MHP'Lİ AKÇAY, "AKP PKK'NIN GÜDÜMÜNE GİRMİŞTİR"

AKP PKK'nın güdümüne girdiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, " İmralı Canisi yasa çıkarın diyor, AKP 3. ve 4. Yargı paketini hazırlayarak PKK ve KCK'lıları cezaevinden çıkartıyor. "

MHP'Lİ AKÇAY,

 MHP’Lİ AKÇAY, "AKP PKK’NIN GÜDÜMÜNE GİRMİŞTİR"

AKP PKK’nın güdümüne girdiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ İmralı Canisi yasa çıkarın diyor, AKP 3. ve 4. Yargı paketini hazırlayarak PKK ve KCK’lıları cezaevinden çıkartıyor. "

Milliyetçi Hareket Partisinin oylarının yükselmesinin Başbakan Erdoğan’ı ve bölücülükten sabıka yemiş terörist dostlarını endişelendirdiğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “  AKP’nin bölücü niyetleri anlaşılmış, amaçları net olarak görülmüştür.  Milliyetçi Hareket Partisi AKP’nin açılım adını verdiği ihanet projesi karşısında dimdik durmaktadır.  Türk Milleti,  AKP’nin bu ihanet sürecini görmüş, Milliyetçi Hareket Partisine dört elle sahiplenmiştir. Bunun sonucunda da ülke genelinde ve Manisa’da AKP’nin oyları ise büyük bir hızla düşmeye başlamış, Milliyetçi Hareket Partisi’nin oyları ise büyük bir hızla artmaya başlamıştır. Milliyetçi Hareket Partisinin soluğunu ensesinde hisseden Başbakan Erdoğan’ın sinirleri günden güne gerilmekte, ne dediğini bilmemektedir. İmralı canisinin kankalığı, PKK’nın çözüm kardeşliği Başbakan’ın aklını almış, gözünü karartmış, bilincini darmadağın etmiştir. Başbakan’ın Başbakan Erdoğan ne kadar bağırsa da çağırsa da artık Türk milleti oynanan oyunların farkına varmıştır.” dedi.

Başbakan Erdoğan’a İmralı Canisi ve PKK’ya hangi tavizleri verdin diye soran MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ Başbakan Erdoğan İmralı Canisine hangi tavizleri vermiştir de İmralı Canisi ateşkes ilan etmiştir? Başbakan Erdoğan öncelikle Türk Milletine bunu açıklamalıdır. Başbakan açıklamasa da AKP ile PKK ve İmralı Canisi arasında yapılan pazarlığın üç aşamadan oluştuğu bilinmektedir. Birinci aşama ateşkes ve çekilme sürecidir. Bu aşama devam etmektedir.  İkinci aşama yasa ve Yeni Anayasa hazırlanması sürecidir ki bu konuda 3. ve 4. yargı paketi adı verilen düzenlemelere yapılmış, AKP ile BDP Yeni Anayasa konusunda TBMM’de Anayasa Komisyonunda çalışmaktadır. Üçüncü aşamada ise İmralı Canisi Öcalan’a özgürlük verilecektir. Bunu herkes biliyor. BDP açıklıyor. PKK’lı yöneticiler Kandil’deki basın toplantısında açıklıyor. Akil Adamlar söylüyor. Başbakan Erdoğan “ Hayır öyle bir şey yok. Biz İmralı Canisi ile bunların pazarlığını yapmadık” demiyor.  PKK’lı Karayılan “Kuzey Kürdistan” diyerek ülkemizin bir kısmını aklınca bölmüş, bağımsız ve dört ayaklı Kürdistan’a eklemiştir. PKK’lı Karayılan’ın bu beyanatı karşısında sessiz kalan Başbakan Erdoğan ve arkadaşları Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırmaktadır. Sayın Başbakan sorarım sana, bu Kuzey Kürdistan neresidir? Buraya nasıl gidilir? Buranın haritadaki yeri nerdedir? Böylesi bir pespayeliğe onay mı verdin, ümit mi aşıladın? Oslo’daki görüşmelerde, İmralı’daki pazarlıklarda, özel uçaklar tahsis ederek havalarda gezdirdiğin teröristlere federasyonu ya da konfederasyonu mu vaat ettin? İmralı canisi ve cezaevindeki diğer PKK’lıları affetmek için bir takvim mi belirlendin? Türklüğü anayasadan çıkarmak için mutabakata mı vardın? İmralı canisine boyun mu eğdin? PKK’ya küresel dayatmalar eşliğinde iki büklüm mü oldun?” diye sordu.

İmralı Canisinin Başbakan Erdoğan’ı parmağında oynattığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “ AKP,  İmralı Canisi, PKK ve BDP arasındaki ilişki pazarlık boyutunu geçmiş işbirliği boyutuna ulaşmıştır. Hatta bu karanlık ilişkiler yumağında AKP PKK’nın güdümüne girmiştir. İmralı Canisi yasa çıkarın diyor, AKP 3. ve 4. Yargı paketini hazırlayarak PKK ve KCK’lıları cezaevinden çıkartıyor. İmralı Canisi Akil adamlar heyeti oluşturun diyor, Başbakan akil adamlar heyeti oluşturuyor. Hatta bu akil adamları da İmralı Canisi belirliyor. İmralı Canisi Mecliste müzakere süreciyle ilgili komisyon kurun diyor,  Başbakan Erdoğan komisyon kuruyor.  PKK’lılar şimdi yeni Anayasa hazırlayıp bizimle ilgili düzenleme yapın diyorlar. AKP ile BDP mecliste bu konuda çalışıyor. Yani İmralı Canisi ne dediyse Başbakan Erdoğan yapmıştır. İmralı Canisinin parmağında oynattığı Başbakan Erdoğan konu Milliyetçi Hareket Partisi olunca birden saldırıya geçmektedir.  Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin son güvencesidir. PKK’yla aynı kaşıktan yiyen, aynı lekeli bardaktan içen, aynı kokuşmuş havayı soluyan ve tabii olarak 40 bin kişinin katiline el pençe divan duran birisi, partimizin ve aziz dava arkadaşlarımızın adını ağzına alamaz.” dedi

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.