ÖZDAĞ: "BUGÜNKÜ CHP 1949'UN CHP'SİNİN GERİSİNDE"

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "CHP'nin milletvekilleri ve yöneticileri din eğitiminden rahatsızlık duymaktadırlar" dedi.

ÖZDAĞ:

ÖZDAĞ: “BUGÜNKÜ CHP 1949’UN CHP’SİNİN GERİSİNDE”

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "CHP’nin milletvekilleri ve yöneticileri din eğitiminden rahatsızlık duymaktadırlar" dedi.
AK Parti Özdağ, yaptığı yazılı basın açıklamasında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurduktan sonra eğitime büyük önem vermiş ve eğitim ile ilgili her türlü fedakârlığın yapılmasını bir talimat olarak değerlendirmiştir. O günden bu güne, Türkiye’de büyük bir eğitim seferberliği yapılmıştır. 1949 yılında başvekilliğe getirilen Şemsettin Günaltay döneminde imam-hatip kursları açılmış, ilkokullara din dersi konulmuş, ilahiyat fakülteleri açılmıştır. Ama şimdi aynı CHP’nin milletvekilleri ve yöneticileri, din eğitiminden rahatsızlık duymaktadırlar. Bu çerçeveden baktığımız zaman bugünkü CHP’nin insan hak ve özgürlükleri bakınından 1949 yılındaki CHP’den bile geride olduğunu söylersek yanılmamış oluruz. İmam hatiplerin ortaokullarını tekrar açmak neden rahatsız ediyor CHP’yi? imam hatiplerin ortaokullarında ki çocuklar terörist mi olmuşlar? Ahlaksız mı olmuşlar? Mafya mı olmuşlar? Türkiye’de din eğitim almak niye kusur olsun. Bu çocuklar imam hatip okullarında bir yandan din ile ilgili, diyanet ile ilgili dersler alırken, bir diğer yandan da müspet ilimlerin derslerini alıyorlar. Fizik alıyorlar, kimya alıyorlar, matematik alıyorlar, sosyoloji, felsefe gibi derslerle kendilerini müceyyez hale getirip muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmanın yollarını araştırıyorlar ve biz 4+4+4 ile kesintisiz eğitim yapıyoruz. 12 yıllık zorunlu eğitim bu. Bunlar 4.sınıftan sonra 'ben okuyamayacağım' diyemezler. 8.sınıftan sonra 'okuyamayacağım' diyemezler. 12. sınıfın sonuna kadar okumak mecburiyetindedirler. Bu artışın geriye gideceğini Hasan Ören (CHP Manisa milletvekili) nereden görmüş, nasıl kestirmiş. Kız çocuklarımız daha çok okullu olacaklar. Şimdi, 'kız çocukları okuldan alınarak eve hapsedilecektir' diyor. Neden hapsedilsinler, kim evine hapsediyor kız çocuğunu, geçmişte 5 yıllıkken hapsettiler mi? 8 yıllıkken hapsettiler mi? 8 yıllık kesintisiz eğitimle çok ciddi şekilde kız çocukları okullu oldular, okullu olma oranı yükseldi. Şimdi aynı şekilde 12 yıllık kesintisiz eğitimle kız çocuklarımız okumaya devam edecekler. Artık aileler bilinçli, kız erkek demeden çocuklarını okutuyorlar ve onların da meslek sahibi olmaları için gayret sarf ediyorlar. Eğer, Türkiye’de bir sıkıntı varsa kız çocuklarıyla ilgili Türk Ceza Kanunu, Medeni Hukuka göre cezaları var. 17 yaşını doldurmayan hiçbir kimse evlenemez, 16 yaşını dolduranlar da ancak mahkeme kararıyla evlenebilirler. Bu tamamen siyasi bir karardır diyor, yani CHP daha önce 5+3 8 yıllık kesintisiz eğitim yapılırken, o siyasi karar olmuyor da 4+4+4 olunca mı siyasi karar oluyor?” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİM-ÖĞRETİMDE YAPILAMAYANLARI GERÇEKLEŞTİRDİK”
CHP Milletvekili Hasan Ören’in "Öğretmen açığı her geçen gün büyürken, 40 bin öğretmen ataması yapıldı hala atama bekleyen öğretmenler var" söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Milletvekili Selçuk Özdağ, açıklamalarına şöyle devam etti:
“DSP, MHP, ANAP iktidarı döneminde, ondan önceki dönemlerde, Ecevit’in başbakanlığında, Deniz Baykal’ın başbakan yardımcılığında, Murat Karayalçın’ın Başbakan yardımcılığı yaptığı dönemlerde böyle atama bekleye öğretmenler yok muydu? Biz 40 bin öğretmen ataması yaptık. Bu öğretmen atamalarını yaparken görevlendirmeleri kaldırdık ve artık hiç kimsenin torpili yok. Herkes kura ile öğretmen oluyorlar. Kura ile atanıyorlar. Görevlendirme olmayınca da herkes bulunduğu yerlere gidiyor, branş değişiklikleri yaptık, onlarla ilgili de kolaylıklar sağlıyoruz."

“TÜRKİYE HER ALANDA HAK ETTİĞİ SEVİYEYE ULAŞACAKTIR”
Türkiye her geçen gün zenginleşeceğini, özgürleşeceğini, eğitimini çağdaş muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkacağını kaydeden Selçuk Özdağ, açıklamasının sonunda şu ifadeleri kullandı:
“İnşallah inanıyorum ki bu zenginlik ile ve bu özgürlük ile biz Ortadoğu’da bölgesel güç ve Dünya’da küresel aktör olma yolunda ileri adımlar atacağız. Bu nedenle, tüm Milletvekillerini tenkitlerinde daha duyarlı olmaya, konuşmalarında kesin cümleler yerine ihtimal cümlelerini kullanmaya davet ediyorum. İnşallah eğitim-öğretim yılı başarılı olacak. 4+4+4 bizce başarılı bir uygulama olacaktır. Yılsonunda göreceğiz, özellikle 4 yıl sonra eğitimin nereye geldiğini hep birlikte göreceğiz. Bu imam-hatiplerin, meslek liselerinin, Anadolu ve fen liselerinin ne kadar kaliteli öğrenci yetiştirdiğini görmüş olacağız inşallah.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.