banner278

MUSTAFA KEMAL'İN İLKELERİ IŞIĞINDA TÜRKİYE BÜYÜK GÜÇ OLACAKTIR

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler çizgisinin üzerine çıkma idealini büyük bir irade ve azimle yaşatmak için hükümetimiz kararlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir" dedi.

MUSTAFA KEMAL'İN İLKELERİ IŞIĞINDA TÜRKİYE BÜYÜK GÜÇ OLACAKTIR

ÖZDAĞ: "MUSTAFA KEMAL'İN İLKELERİ IŞIĞINDA TÜRKİYE BÖLGESEL VE KÜRESEL GÜÇ OLACAKTIR."

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler çizgisinin üzerine çıkma idealini büyük bir irade ve azimle yaşatmak için hükümetimiz kararlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir" dedi.

Özdağ, dünyanın en büyük imparatorluğu olarak tescil edilen Osmanlı İmparatorluğu yıkılırken yedi cephede askeri, aydını ve tüm vatandaşlarıyla Türk Milleti olarak büyük bir mücadeleye girişilmiş olduğunu, üç milyon şehit verildiğini, milyonlarca insanın gazi olduğunu söyledi. Tüm bunlar yaşanırken bu topraklar üzerinde büyük bir lider doğduğunu anlatan Özdağ, şöyle konuştu: "Bu liderin adı Mustafa Kemal'dir. Zaten bilindiği üzere Türkler lider eksenli bir millettir. Osman Gazi, Selçuk Bey, Yavuz Sultan Selim, Fatih Sultan Mehmet, Abdülhamit ve Mustafa Kemal bu liderlerden belli başlılarıdır. Anadolu çaresiz işgal altındaydı. Millet genciyle yaşlısıyla yeniden ayaklanmış, tarih sayfalarına girmek isteyen emperyalistlere karşı ben varım, sonsuza kadar da var olacağım mesajını vermiştir."

Böyle durumlarda liderin çok önemli olduğunu belirten Özdağ, sözlerine şöyle devam etti: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk İstanbul'dan yola çıkarak Samsun'a oradan Bafra'ya, Amasya'ya, Sivas'a, Erzurum'a oradan da Ankara'ya giderek Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulması aşamasında büyük fedakârlıklar yapmış, milletin teveccühünü kazanmış, bir liderde olması gereken tüm özelliklere sahip olma özelliğiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran büyük bir liderdir."

ATATÜRK YÜZYILIN LİDERİ
Türklerin her yüz yılda bir lider çıkardığını anlatan Özdağ, Mustafa Kemal Atatürk'ün de bu liderlerden biri olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü: "Mustafa Kemal'in Türk dünyasına verdiği önem mesajlarında da kendini belli etmiştir. Musul, Kerkük için verdiği mesajlar günümüze ışık tutmakta ve önem teşkil eden mesajlardır. Mustafa Kemal'in ömrü müsaade etseydi emperyal bir politika izleyecekti. Makedonya'dan Afganistan'a kadar Türklerin her alanda güçlü olması için gereğini yapacaktı."

Şimdi o ülküleri, idealleri yaşatmak isteyen bir Türkiye olduğunu belirten Özdağ, şunları söyledi: "Bununla birlikte Millet iradesi de hükümetimiz döneminde meclise yansıyor. Meclise yansıyan irade de hizmet olarak geri dönüyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Cumhuriyetin kurucusu olarak, devletimizin kurucusu olarak rahmetle anıyor. Kendisiyle birlikte mücadele veren tüm aydınlara, din adamlarına, askeri ve sivil erkana ve kendisiyle birlikte mücadele veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Kendilerine şükran borçluyuz. Hükümetimiz olarak Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet olarak bıraktığı bu topraklar üzerinde kararlığımızı onun ilkeleri ışığında devam ettireceğiz. Türkiye bulunduğu coğrafya üzerinde bölgesel ve küresel bir güç olacaktır."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.