MHP'Lİ AKÇAY'DAN HÜKÜMETE SERT TEPKİ

Başbakan Erdoğan teröristlerle görüştüğümüzü ispat etmeyenler şerefsizdir derken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ' Biz terör örgütüyle pazarlık yapacak namussuz ve ahlaksızlardan değiliz.' demiştir. Ancak bugün eli kanlı terör örgütü ile pazarlık yapıldığını Başbakan Erdoğan itiraf etmektedir. Şimdi terör örgütü ile pazarlık yapan namussuz ve şerefsizler kim oluyor? Şüphesiz ki Türk Milleti bunların kimler olduğunu görmektedir.

MHP'Lİ AKÇAY'DAN HÜKÜMETE SERT TEPKİ


MHP'Lİ AKÇAY'DAN HÜKÜMETE SERT TEPKİ

Başbakan Erdoğan teröristlerle görüştüğümüzü ispat etmeyenler şerefsizdir derken Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ‘ Biz terör örgütüyle pazarlık yapacak namussuz ve ahlaksızlardan değiliz.’ demiştir. Ancak bugün eli kanlı terör örgütü ile pazarlık yapıldığını Başbakan Erdoğan itiraf etmektedir. Şimdi terör örgütü ile pazarlık yapan namussuz ve şerefsizler kim oluyor? Şüphesiz ki Türk Milleti bunların kimler olduğunu görmektedir.

AKP- BDP ve PKK’nın Türk düşmanlığında birleştiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “AKP, BDP, İmralı ve PKK ortaklığı açılım adını verdikleri ihanet senaryolarını uygulamaya koyarak çözüm adı altında İmralı’daki bebek ve insanlık katilini ihanet müzakerelerinin merkezine koyarak meşru bir muhatap haline getirmiştir. İmralı canisi bastırdıkça almakta, aldıkça daha da dayatmaktadır. AKP Hükümeti bir avuç teröristin oyuncağı haline gelmiştir. AKP Hükümeti Büyükşehir yasasıyla eyalet sisteminin alt yapısını hazırlamış, yargı sistemimizi çift dilli hale getirmiştir. Şimdi de “ Türk” kelimesini Anayasa’dan çıkartmak için alt yapı çalışmalarına başlanmıştır. Maalesef CHP’de bu ihanet senaryolarında kendisine rol kapmaya çalışmaktadır. AKP-BDP ve PKK ile İmralı Canisi’nin avukatlığını yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve PKK’lı teröristlerle kendi isteği ile dağa çıktığı söylenen CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün gibi Kürtçüler Türk Düşmanlığı’nda birleşmişlerdir. Bunların hedefi Türk Milletini etnik temelde parçalamak ve tarihten silmektir. Garabete bakın ki, Türk Milletine sahip çıkmak ırkçılık, etnik bölücülük ise çözüm ve barış savunuculuğu olmuştur. ”dedi.

Kürtçülük yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın Milliyetçi Hareket Partisinin AKP’nin açılım adını verdiği ihanet projesi karşısındaki dik duruşundan rahatsız olduğunu söyleyen MHP’li AKÇAY, “ 2012 yılı bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Genel Kurulu’nda “ Kürtleri tanıyacaksanız haklarını da tanıyacaksınız. Hepsi, kim ne varsa bu topraklar üzerinde o kimliğe saygı duyacağız, o kimliğin bütün kültürel haklarını, Anayasal haklarını vereceğiz, tanıyacağız, diline saygı duyacağız. Ben Kürdüm diyen bir insanın eğitim, kültür, dil hakkı ne varsa vereceğiz. Etnik kimliğin varlığını kabul edeceğiz.” diyerek Kürtçülük yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç etnik köken, dil ve din gibi farklılıklara bakmaksızın Türk milleti tanımıyla bütün vatandaşlarımızı kucaklayan Milliyetçi Hareket Partisini ırkçılıkla suçlamaktadır. Türklük ve Türk Milleti kavramından habersiz olan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kendisi gibi düşünmeyenlere ırkçılık çamuru atmasına şaşırmamak gerekir.” dedi 

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a Manisa’da söylediği sözleri hatırlanan MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “ 7 Eylül 2010 tarihinde Turgutlu Belediyesi tarafından verilen iftar yemeği sonrasında konuşan Bülent Arınç, ''Terör örgütüyle pazarlık yaptığımızı söylüyorlar.  Sayın Başbakanımız ‘ bunu ispat etmeyen şerefsizdir’ demiştir. Biz terör örgütüyle pazarlık yapacak namussuz ve ahlaksızlardan değiliz.'' demiştir. Ancak bugün eli kanlı terör örgütü ile pazarlık yapıldığını Başbakan Erdoğan kendisi itiraf etmektedir. O zaman Sayın Arınç’a sormak gerekir: Başbakan terör örgütü ile pazarlık yaptığımızı ispat etmeyenler şerefsiz derken siz de terör örgütü ile pazarlık yapanlar için namussuz ve ahlaksız diyordunuz. Şimdi terör örgütü ile pazarlık yapan namussuz ve şerefsizler kim oluyor? Şüphesiz ki Türk Milleti bunların kimler olduğunu görmektedir. ” dedi.  

BDP ve PKK’nın istemediği bakanların kabinede yer alamadığını söyleyen AKÇAY, “ AKP ile PKK arasında Norveç’in başkenti Oslo’da yapılan müzakerelere Başbakan Erodoğan’ın özel temsilcisi olarak katılan dönemin Başbakanlık müsteşar yardımcısı şimdinin MİT müsteşarı Hakan Fidan PKK’lı yöneticilere “ Şu anda sizi rahatsız eden şikayet edebileceğiniz kendinize düşman gördüğünüz bir vali veya emniyet müdürü var mıdır?” diye sormaktadır. Bu görüşmenin basına yansıyan ses kayıtlarından anlaşıldığına göre PKK’lıların düşman gördüğü vali ve emniyet müdürleri AKP tarafından görevden alınmaktadır. Ancak iş o boyuta varmıştır ki artık PKK’nın talepleri doğrultusunda vali ve emniyet müdürleri değil artık bakanlar da görevden alınmaktadır. Bazı yanlış, eksik ve kusurları olsa da, görevini layıkıyla yaptığını düşündüğümüz içişleri bakanı İdris Naim Şahin BDP ve PKK’lıların talepleri doğrultusunda görevinden alınmıştır. Yeni İçişleri Bakanı Muammer Güler’in ‘Barış güvercinleri uçuracağım’ şeklindeki beyanatı bölücü terörün değirmenine su taşıma konusunda ne kadar hevesli olduğunu göstermektedir.” dedi.

MHP’li AKÇAY sözlerine şöyle devam etti: “ Herkes çözüm adı altında İmralı’daki bebek ve insanlık katilini masumlaştırmaya çalışsa da, büyük Türk milletinin sözcüsü ve biricik sevdalısı Milliyetçi Hareket Partisi bu rezilliklere asla izin vermeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti eşkıya ile müzakere edilerek kurulmamıştır. Bu vatan muharebe meydanlarında şehit kanlarıyla kazanılmıştır. AKP’nin açılım adını verdiği ihanet projeleri Türk Tarihinde kara bir leke olarak yer alacaktır. Türk Milleti ve Milliyetçi Hareket Partisi AKP’nin bu ihanetini asla unutmayacak ve er-geç hesabını soracaktır.”dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.