ORTAK AKIL PLATFORMU 3.KEZ TOPLANDI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin öncülüğünde kurulan Manisa için Ortak Akıl Platformu üçüncü kez toplandı. Satuhan Otel'de iftar sonrası gerçekleştirilen toplantıyı CHP'liler katılmazken, Manisa'nın önde gelen bir çok ismi yemekte hazır bulundu.

ORTAK AKIL PLATFORMU 3.KEZ TOPLANDI

ORTAK AKIL PLATFORMU 3.KEZ TOPLANDI

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin öncülüğünde kurulan Manisa için Ortak Akıl Platformu üçüncü kez toplandı. Saruhan Otel’de iftar sonrası gerçekleştirilen toplantıyı CHP’liler katılmazken, Manisa’nın önde gelen bir çok ismi yemekte hazır bulundu.

GECEDE KİMLER VARDI? (FOTO GALERİ)

Toplantı Saruhan Otel havuz başında yapıldı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi davetlileri diğer milletvekilleri Muzaffer Yurttaş, Uğur Aydemir ve İl Başkanı Murat Baybatur ile birlikte karşıladı.
MHP’yi temsilen Milletvekili Erkan Akçay’ın katıldığı yemeğe Belediye Başkanı Cengiz Ergün Ankara’da olması nedeniyle katılmadı. CHP’den ise katılan olmaması dikkat çekti. Vali Halil İbrahim Daşöz, CBÜ Rektörü Prof.Dr.Mehmet Pakdemirli, Emniyet Müdürü Yunus Çetin, İl Genel Meclis Başkanı Hayrullah Solmaz, daire müdürleri, Manisa TSO Başkanı Bülent Koşmaz, MESOB Başkanı Hasan Geriter ve oda başkanları, ilçe belediye başkanları, eski belediye başkanları, gazete sahipleri ve çalışanları ile çok sayıda davetli katıldı.     
Toplantının açılış konuşmasını Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi yaptı. Ramazan ayının manevi havasından bahseden Tanrıverdi, “Yıkılan ve yok olan sevgi, kardeşlik duvarların onarımı için gelir. Bu güzellikler içinde, burada bulunan herkesin Ramazan’ını tebrik ediyor, Cenab-ı Allah’tan yaklaşan Kadir Gecesinin ve Ramazan Bayramının sağlık, huzur ve esenlikler getirmesini niyaz ediyorum” dedi.
Tanrıverdi  konuşmasına şöyle devam etti: 
“Daha önceki toplantılarda da belirttiğimiz gibi buradaki tek amaç Manisa’nın kalkınmasını, gelişmesini planlamak ve gelecekte daha güzel ve sorunsuz bir Manisa için aklımızı. Bilgimizi, birikimimizi ortaya koymaktır. Asla siyasi bir hesap ve mülahaza içinde değiliz. Gayet saf ve temiz düşüncelerle hareket ediyoruz.

