banner278

MHP'Lİ AKÇAY AK PARTİ CHP'Yİ SORUMLU TUTTU

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, teröristlerle kucaklaşan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için MHP'nin Meclise önerge vereceğini hatırlatarak, "Bunlar Türk Adaleti önünde yargılanmazsa bunun sorumlusu teklifimize destek vermeyen AKP ve CHP olacaktır." dedi.

banner292
MHP'Lİ AKÇAY AK PARTİ CHP'Yİ SORUMLU TUTTU

MHP’Lİ AKÇAY AK PARTİ CHP’Yİ SORUMLU TUTTU

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, teröristlerle kucaklaşan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için MHP’nin Meclise önerge vereceğini hatırlatarak, “Bunlar Türk Adaleti önünde yargılanmazsa bunun sorumlusu teklifimize destek vermeyen AKP ve CHP olacaktır.” dedi.

Terör örgütü PKK’yı destekleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik Anayasa değişikliğinin Milliyetçi Hareket Partisi tarafından 23 üncü dönemde de gündeme getirildiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Milliyetçi Hareket Partisi 23’üncü yasama döneminde terör örgütü PKK’nın eylemlerine katılan ve terör örgütünü destekleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik Anayasa değişikliği teklifi hazırlamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi 23’üncü dönemde 72 milletvekili ile TBMM’de temsil edildiği ve Anayasa değişikliği teklifi verebilmek için en az 184 milletvekilinin imzası gerektiği için MHP bu teklifini AKP ve CHP’ye sunarak bu partilerden destek istemiştir. MHP’nin bu teklifi AKP ve CHP’den destek görmediği için terör eylemlerine katılan ve terör örgütünü destekleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının geçen yasama döneminde kaldırılamamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi şu anda TBMM’de 51 milletvekili ile temsil edilmektedir. Bilindiği gibi Milliyetçi Hareket Partisi, terör eylemlerine katılan ve terörü destekleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılanmalarına yönelik yeni bir Anayasa değişikliği teklifi hazırlamıştır. Anayasa değişikliği teklifi verebilmek için 184 milletvekilinin imzası gerekmektedir. Ayrıca teklif için yeterli imza bulunsa da anayasanın değişebilmesi için 330 oy gerekmektedir. Bu nedenle terör eylemlerine katılan ve terörü destekleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik anayasa değişikliği teklifimizi AKP ve CHP’ye sunduk.  Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında siyasi temsil noktasında iken ellerine şehit kanı bulaşan teröristlerle kucaklaşan, dağdaki teröristin sözcülüğünü yapmaktan çekinmeyen terör destekçisi bu milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılarak bu milletvekilleri Türk Adaleti önünde yargılanmazsa bunun sorumlusu Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu teklifine destek vermeyen AKP ve CHP olacaktır.” dedi.

Türk Milletinin büyük bir terör tehdidi ve tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyleyen MHP’li Akçay, “ Bölücü terör örgütü PKK’nın saldırılarına hemen her gün bir yenisi eklenmektedir. Son olarak Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde, PKK’nın düzenlediği hain saldırı sonucu 10 askerimiz şehit düşmüş, 3’ü ağır olmak üzere 7 Mehmetçik de yaralanmıştır. Gözlerini kan bürümüş canilerin bu alçakça eylemini lanetliyorum.  Bilinmelidir ki, terör maşaları rezil amaçlarına asla ulaşamayacaklar ve döktükleri kanda eninde sonunda boğulacaklardır. Şüphesiz ki, karşımızdaki bu acı tablo; AKP Hükümetinin “açılım isimli yıkım projesi çerçevesinde” teröristlerle pazarlık yapmasından ve teröristlerin dayatmalarına boyun eğmesinden kaynaklanmaktadır. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailelerine, aziz milletimize sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. ” dedi 

2002 yılında terörü sıfır noktasında devralan AKP Hükümetinin terörle mücadele yapmak yerine terörle müzakere masasına oturduğunu söyleyen Akçay, “Güneydoğu Anadolu’ daki terör olayları Devletin resmi makamlarınca 2005 yılına kadar terör sorunu olarak adlandırılırken Başbakan Erdoğan 2005 yılında Diyarbakır ziyaretinde yıllarca var olan bölücü terör olayını Kürt sorununa dönüştürerek, PKK’nın yıllardır yapamadığını yapmış, Türkiye’ yi bir ayrışmaya ve çatışmaya ve çatışmanın sonucu olarak bir bölünmeye götürecek gafletin içine düşmüştür. AKP Hükümeti, PKK açılımıyla teröristlere sürekli tavizler vermiş, Teröristleri Habur’da kahraman gibi karşılatmış, İmralı canisi ile görüşerek pazarlık yapmış,  İmralı’dan PKK’nın her gün talimat almasına izin vermiştir. AKP’nin bu aciz politikasından yüz bulan terör yeniden hortlamıştır. Erdoğan’ın terör ve bölücülük sorununun azdığı bir ortamda, Terörle Mücadeleyi Hükümet programına dahi almaması AKP’nin terör ile mücadele etmeye niyetli olmadığının en büyük göstergesidir.” dedi.

