ONAYLI'DAN 28 ŞUBAT DEĞERLENDİRMESİ

Manisa İl Genel Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, 28 Şubat sürecinde yaşananlara ilişkin değerlendirmede bulundu. Onaylı, üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen hâlâ hafızalarda tazeliğini koruyan ve Türkiye tarihinde kara bir leke olarak yerleşen 28 Şubat sürecinin ne olduğunu bugün hemen herkesin anladığını ve sürecin de sorgulamaya başladığını belirtti.

ONAYLI'DAN 28 ŞUBAT DEĞERLENDİRMESİ

ONAYLI’DAN 28 ŞUBAT DEĞERLENDİRMESİ

Manisa İl Genel Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, 28 Şubat sürecinde yaşananlara ilişkin değerlendirmede bulundu. Onaylı,  üzerinden 15 yıl geçmesine rağmen hâlâ hafızalarda tazeliğini koruyan ve Türkiye tarihinde kara bir leke olarak yerleşen 28 Şubat sürecinin ne olduğunu bugün hemen herkesin anladığını ve sürecin de sorgulamaya başladığını belirtti.

Manisa İl Genel Meclis Üyesi AK Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Onaylı, 28 Şubat sürecinde yaşananlara ilişkin yazılı bir değerlendirmede bulundu. Onaylı, değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi;  “Aziz milletimiz,  post modern darbe diye adlandırılan 28 Şubat sürecini 3 Kasım 2002 de milletin partisini destekleyip tek başına iş başına getirerek o gün son vermiştir.  21. Yüz yılda önünü açacak en güçlü devletlerarasına sokacak demokrasi meşalesini o gün yakmıştır. 28 Şubat sürecinde inançlı insanlar hor görülmüş, fikirleri, düşünceleri yok sayılmış, onların evlatlarının öğrenim hayatları devam etmemesi için çeşitli entrikalar yapılmış, maneviyatı güçlü bir nesil yetişmesin diye her türlü çaba gösterilmiş sadece inançlarından dolayı yüzlerce insan ordudan atılmıştı. Milletimizin sesi ve duyguları tank sesleri ile susturulmaya çalışılmış, irtica irtica diyerek inanan insanlar mağdur edilmiş, fişlenmiş hor görülmüş ve zulüm edilmiştir. 28 Şubatın mimarları bu sürecin bin yıl süreceğini söylüyor adeta milletimizle alay ediyorlardı.”

“BİZ MİLLETİMİZİN EFENDİSİ DEĞİL HİZMETKÂRIYIZ”

“2012 Türkiye’sinde ise o günleri unutmadan mağdurların mağduriyetlerini gidermeden, ikna odalarını fişlemeleri unutmadan, tüm bunlardan ders çıkararak Ülkemizi 2023 hedeflerine taşımalıyız.” diyen Onaylı açıklamasına şöyle devam etti;  “AK Parti, demokrasinin, laikliğin, insan hak ve özgürlüklerin, eğitimde eşitliğin teminatı olan bir parti olmuştur. 10 yıllık iktidar sürecinde ülke nüfusumuzu oluşturan 74 milyon vatandaşımızın tamamını kucaklayan bir düşünceyle ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için tüm AK kadroları ile çalışmış gerektiğinde partim kaybetsin ama ülkem kazansın diyebilmiş, millete rağmen değil milletle kol kola girerek, ülkeyi yönetmiş ‘Biz milletin efendisi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik.’ Demiş ve sandıktan çıkan sonuca bakmadan ülkemizin en ücra köşesine dahi hizmetlerini eşit şekilde götürmüştür. Katsayı uygulaması tarihe gömülerek eğitimde fırsat eşitliği sağlanmış, başörtüsü zulmü, ikna odaları artık tarihin karanlık sayfalarında kalmıştır.”

“ŞİMDİ DEMAKRASİ ZAMANI”
Onaylı açıklamasının son bölümünde ise, “Şimdi demokrasi zamanı diyoruz. Ülkemiz hızla dünyadaki yerini almış, mazlumun ve mağdurun dünyadaki sesi olmakla kalmamış kimsesizlerin de sesi olmuştur. Filistin’de, Libya’da Irak’ta Suriye’de, Somali’de olduğu gibi nerde bir haksızlık ve insan ihlalleri varsa, insanlık suçu işleniyorsa insanların yanında yer almış ve yapılması gereken ne varsa yapmıştır. Türkiye AK Parti iktidarıyla Demokrasinin, özgürlüklerin beşiği olmuştur. Milletimizle barışık bir devlet olmuş ve tarihindeki gerçek yerini almıştır. Artık Türkiye, hem ülkemizde hem de dış ülkelerde,  darbelerle değil, dev projelerle adından söz ettirmektedir.” ifadelerine yer verdi.

ONAYLI, ERBAKAN’I UNUTMADI
Onaylı ayrıca Türk Siyasi tarihinde önemli bir yeri olan Milli Görüş Lideri, 54. Hükümetin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı vefatının yıldönümünde bir kez daha saygı ve sevgiyle yâd ettiklerini ifade ederek Allah’tan rahmet diledi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.