eylül öncesinin, şiddetten medet uman Marksist militanlara ne kadar benziyorlar. Bunun bir adım sonrası,” Faşizme ölüm “diye bağırmaktır. Ölümün, kavganın, şiddetin olduğu yerde siyaset olmaz. CHP kendine de, Millete de kötülük ediyor” dedi.
Özdağ “ Saatler süren konuşmalar, kürsü işgalleri, sokak üslubu ile atılan sloganlar, bundan sonra CHP’nin izleyeceği yol ve kullanacağı politik dilin nasıl olacağını gösteriyor. Siyaset sorumluluk isteyen, çok dikkatli olmayı gerektiren bir iştir. Bağırarak, kavga ederek, şiddete çanak tutarak yapılan bir siyasetin toplumdaki yansımaları farklı olabilir. Toplumu geren, kamplara ayıran bir siyaset biçiminin sonu mutlaka kavgadır. Yaşadığımız bu süreçte hiç kimse CHP’nin neye, niye karşı olduğunu anlayamadı. Onca gürültü arasında CHP’nin muhalefet gerekçeleri kaynadı gitti. Kavganın olduğu yerde fikir ikinci plana düşer, anlamını kaybeder. CHP milletvekilleri bağırıp çağırarak aslında kendi düşüncelerini boğdular” dedi.
KESİNTİSİZ EĞİTİM BU ÜLKENİN EN AĞIR VESAYETLERİNDEN BİRİDİR
Kamuoyunda 4+4+4 formülü olarak bilinen 12 yıllık mecburi eğitimin önceki eğitim sisteminden bazı önemli farklarının bulunduğunu vurgulayan AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ “28 Şubat iradesi mecburi eğitimi 8 yıla çıkararak meslek okullarının orta bölümlerini yok etmişti. İmam Hatiplerin orta bölümlerini ortadan kaldırmak için yapılan bu düzenleme sadece İmam Hatiplerin orta kısmını yok etmekle kalmamış, mesleki eğitimi de yok etmişti. 8 Yıllık mecburi eğitimden sonra dini eğitim almak, binayı yapıp çatısını kurduktan sonra yıkıp yeniden yapmaya benzer. Bu yaştan sonra kişiliği teşekkül etmiş çocuklara artık tesir edilemeyeceği, kişilik harcına dini değerler konulamayacağı için böyle bir yol tutulmuştu. Türkiye bunun büyük zararını gördü. Dağa çıkan, askere polise kurşun sıkan çocukların eğitim düzey ve biçimlerine bakıldığında onları hangi manevi boşluğun terör olaylarının kucağına ittiği daha iyi anlaşılır”
28 ŞUBAT’IN BİR TORTUSU DAHA TEMİZLENECEK
“ 8 yıllık zorunlu eğitimin mahsurlarından biri de,  birinci sınıftaki 7 yaşındaki bir çocukla, sekizinci sınıftaki 14 yaşındaki ergenlik yaşına gelmiş bir çocuğun aynı çatı altında eğitim görmesi, aynı tuvaletleri paylaşması, aynı ortamı teneffüs etmesidir”. Bu kadar yaş farkı olan çocukların bir arada tutulmasının hiçbir bilimsel gerekçe ve pedagojik sebeple izah edilemeyeceğini belirten Dr. Selçuk Özdağ açıklamalarına şu şekilde devam etti ; “Üstelik bu düzenleme çağdaş dünyada uygulanan bir eğitim biçimi de değildi. Darbecilerin Türkiye’sine mahsus özel, maksatlı, İslami ve ahlaki duyarlılıkları yok etmek amacıyla uygulamaya konulmuş bir düzenlemeydi. Yeni düzenleme ile 28 Şubat’ın bir tortusu daha temizlenecek. Ortaokullar yeniden açılarak kapatılan İmam hatiplerin orta bölümleri yeniden hizmet vermeye başlayacak. Orta öğretimde mesleki eğitime başlanmasıyla sanayicilerin aradığı kalifiye elemanlar yetişecek. Çocuklar kendi yaş guruplarıyla okuma, onlarla bir arada bulunma imkânı bulacaklar. İlkokulun birinci sınıfındaki çocukla son sınıfındaki çocuklar arasında en fazla üç yaş olacak. İkinci 4 yıldan sonra öğrenime okulda veya açık öğretimle devam etme imkanı olacak. Bunun da birçok faydası var. Çocuk bir taraftan açık lise ile mecburi öğretimini tamamlarken bir taraftan hayata atılıp çalışma imkânı bulacak, sorumluluk yüklenecek, böylece şahsiyeti daha çabuk teşekkül edecek. Erken yaşlarda çalışan, sorumluluk alan çocukların daha sağlıklı olduğunu, kişiliklerinin daha çabuk geliştiğini psikologlar söylüyor. Cam fanusta yetişen, çalıştırılmayan çocukların ileri yaşlarda bocaladıkları, öz güven sorunu yaşadıkları, küçük sıkıntılar karşısında hemen dağıldıkları bilinen bir gerçektir”
CHP MUHALEFET YAPMIYOR KAVGA YAPIYOR
Açık öğretim imkânının, devletin okul, öğretmen masraflarını düşürerek, başka alanlara yatırım yapma imkânını da doğuracağını sözlerine ekleyen AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Selçuk Özdağ “Bütün bunlardan rahatsız olacak, gocunacak ne var. Siyasetinizi  “milli ve manevi değerlerimize saldırı, dini hayatı yok etme” üzerine kurarsanız, yeni düzenleme ile elde edilecek faydayı da görmezden gelirsiniz. Eleştiriler, çekinceler olabilir, bunu söylemek, ifade etmek siyasetin görevidir. Kimse, kimse gibi düşünmek zorunda değildir. Ama bunu yaparken gerilimlere, toplumsal çatışmalara sebep olmak yanlış bir yoldur. CHP muhalefet yapmıyor, kavga yapıyor” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.