Muhtarlar Meclisi kuruluyor

Manisa Kent Konseyi Başkanı Mustafa Pala "Manisa'da Muhtarlar Meclisi'ni kurarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyoruz." dedi.

Muhtarlar Meclisi kuruluyor

Muhtarlar Meclisi kuruluyor

Manisa Kent Konseyi Başkanı Mustafa Pala “Manisa’da Muhtarlar Meclisi’ni kurarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz.” dedi.    Manisa Kent Konseyi Başkanı ve sitemizin de köşe yazarı Mustafa Pala konuya ilişkin şunları söyledi: “Manisa’da Manisa Kent Konseyi olarak Muhtarlar Meclisi kurmak için çalışıyoruz. Muhtarlar Meclisi 25 Mayıs 2011 Çarşamba günü Saat 18.00’de Manisa Belediyesi Meclis Salonunda toplanacak.  Muhtarlar Meclisi’ne 57 mahalle muhtarının yanında, Manisa Belediye Meclisi üyeleri ve belediye müdürleri katılacak.  Muhtarlar Meclisinde, hizmet alan yurttaşların temsilcileri muhtarlarla, mahallelere hizmet götüren Manisa Belediyesi’nin yetkilileri buluşacak. Manisa Kent Konseyinin kuruluşuna öncülük ettiği Muhtarlar Meclisi Temsili Demokrasiden, Katılımcı Demokrasiye geçiş için önemli bir fırsattır. Katılım olmadan atılım olmayacağını bilen muhtarlarımızın Muhtarlar Meclisine katılmalarını, kentimizin sorunlarına çözüm arama süreçlerinin içinde olmalarını bekliyoruz. Manisa Kent Konseyi Genel Kurulunca kabul edilen Muhtarlar Meclisi Yönergesinin Amaç başlıklı 6. Maddesinde, Muhtarlar Meclisinin amacı şöyle tanımlanıyor: Muhtarların, kent yönetimine aktif olarak katılmalarını, mahalleleri ve kentle ilgili sorunların çözümünde rol almalarını sağlamak. Manisa kenti için “sürdürülebilir kalkınma” hedefleri dahilinde çalışmalar yürütmelerini sağlamak. Muhtarları, ulusal, uluslararası ve kent düzeyinde temsil etmek ve bu amaca uygun aktiviteler düzenlemek. Muhtarların kentsel kimlik ve aidiyet bilincini geliştirmek. Muhtarların, girişimci ve dinamik kimliklerini ön plana çıkararak, araştıran, üreten, mahallesine, kentine, topluma, ülkesine ve dünyaya yararlı bireyler olmalarını desteklemek ve bireysel inisiyatiflerini geliştirmek. Muhtarların, kentin bilimsel, teknolojik, sanatsal, sosyal ve kültürel etkinliklerinde rol almalarını sağlamak, insan hakları ve çevre konusunda duyarlılıklarını arttırmak. Muhtarların dayanışma ve paylaşıma yönelik özeliklerini “ortaklık” bilinci içinde geliştirmek ve muhtarlara birlikte çalışma alışkanlığı kazandırmak. Muhtarların, dinamizmini ve enerjisini kanalize edeceği uğraş ve ilgi alanları yaratmak ve bu konuda projeler geliştirip uygulamaktır. Mahalle Muhtarlarımızı 25 Mayıs 2011 Çarşamba günü Saat 18.00’de Manisa Belediye Meclis salonunda yapılacak olan Muhtarlar Meclisini bekliyoruz.  Muhtarlar Meclisin 25 Mayıs’ta kuralım ve 25 Mayıs’ı hep birlikte Muhtarlar Günü ilan edelim. Muhtarlarımızın da bir günü olsun.”   

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.