ÖZDAĞ, 'ARINÇ LİDERLİK SEVDASINDA' İDDİALARINA CEVAP VERDİ

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Bülent Arınç'ın "akçeli işlere bulaşmayan, uçkur zaafına düşmeyen ender isimlerden biri" olduğunu söyledi.

ÖZDAĞ, 'ARINÇ LİDERLİK SEVDASINDA' İDDİALARINA CEVAP VERDİ

ÖZDAĞ, 'ARINÇ LİDERLİK SEVDASINDA' İDDİALARINA CEVAP VERDİ

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Bülent Arınç'ın "akçeli işlere bulaşmayan, uçkur zaafına düşmeyen ender isimlerden biri" olduğunu söyledi.

Özdağ, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin "Bu ülkenin Başbakanı hasta yatağında Bülent Arınç liderlik sevdasında" ifadelerinin ardından başlayan tartışmalar hakkında konuştu. AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ, bazı basın yayın kuruluşlarını suçladı.

AK Parti Milletvekili Özdağ, konuşmasında, CHP'li Muharrem İnce'nin başlattığı bir tartışmaya nedense bazı gazetelerin balıklama atladıklarını söyledi. İnce'nin, "Başbakan'ın can derdinde, Bülent Arınç'ın ise liderlik sevdasında" olduğunu söylediğini hatırlatan Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Halbuki bu basın organları her şeyden önce şunu bilmeleri gerekir ki Sayın Bülent Arınç hem kabinenin hem AK Partinin önemli isimlerinden biridir. Bugüne kadar kişiliği ile ilgili, paparazzi medyası tek bir kare fotoğraf veya ağzından çıkmış tek bir kelime bile yayınlayamadı. Bu gazeteler ucuz hesaplar peşinde koşmayı ve ülkemizi kaos ortamına sokmaya çabalamayı bir kenara bırakıp dürüst, özgürlükçü, hukuk devletinden yana temiz siyasetin merkezi AK Partinin yaptıklarına basın gücü olarak destek vererek Türkiye'nin ilerleme sürecine destek vermelidirler."

YIPRATMA KAMPANYASI
Hükümet Sözcüsü ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç'ı kastederek "bu kadar sene siyasetin en ön safında olup da akçeli işlere bulaşmayan, uçkur zaafına düşmeyen ender isimlerden biri" olduğunu anlatan Özdağ, açıklamalarına şöyle devam etti: "Başbakan'ın hastalığı bahane edilerek yaptığı rutin konuşmalar maksadı dışına çıkarılarak Sayın Arınç'ı bir yıpratma kampanyası yürütülüyor. Bunun Tayyip Bey sonrası ile ilgisi olduğunu sanmıyorum. AK Parti tam bir lider partisidir. Başbakan partinin sadece dünü veya bugününe değil, her şeyine hakim. Yarınını da muhtemelen kendisi belirleyecektir. Dolayısıyla AK Parti gibi bir partide bu tür tartışmaların önemli bir karşılığı yok."

Medyadaki bu köpürtme, karşı karşıya getirme kampanyasının elbette bir anlamı olduğunu ifade eden Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: " Arınç'ı kimi hedefleri için engel olarak görenler, zamanında onu aşıp devlet imkânlarını sömüremeyenler veya siyasi çizgisini kendi ikballeri açısından tehlikeli bulanlar bu tür kışkırtma kampanyalarına çanak tutabilirler."

Medyanın zayıf siyasetçileri sevdiğini anlatan Özdağ, şöyle konuştu: "Politikacı dediğin, yiyecek, içecek, gezecek, eğlenecek, beş yıldızlı otellerde oda kapatacak, her hırsızın davetine koşacak, milleti unutup, bir avuç haramzadenin avukatlığını yapacak, Arınç bunu yapmadığı için belden aşağı vurarak yıpratmak istiyorlar. CHP bu başbakanı çok mu seviyor, hayır. Önemli olan vurmak. CHP'yi anlamak mümkün ama CHP'nin pasıyla bu tür siyasetçileri dövenleri anlamak mümkün değil. Arınç da bir insan, yanlışları doğruları var, herkes gibi o da eleştirilebilir, ülke gerçekleriyle bağdaşmayan yanları varsa tenkit edilebilir. Ama eleştirileri fikir ve düşünce düzeyinde tutmak yerine kişilik haklarına saldırarak yapmak kimseye fayda getirmez."

Yıllarca siyaset kurumunun saygınlığına bu yöntemle saldırıldığını anlatan Özdağ, şunları söyledi: "Siyasetçi itibar kaybettikçe başkaları itibar kazandı. İtibar kaybı siyasetçinin görevini başkalarının devralmasına, ülkenin kurtarıcılarla dolmasına vesile oldu. Överken de eleştirirken de dengeli olmak lazım. Yazık ki medyanın böyle bir duyarlılığı yok. İnsanları çok çabuk göklere çıkarıp çok çabuk yerin dibine batırıyoruz. Her türlü mübalağa içinde samimiyetsizliği barındırır. Aşırı övgü de yalandır, aşırı yergi de. Mutedil olamadığımız için samimi de olamıyoruz. Bülent Arınç'ı yaklaşık otuz yıldır tanıyorum. 30 yıldır çizgisinde herhangi bir kırılmaya tanık olmadım, dürüst namuslu siyasetçilere destek olmak, temiz siyaset beklentisinde olan herkesin vazifesidir. Ne yazık ki bu tür yayınlar en çok da siyasetçilerin sırtına yuva kuran parazitler tarafından yapılıyor. Bir toplum için en büyük tehlike mazlumun eline gücü geçirince zalimleşmesidir. Dünün mazlumlarında zalimlik istidadını görmek ne acı."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.