banner278

MİNİKLERDEN SERGİ, AİLELERİNDEN KERMES

NT Manisa Mağazası bünyesinde yer alan NT Oyunlu Çocuk Kulübü'ndeki çocuklar 1 yıl boyunca yaptıkları eserleri sergileme fırsatı bularak, eğitimlerinin karşılığını aldılar. Ayrıca velilerde sergi çerçevesinde ihtiyaç sahibi öğrenciler için kermes düzenlediler.

banner292
MİNİKLERDEN SERGİ, AİLELERİNDEN KERMES

MİNİKLERDEN SERGİ, AİLELERİNDEN KERMES

NT Manisa Mağazası bünyesinde yer alan NT Oyunlu Çocuk Kulübü’ndeki çocuklar 1 yıl boyunca yaptıkları eserleri sergileme fırsatı bularak, eğitimlerinin karşılığını aldılar. Ayrıca velilerde sergi çerçevesinde ihtiyaç sahibi öğrenciler için kermes düzenlediler.

NT Manisa Mağazası bünyesinde oluşturduğu ‘NT Oyunlu Çocuk Kulübü’ üyesi çocukların yıl boyunca yaptıkları resim ve el işleri ürünleri NT Mağazasında sergilendi. Kulüp üyesi çocukların velileri de gıda kermesi düzenleyerek, elde edecekleri gelirleri ise ihtiyaç sahibi öğrencilere iletilecekler. NT Manisa Mağazası Müdürü Hasan Karakaş, mağazada yapılan etkinlik konusunda verdiği bilgilerde, NT Oyunlu Çocuk Kulübü’nde 3-6 yaş arası 50 çocuğun olduğunu ve bu çocukların kulüpte yıl boyunca yaptıkları ersimler ve el işleri ürünleri sergisinin açıldığını belirterek, etkinlikte ayrıca, velilerin gıda kermesi düzenlediğini, elde edilecek gelirin ise ihtiyaç sahibi öğrencilere verileceğini söyledi.

AMAÇ ÇOCUKLARIN DAHA FAZLA KİTAP OKUMASINI SAĞLAMAK
Kulüp Başkanı ve Çocuk Gelişim Uzmanı Cemile Koç ise, amaçlarının tatil havasına giren çocuklara kitap alma ve kitap okuma alışkanlığının sağlanması ve var olan alışkanlıklarının ise tatilde de devam etmesi olduğunu belirtti. Koç, kitap okumanın ve kitap okuma alışkanlığının çocuk yaşlarda kazandırılması gereken en önemli alışkanlıklar arasında olması gerektiğini belirterek, NT olarak yaptıkları bütün faaliyetlerin hedefinin de kitap okumayı teşvik üzerine kurulduğunu dile getirdi. Okumanın insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biri olduğunu ifade eden Koç, “İnsanın düşünce yapısını, hayal dünyasını geliştirir; sözcük dağarcığını arttırır, insana bilgi ve birikim kazandırır. Kitaplar sayesinde bazen uçan bir halıya biner, bilmediğimiz diyarlara yolculuk ederiz; yeni arkadaşlıklar kurar, bazen hüzünlerimizi bazen neşemizi bu yeni arkadaşlarla paylaşır, hiç tanımadığımız evlere misafir oluruz. Tarihin sayfalarında koşar adım dolaşır; destanlara, trajedilere tanıklık ederiz. Geçmişin elem verici olaylarını değiştirmeye gücümüz yetmese de geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz. Bunların hepsini yapmak kitaplarla, okumayla olur. Ancak Türk milleti olarak nedense okumuyoruz. Yapılan araştırmalar bu gerçeği çok çarpıcı bir şekilde ortaya koyuyor. Bir Japon yılda 25 kitap okuyor, bir İsveçli yılda 10 kitap okuyor, bir Fransız yılda 7 kitap okuyor. Türkiye’de ise 6 Türk, yılda 1 kitap okuyor. Hâlbuki bilgi çağı içerisindeyken, eğer Türk toplumu dünya üzerinde iyi, güzel bir yer edinmek istiyorsa, okumak, düşünmek ve buna bağlı olarak tartışmak, sorgulamak ve eleştirmek ve bilim üretmek zorundadır. Ancak bunları gerçekleştirdiği zaman gelişecek, çağdaşlaşacak ve yeryüzünde tekrar ecdadına lâyık olduğu yeri alacaktır. Şimdi, eğer yaradılış nedenini bilmek, üç boyutlu dünyanın dördüncü boyutunu görmek, madde âleminden sıyrılıp manevi âleme ulaşmak; iyiliği, güzelliği, doğruluğu keşfetmek istiyorsan okumalısın. Karanlığın ürkütücülüğünden, ayazından kurtulup aydınlığın içini serinleten sahillerinde yürümek istiyorsan okumalısın.” dedi.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.