banner278

MHP'Lİ AKÇAY: "AKP 19 MAYIS'I AÇILIM PROJELERİNE ALET ETMEYE ÇALIŞIYOR"

19 Mayıs'ın Türk Milletinin yeniden ayağa kalktığı gün olarak tarihe geçtiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, "19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlığını kazanmak için top yekûn yediden yetmişe göstermiş olduğu bir direnişin ve Türkiye Cumhuriyeti'ne ulaşan uzun ve zorlu bir sürecin ilk adımıdır." dedi.

banner292
MHP'Lİ AKÇAY:

MHP’Lİ AKÇAY: “AKP 19 MAYIS’I AÇILIM PROJELERİNE ALET ETMEYE ÇALIŞIYOR”

19 Mayıs’ın Türk Milletinin yeniden ayağa kalktığı gün olarak tarihe geçtiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsızlığını kazanmak için top yekûn yediden yetmişe göstermiş olduğu bir direnişin ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ulaşan uzun ve zorlu bir sürecin ilk adımıdır.” dedi.

Atatürk tarafından Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı günün Türk Gençliğine Bayram olarak armağan edildiğini söyleyen MHP’li AKÇAY, “ Ülkenin içinde bulunduğu kötü durumun bir kader olmadığını düşünen ve ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına “ inanan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, dört bir yanı işgal altındaki Anadolu topraklarında kurtuluş mücadelesini başlattığı günün 93’üncü yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı günü, her zaman güvendiği ve inandığı Türk Gençliğine bayram olarak armağan etmiştir. Büyük sıkıntı ve yokluklar içerisinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve sonraki nesillere en iyi şekilde teslim etmek Türk gençliğinin en büyük görevidir. Türk gençliği, Atatürk’ün kendisine emanet ettiği bu kutsal görevi her türlü fedakârlığa katlanarak sonsuza dek yaşatacaktır. ” dedi.

AKP tarafından Milli Bayramların önemine ve manasına leke sürülerek içinin boşaltılmaya çalışıldığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY, “Resmi Bayram ve kutlamalarla ilgili yönetmelikte değişiklik yapan AKP Hükümeti, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında yapılacak törenleri;  Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor olarak üçe bölerek 19 Mayıs’ın ruhu, mesajı ve taşıdığı derin anlamı gerçek zemininden koparmaya çalışmaktadır. AKP tarafından stadyumlarda yapılan 19 Mayıs törenleri iptal edilerek 19 Mayıs’ın toplu şekilde kutlanması engellenerek 19 Mayıs törenleri salonlarla sınırlandırılmıştır. 19 Mayıs verdiği en önemli mesajlardan biri de Türk Milletinin birlik ve beraberliğidir. 19 Mayıs’ın birlik, beraberlik içinde toplu olarak kutlanması engellenirken 19 Mayıs’ın ruhuna aykırı olarak tabanca atışları, Uzakdoğu sporları, boks gösterileri gibi bireysel oyunlar ön plana çıkartılmıştır.” dedi.

Ülkemizin birlik, bütünlük ve bağımsızlığını simgeleyen 19 Mayıs Ruhu’nun bile AKP tarafından etnik ayrımcılık ve bölünmeye hizmet için kullanılmaya çalışıldığını söyleyen MHP’li AKÇAY, “19 Mayıs 1919 Türk Milletinin birlik, beraberlik ve bağımsızlık için ayağa kalktığı gündür. Ancak 19 Mayıs 1919’un anlam ve önemini anlayamayan, 19 Mayıs Ruhu’nu kavrayamayan AKP tarafından 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde şiir dinletisi düzenlenerek Kürtçe, Çerkezce, Boşnakça, Arapça, Lazca, Süryanice dillerinde şiir okutulmaktadır. Milli Bayramların önce içini boşaltan AKP, daha sonra Milli Bayramları “ Açılım” dediği “ Yıkım Projesi” kapsamında etnik ayrımcılığı körüklemek için kullanmaktadır. AKP’nin milli kimliğe, milli gün ya da bayramlara yönelik bu saldırıları Türk milletinin varlığına ve birliğine yapılmış kara bir leke olarak tarihe geçecektir.” dedi.

19 Mayıs Ruhu’nun Türk Milleti’nin yeniden bağımsızlık özlemi ile yeniden ayağa kalktığı gün olduğunu söyleyen AKÇAY, “Nüfusumuzun büyük çoğunluğu genç olan ülkemizin gelişmesi ve kalkınması, gençlerimizin kendilerini iyi yetiştirerek, ülke meselelerine duyarlı olmasından geçmektedir.  Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler tarihin sonuna kadar var olmayı başaracaktır. 19 Mayıs 1919 şuuruna sahip gençlik sayesinde Cumhuriyetimizin yüzüncü, 19 Mayıs’ın yüz dördüncü yıldönümünde, “Lider Ülke Türkiye“ hedefine ulaşmak mümkün olacaktır. Bu nedenle 19 Mayıs 1919 şuurunun gençliğe kazandırılması milli varlığımız açısından da hayati derecede önemlidir.”dedi.

Milli Bayramlara yönelik karalama kampanyasının MHP’nin iktidarında son bulacağını söyleyen AKÇAY, “AKP tarafından Milli Bayramların önemine ve manasına leke sürülerek içi boşaltılmaya çalışılmaktadır. Milli bayramlara yönelik yapılan bu karalama kampanyaları MHP’nin iktidarında son bulacak, verilen tahribatların hepsi neye mal olursa olsun düzeltilecektir. Bu duygularla; başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyor ve gençlerimizin bayramını tebrik ediyorum.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.