ÖNCE HARMANDALI SONRA KONGRE

AK Parti'nin Demirci ilçesinde düzenlenen 4. olağan ilçe kongresinde, mevcut başkan Selami Selçuk yeniden göreve getirildi.

ÖNCE HARMANDALI SONRA KONGRE

ÖNCE HARMANDALI SONRA KONGRE 

AK Parti'nin Demirci ilçesinde düzenlenen 4. olağan ilçe kongresinde, mevcut başkan Selami Selçuk yeniden göreve getirildi.

Demirci Sinema Salonu'nda yapılan kongreye AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, il başkanı Murat Baybatur, il başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri katıldı. Sinema salonu önünde halk oyunları gösteriyle karşılanan Recai Berber ve Murat Baybatur, halk oyunu ekibiyle birlikte Harmandalı oynadı.
Divan başkanlığına il yönetim kurulu üyesi İsmail Önal’ın seçildiği kongrede ilçe başkanı Selami Selçuk bir konuşma yaptı. Referandum ve 12 Haziran seçimlerinde Demirci olarak önemli bir başarıyı imza attıklarını ifade eden Selçuk, özellikle referandumda Demirci’nin en yüksek oyu aldığını söyledi. Teşkilatı devamlı hazır tutan bir ekibe sahip olduklarını belirten Selçuk, siyaset ve ilçedeki sorunları iki ayrı aşamada ele alarak hizmet üretmeyi hedeflediklerini, bu yöntemle ilçeye önemli hizmetler getirildiğini aktardı.
Daha sonra, Başbakan Recap Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği telgraf okunduğunda salondaki partililer büyük bir coşku ile alkışladı.
İl başkanı Murat Baybatur, ilçe kongrelerinde öncelikli olarak birlik ve beraberliğin sağlandığına işaret etti. Baybatur, teşkilatların kongre seçimlerinde tek yürek tek bilek olarak bir bütün halinde seçimleri yaptıklarını belirterek, birlik ve beraberliğinden dolayı Demircililer'e teşekkür etti. Baybatur konuşmasına şöyle devam etti: “Diğer ilçelerimizde olduğu gibi burada da kongremiz yapılıyor. Hayırlı uğurlu olsun. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi birlik ve beraberliğin sağlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlarımızı teşekkür ediyorum. Burada bir rekor kırdık. Burada sizinle birlikte sağlanan başarı çok önemlidir. Yüzde 67 gibi bir oranla başarı sağlandı. Bu başarı ile Başbakan'ımızın yükünü azaltınız. Ancak burada bir kaza yaşadık. Belediye başkanlığını kaybettik. Ancak Hazreti Mevlana’nın dediği gibi yaprak düşürdük. Bundan sonraki seçimlerde belediye başkanlığını kazanarak Demirci’nin yüzde 67'lik başarısını taçlandıracağız. Hayırlı olsun. Allah sizi bizden, bizi sizden, bizi birbirimizden ayırmasın.”
"DÜNYANIN TAKİP ETTİĞİ ÜLKE HALİNE GELDİK"
AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber de, Demirci’de her zaman aynı coşku ve birlik beraberliğin yaşandığını belirterek, "Demirci seçimlerde önemli bir başarıya imza attı. Türkiye genelinin çok üzerinde bir oyla AK Parti’ye destek verdi. Biz Demirci’ye teşekkür ediyoruz. Bu millet bir zamanlar Mustafa Kemal ve arkadaşlarıyla nasıl bir bağımsızlık kazandıysa bu günde biz bu konuda örnek olmaya devam ediyoruz. Bangledeş’den Fas’a kadar bu ülkeler bizi örnek alıyorlar. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye tekrar bu insanlara örnek oluyor. Bağımsız örneğinden sonra demokratik anlamda bu ülkelere örnek oluyoruz. Biz de bu ülkelerde yaşanan üzüntünün bedelini zamanında ödedik. 