SİYASİ ELBİSELERİMİZ KAPIDA KALDI
Daha önceki toplantılarda şehrimizin en önemli konuları gündeme gelmiş bildiğiniz gibi başta belediye başkanımız olmak üzere siyasiler ve sivil toplum örgütleri konular hakkında görüşlerini serdetmişlerdi.
Bu toplantılarda konuşulanların kalıcı olması amacıyla sizlere elinizdeki broşürleri hazırladık. Broşürde toplantıda konuşulanlarla, resimler ve haberler mevcuttur.
Broşürün, platform toplantılarının kurumsallaşması ve burada konuşulanların unutulmaması açısından güzel bir çalışma olduğuna inanıyorum.
Daha önceki davetlerde kimi arkadaşlarımız toplantının içeriğinden çok görüntüsüne, usulünü takılarak katkılarını verememişlerdi. Umarım bugün bu fırsat tekrar kaçmaz.
Broşürde de göreceğiniz gibi önceki Ortak Akıl Toplantılarında,
Ortak aklın önemine, anlamına ve Manisa için ortak aklın nasıl olması gerektiğine ilişkin görüşler serdedilmişti. Bunları tekrarlamayacağım.
Manisa her geçen gün büyüyen, gelişen bir şehirdir. Tarımdaki çeşitlilik ve rekolte, sanayideki üretim ve ihracat hepimizin gurur kaynağıdır.
Manisa, deyince akla gelen değerle, simgeler, semboller hepimizin ortak değerleridir.
Mesir’de, Hafsa Sultan’da, Yiğitbaş Veli’de, Yunus Emre’de Spil’de, Halılarımızda, Kirazımızda, Üzümümüzde, hepsi... bizimdir.
Manisasporda, Akhisar Belediyespor’da bizimdir.
Artık bu değerlerin dünden daha çok ön plana çıkması, ülke gündemine taşınması ve tanıtımının yapılması gerekmektedir.
Arkadaşlar;
Manisa öyle şehirlerden bir şehir değildir.
Biz bugün elimizdeki imkan ve potansiyelle bir çok ilden hem iyi durumdayız, hem de bir çok bakımdan avantajlıyız.
Ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, tarımda geri olan bir il, Türkiye’nin “500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesine 9 tane firmayı sokabilir mi?
Manisa, 2011 yılı 500 büyük Sanayi Kuruluşu Listesine tam 9 tane firmasını sokmuştur.
Bu başarıyı elde eden kuruluşlarımızı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Başarılarının artarak devamını diliyorum.
Elbette bu başarı sadece o kuruluşlara ait değildir. Çalışan işçisinden, onlara lojistik destek verenlere ve tüm Manisa halkına aittir.
Ancak şunu gördük ki, başarılar, hizmetler, eserler el birliği, güç birliği yapıldığında daha güzel ve kalıcı hale gelmektedir.
O yüzden Manisalılar olarak kendi kendimizin ayağına sıkmadan ahenkli bir şekilde el birliği yaparak yürümeliyiz.
Hepimiz bu makamlardan. Koltuklardan bir gün ayrılacağız. Önemli olan geride hoş bir sada, güzel bir eser bırakabilmektir.
Manisa’nın bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm siyasilerimize, bürokratlarımıza, sivil toplum liderlerine, girişimcilerimize, sanayicilerimize, Manisalı devlet adamlarımıza buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Zaman hızla akıp geçiyor. 2009’da belediye seçimleri oldu. Şimdi 2012’deyiz Manisa, eğer seçimler 6 ay öne çekilmez, zamanında yapılırsa 2014 yılı 30 Mart tarihinde yapılacak seçimlere büyükşehir belediyesi olarak girecektir.
Büyükşehir olmakla da bir çok imkan Manisamıza gelecektir. Umarım hep birlikte bu süreci en iyi şekilde değerlendiririz.
Geçtiğimiz toplantıda üzerinde durulan ama sonuca bağlanamayan konular vardı.
Sözlerimi tamamlamadan önce benden sonra konuşacak olan arkadaşlarımıza fikir vermesi ve yol göstermesi için iki başlığı hatırlatmak isterim.
- Birincisi Manisa’nın artık korkulu rüyasına dönüşen ÇÖPLÜK meselesi,
- İkincisi Manisamıza yeni bir Üniversite kurulması konularıdır.
Elbette bu konuların dışında sizlerin görüşülmesini, tartışılmasını uygun gördüğünüz meseleler varsa onları da dile getirebilirsiniz.
Söz burada iken çöplük konusunda görüşlerimi belirtmek isterim.
Manisa artık daha çok bu endişe ile karşı karşıya bırakılmamalıdır.
Çöp sorunu gündemimizden bir an önce kalkmalıdır. Bu konuda daha öncede söylediğim gibi Belediyemiz kararını vermelidir. Yeni alan mı bulunacak yoksa eski alana mı yapılacak?
Siyasiler olarak bizden bir destek ve talepleri varsa yerine getirmeye her zaman hazırız. Şu ana kadar bu konu ile ilgili olarak Sayın Başkanın herhangi bir talebi olmadı.
Manisa, sözlerimin başında da belirttiğim gibi hepimizindir. Yardımcı olunacak ne varsa bundan kaçmayız, kaçamayız. Çöp sorunu ortak sorunumuzdur, Halk ve çevre sağılığı önemlidir.
Manisa’ya gelecek bir hizmeti, akacak bir geliri engellemeyi asla düşünemeyiz.
Bu Manisa’ya yapılacak en büyük haksızlık olur.
Katılımınız ve katkılarınız için teşekkür ediyorum.”

AKÇAY MANİSA’NIN HAKETTİĞİ DEĞERİ ALAMADIĞINI ANLATTI
Tanrıverdi’nin ardından kürsüye gelen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa’nın tarım üretiminde ilk sırada yer almasına rağmen bunun karşılığını yeterince almadığını söyledi. Akçay, Ortak Akıl Toplantılarının siyasi ve kişisel düşüncelerden arınmış, sadece Manisa’nın menfaatleri düşünülerek yapılması gerektiğine dikkat çekerek,  böyle devam etmesi halinde MHP olarak toplantılara katılmaya devam edeceklerini dile getirdi. 

MANİSASPOR BAŞKANI’NIN İSYANI
Ak Parti Milletvekilleri Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, CBÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Pakdemirli, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet kooperatifi Başkanı Recep Çınar, hayırsever iş adamı Halil Yurtseven, OSB Başkanı Sait Türek’in de birer konuşma yaptığı gecede Manisaspor Başkanı Emre Hasgör’ün söyledikleri geceye damgasını vurdu. Manisaspor’un yeterince desteklenmediğinden yakınan Hasgör, “Şuana kadar 66 adet kombine satılmış. Bu rakam bu şehre yakışmıyor. B en ve yönetim kurlumuz bir dahaki ortak akıl toplantısında bu durumla ilgili bir rapor açıklayacağız. Hepimiz Manisasporluysak bu kentin değerlerine sahip çıkmalıyız.  Her sıkıştığımızda Sayın Tanrıverdi’ye veya Sayın Belediye Başkanı Cengİz Ergün’e başvuruyoruz.  Artık bir şeyler yapmamız gerekiyor. Sadece çıkıp burada bir şeyler anlatmak yetmiyor. Somut bir şeyler yapmalıyız.” Dedi.

BATI VE DOĞU KIŞLA TAŞINIRSA…
Gecede final konuşması Vali Halil İbrahim Daşöz yaptı. Manisa’nın bir çok ilden ileride olduğuna dikkat çeken Daşöz, İzmir gibi bir ilin çok yakınında olması nedeniyle şehrin kendisini gösteremediğini ifade etti. Daşöz, şehrin planlama hataları nedeniyle sıkıntılar yaşadığını belirterek,  Batı ve Doğu Kışla’nın daha uygun bir yere taşınması durumunda büyük bir değişim yaşanabileceğini dile getirdi. Daşöz, Manisa’nın tanıtımı için herkesin bir şeyler yapması gerektiğine vurgu yaparak, her şeyin temelde başladığını, 251 bin dev öğrenci projesini bu yüzden başlattıklarını sözlerine ekledi.
Gecenin sonunda hatıra fotoğrafı için tüm davetliler objektiflere poz verdi. 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.