TBMM çatısı altındaki bazı milletvekillerinin PKK’nın maşalığını ve sözcülüğünü yaptığını söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “TBMM çatısı altında siyasi temsil noktasında olan bu milletvekillerinin ellerine şehit kanı bulaşan teröristlerle kucaklaşma fotoğrafları kamuoyuna yansımıştır. Dağdaki teröristin sözcülüğünü yapmaktan çekinmeyen ve onlara sevgi ve hayranlık göstermekten zerre utanmayan terör destekçisi bu milletvekillerinin en az dağdaki yoldaşları kadar işlenen suçludur.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin terör örgütü PKK’ya destek veren Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için 23 üncü dönemde Anayasa değişikliği teklifini hazırlayarak AKP ve CHP’ye sunduğunu söyleyen MHP’li AKÇAY, “ Milliyetçi Hareket Partisi, TBMM çatısı altında milletvekili görevini yapmak yerine terör örgütü PKK’ya destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına için 23. dönemde Anayasa değişikliği hazırlayarak AKP ve CHP’ye sunmuştur. Bilindiği gibi Anayasa değişikliği en az 184 milletvekilinin imzası gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi 23 ncü dönemde 72 milletvekili ile TBMM’de temsil edilmiştir. MHP’nin bu teklifi AKP ve CHP’den destek görmediği için terör örgütü PKK’ya destek veren milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırılamamıştır.” dedi.

TBMM çatısı altında milletvekili görevini ifa etmek yerine ellerine şehit kanı bulaşan canilerle kucaklaşan terör destekçisi milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması gerektiğini söyleyen MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Bilindiği gibi Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 83 üncü maddesinin 2 nci ve 3 üncü fıkralarının değiştirilerek terör eylemlerine katılan ve terörü destekleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargılanmalarına yönelik yeni bir Anayasa değişikliği teklifi hazırlamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi şu anda TBMM’de 51 milletvekili ile temsil edilmektedir. Anayasa değişikliği için Türkiye Büyük Millet Meclisi üye tamsayısının en az üçte birinin yani 184 milletvekilinin imzası gerekmektedir. Ayrıca teklif için yeterli imza bulunsa da anayasanın değişebilmesi için 330 oy gerekmektedir. Bu nedenle terör eylemlerine katılan ve terörü destekleyen milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik anayasa değişikliği teklifimizi AKP ve CHP’ye sunduk. AKP ve CHP dokunulmazlıklarla ilgili olumlu görüş bildirmişti, şimdi bu taahhütlerini yerine getirmelerini bekliyoruz.  Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında siyasi temsil noktasında iken ellerine şehit kanı bulaşan teröristlerle kucaklaşan, dağdaki teröristin sözcülüğünü yapmaktan çekinmeyen terör destekçisi bu milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılarak bu milletvekilleri yargılanmazsa bunun sorumlusu Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu teklifine destek vermeyen AKP ve CHP olacaktır.” dedi.

Terörle mücadele konusunda partisinin görüşlerini açıklayan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Milliyetçi Hareket Partisi, bölücülük ve terörle mücadele konusunda hükümete gerekli desteği vermeye hazır ve kararlı olduğunu kamuoyuna açıklamıştır.  Bölücülükle mücadele etmek için kapsamlı bir plan hazırlanmalıdır.  Bölücü terörün yok edilmesi amacıyla devletin tüm imkânları seferberlik anlayışıyla harekete geçirilmelidir. Meclis’ten alınan ‘Sınır Ötesi Hareket İzni’ çerçevesinde bölücülüğün fitne ve karargâh merkezi olan Kandil’i ve mücavir alanlarını yerle bir edilmeli ve bir güvenlik kuşağı oluşturulmalıdır. Terörün dış destekleri kesilmelidir. İmralı’da yatan bebek katiliyle tüm görüşmeler kesilmeli ve müzakereler durdurulmalıdır.  İmralı canisinin avukatları vasıtasıyla terör örgütünü yönetmesine müsaade edilmemelidir. Açılım denilen yıkım projesine son verilmelidir. Parti olarak biz terörle yapılacak onurlu, milli ve kararlı her mücadelenin yanında ve arkasındayız. Eğer AKP Hükümeti terörle mücadele konusunda her zaman yaptığı gibi yine kayıtsız kalırsa, Yüce Türk Milleti ve Milliyetçi Hareket Partisi bunun hesabını AKP’den er-geç soracaktır. ” dedi.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.