12 Eylül dönemlerini hatırlayın; biz bu dönemlerde büyük ve ağır bedeller ödedik. Şehit olmuş bakanlar ve başbakanlarımız oldu. Nasıl kurtuluş savaşında örnek olduysak, bu günde insan hakları, demokratikleşme anlamında bizi örnek alıyorlar. 780 bin kilometre karelik 76 milyon insan için çalışmıyoruz. Yapacağımız anayasa aynı zamanda bu coğrafyada yaşayan insanlar içinde örnek olacak bir çalışma olacak. Dünyanın yakından takip ettiği büyük bir ülke olduk. Biz bu gün bu noktaya gelmek için bedel ödedik. Bunları ancak bu bedelleri ödeyenler anlar. Bugün Mısır’da, Libya’da, Tunus’ta yaşanan olaylar bu süreçte yaşanana demokratikleşme sürecidir. İşte bizim bir dönemler yaşadığımız dönemlerin aynı oldu. Demokrasi için bu bedeli biz ödedik. ” diye konuştu.
"VİZELER KALKTI, TİCARET GELİŞTİ"
Türkiye’de üretilen ürünlerin artık dünyanın her noktasına ihraç edildiğine dikkat çeken Berber, çoğu ülke ile vizelerin kalktığını hatırlattı. Berber konuşmasına şöyle devam etti: “İş adamlarımız artık diledikleri ülkelere çok rahatça gidip geliyorlar. Ticaretimiz kat kat artmaya başladı. Bütün ülkelere artık ürettiğimiz ürünleri satıyoruz. Birçok ülke özellikle Ortadoğu'da marketlerde Türk malları tercih ediliyor. Yurt dışına gittiğimizde konuşuyoruz, görüşüyoruz. Bize karşı büyük bir ilgi var. Yıllarca Osmanlı’dan sonra Türkleri beklediklerini bize söylüyorlar. Ancak biz 20. yüz yılı kötü bir dönemde geçirdik. Bu dönemlerde ülke olarak gelişemedik ve ekonomik olarak kendimizi zenginleştiremedik. Ancak bu gün geldiğimiz nokta, dünyada lider olma yolundayız. Artık herkes 2023 yılında Türkiye’nin bölgenin ve dünyanın lider olacağını biliyor. Ve herkes bunu istiyor. Bölgesinde ve ülkesinde lider ülke artık gelecek yıllara hazırlanıyor.”
Demirci’ye yapılan hizmetlere değinen Berber, yapılmakta olan 75 yataklı devlet hastanesinin ihtiyaca göre ileri dönemlerde 100 yataklı olabileceğinisöyledi. Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Demirci Eğitim Fakültesi’nde öğrenim gören 3 bin 500 öğrenci sayısının, açılacak olan yeni bölümlerle birlikte 4 bin 500 ya da 5 bin olabileceğini ifade eden Berber, Demirci’ye 500 yataklı bir öğrenci yurdu yapılacağını açıkladı. Eğitimli insan gücüne önemli derecede ihtiyaç olduğuna işaret eden Berber, “Eğitimli insanların yetişmesi için azami derecede gayret gösteriyoruz. Bu yüzden öğrenciye verdiğimiz bursu 240 liraya çıkardık. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için gayret ediyoruz. Eğitimli toplumda her işi yaparım mantığı olmaz, bizim için her işi yaparım değil bu işi en iyi yaparım gerekli. İş garantili kurslara büyük önem gösteriyoruz. Mesleki eğitimlere ağırlık veriyoruz. Eğitimli ve mesleği eğitimli gençlere ağırlık veriyoruz. Bunun içinde yetişmiş gençlerimizin yanında mesleği olan bir nesil yetişmesini sağlamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek listenin sunulduğu seçimde, mevcut başkan Selami Selçuk ve ekibi yeniden göreve getirildi. Liste şöyle oluştu: Selami Selçuk, Mehmet Acar, Mustafa Bakır, Behçet Özkul, Mustafa Unlu, Halil Kavalcı, Orhan Duman, Ali Özkuyumcu, İsmail Danışan, Nurullah Ertaş, Mehmet Çetin, Rahmi Argun, Selahattin Demirel, Özlem Tireli, Mehmet Akif Açil, Nurullah Gültekin, Dilek Uysal, Mustafa Atalay, Kasım Oktay, Yeliz Taşağıl, Yüksel Gürsan, Osman Apaydın, Muzaffer Çelik, Ahmet Gökkaya, Hayri Durmuş.

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.