ÖĞRETMENLERE YÖNELİK TERÖR SALDIRILARINA MANİSA'DAN KINAMA

Eğitim Bir-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, son günlerde artan terör olaylarını ve teröristler tarafından gerçekleştirilen öğretmen kaçırma eylemlerini kınadı.

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK TERÖR SALDIRILARINA MANİSA'DAN KINAMA

ÖĞRETMENLERE YÖNELİK TERÖR SALDIRILARINA MANİSA’DAN KINAMA

Eğitim Bir-Sen Manisa Şubesi Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, son günlerde artan terör olaylarını ve teröristler tarafından gerçekleştirilen öğretmen kaçırma eylemlerini kınadı.   

Sofuoğlu yaptığı yazılı açıklamada; "Bilginin aydınlığını ulaştırmanın sorumluluğunu yüklenmiş, en ücra noktalara kadar bin bir fedakârlıkla eğitim götürmeye çalışan ışığın elçilerinin terör örgütü PKK tarafından hedef alınmış olmasını kınıyoruz. Bölgedeki çocukların eğitim almasını engellemeye, halkı cehalete mahkûm etmeye yönelik PKK'nın öğretmenleri hedef alan kaçırma ve çatışmada kalkan olarak kullanma stratejisinin arka planında, öğretmenlerin bölgeyi terk etmesini sağlamak ve çocukların eğitim almasını engellemek yatmaktadır. Öğretmenleri ve öğrencileri kalkan olarak kullanan, öğretmen eşini görev yerine götürmek için giden mühendisi katleden, 12 öğretmeni kaçıran, araçla seyreden kadınlara 200 mermi boşaltan; gözü dönmüşlüğe, ilkesizliğe ve teröre 'özgürlük mücadelesi' diyen PKK'nın ve sivil uzantılarının gerçek yüzünü herkes görmelidir. İdeolojik ve faşizan çıkarları için insanımızın huzurunu, ekonomik kalkınmasını, eğitim hizmeti almasını, yaşam standardının yükselmesini engel olarak gören, siyonist ve emperyalist güçlerin taşeronu PKK'nın her türlü caniliği mubah görmesi gerçekten düşündürücüdür. Bölge halkını, din adına hareket ettiği iddiasıyla "Sivil Cuma" diye isyana teşvik edenlerle, gençleri isyana ve dağa teşvik edenlerin basına yansıyan görüntüleri her şeyi ortaya çıkarmıştır. Sözde özgürlük mücadelelerinde kullanmak için, dini değerler dâhil kural tanımayan, kanlı mücadelelerinde kadın, çocuk, genç, yaŞlı, öğretmen ayrımı yapmayan terör örgütü, bölge insanını karanlığa mahkûm etmeye çalışmaktadır." ifadelerini kullandı.

"ÖĞRETMENLERİN HEDEF SEÇİLMİŞ OLMASINA SESSİZ KALINMAMALI"

Öğretmenlerin dün olduğu gibi bugün de her türlü zorluğa rağmen çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Sofuoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:"Şu bilinmelidir ki, fedakâr öğretmenlerimiz dün olduğu gibi, bugün de her türlü zorluğa rağmen eğitim ışığını ülkemizin sınırları içerisindeki her yere götürecek; en büyük aşkları olan öğrencilerinin peşlerinden koşmaya ve cehaletle mücadeleye devam edeceklerdir. Öğretmenlerimizin PKK'nın elinden derhal kurtarılması, bölgede görev yapan tüm eğitimcilerin güvenliğinin sağlanması, terörün kıskacında kalmış halkımıza nitelikli hizmetlerin sunulmasının artarak devamı sağlanmalıdır. Başta bölge halkımız olmak üzere, tüm toplum kesimlerinden beklentimiz ise, öğretmenlerin hedef seçilmiş olunmasına sessiz kalınmamasıdır. Kaçırılan öğretmenlerimizin endişeli ailelerinin kaygı ve üzüntülerini paylaşıyor; kadın, çocuk, öğretmen dâhil herkesi hedef alan siyonizmin ve emperyalist güçlerin taşeronu PKK'yı lanetliyoruz" 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.