MHP'DE SÜMER ORAL VİTRİNE ÇIKTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa 1. sıra Milletvekili Adayı Sümer Oral, "Türkiye bugüne kadar çok seçim yapmıştır ama bu kadar önemli bir seçim ilk defa yaşayacağız" dedi.

MHP'DE SÜMER ORAL VİTRİNE ÇIKTI

MHP'DE SÜMER ORAL VİTRİNE ÇIKTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa 1. sıra Milletvekili Adayı Sümer Oral, "Türkiye bugüne kadar çok seçim yapmıştır ama bu kadar önemli bir seçim ilk defa yaşayacağız" dedi.

MHP Manisa İl Teşkilatı, milletvekili adaylarını tanıttı. Toplantıya MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, İl Başkanı Uğur Üncü, İlçe Başkanı Tamer Akkal, MHP Manisa 1. sıra milletvekili adayı Sümer Oral, MHP Manisa 8. sıra Milletvekili Adayı Ersoy Aslan, MHP 10. sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Tanrısevsin ve partililer katıldı. MHP'den birinci sıra milletvekili adayı olan eski bakanlardan Sümer Oral, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Manisa'da seçim kampanyasını başlatmak üzere çalışmalara başladıklarını belirten Oral, "İnşallah her şey istediğimiz şekilde gelişecek ve Allah'ın izniyle genel başkanımızın söylediği hedeflere ulaşacağız. Ben gerçekten merkez siyasetin içerisinde çeşitli dönemlerde görev yaptım. 2002 yılı sonundan bu yana aktif siyasetin içerisinde olmadım. Ama aktif siyasetin içerisinde olmadım diye olup, bitenlerle de ilgilenmemiş değilim. Gerek ülkemizde gerek dünyada siyasi açıdan olup bitenleri gelişmeleri çok yakinen izledim ve izliyorum. Bugün itibari ile Türkiye'nin içinde bulunduğu koşullar ve gelişmeler ileriye dönük olarak kamuoyuna sunulan düşünceler göz önüne alındığında politik sorumluluktan uzak durmaya kimsenin hakkı olmadığını düşündüm" diye konuştu.
Hayati bir seçime gittiklerini savunan Oral, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye bugüne kadar çok seçim yapmıştır ama bu kadar önemli bir seçim ilk defa yaşayacağız. Burada toplumun çeşitli sorunları var. İşsizlik sorunu çok önemli. 2002'den bu yana genç nüfustaki işsizlik daha da büyük seviyelere geldi. Yoksulluk vardır. Çiftçi, memur, esnaf, emekli hepsi sıkıntı içerisindedir. Ekonomi bir takım rakamlarla ölçülmez. Türkiye bilgi çağında bilgi kirliliği yaşamaktadır. Olaylar tek taraflı olarak anlatılmaktadır. Reel ekonomi yani vatandaşı ilgilendiren konular üzerinde tek taraflı bir bilgi veriliyor. Bütün bunların yanında çok daha önemlisi, Türkiye birliği ve bütünlüğü konusunda en ufak bir kaygı duymaması lazım. Bu gelişmeler içerisinde Türkiye nasıl bir gidişatta diye düşündüğümüzde Milliyetçi Hareket Partisi gerçekten geçtiğimiz 4 yıl içerisinde çok büyük görev yapmıştır. Türkiye'nin bekası açısında Milliyetçi Hareket Partisi tam bir teminat ve sigortadır. Bugün doğru yerdeyim."

Sümer Oral'ı son derece tecrübeli, birikimli bir devlet ve siyaset adamı olarak tanımlayan MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, "Sümer Oral, hem Milliyetçi Hareket Partisi'ne hem de Manisamıza çok önemli, çok büyük katkıları olacaktır. Ayrıca özel olarak da birlikte aynı parti çatısı altında ve aynı yüce meclis çatısı altında görev yapacağımızdan dolayı da mutluluğum çifte katlanmaktadır. Türkiye'nin istikbali bakımından ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin, tek başına iktidara yürüyüşü bakımından bu 12 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi'nde tek başına iktidarı hedefleyen kadrolarıyla birlikte yoluna devam etmektedir. Hem 42 yıllık mazimiz ile hem de 23. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi, çalışmalarıyla Milliyetçi Hareket Partisi, ilkeli, sorumlu, sorun çözen ve çözüm üreten bir siyaset anlayışını Türk siyasi hayatında hakim kılmıştır. Biz programlarımızla, kadrolarımızla ve geçmişte yüce milletimiz için yaptığımız çalışmalarla Türkiye'nin tek başına yönetimine hazır olduğumuzu ortaya koyduk" diye konuştu.

SÜMER ORAL
Manisa'da 1977'de Adalet Partisi'nden milletvekili seçilerek, Sosyal Güvenlik Bakanlığı yapan ve ardından 12 Eylül darbesi ile siyasete ara veren Sümer Oral, 1986 ara seçimlerinde Anavatan Partisi'nden Manisa 1. bölgeden seçildi. Doğru Yol Partisi'nin (DYP) kuruluşunda da emeği olan Oral, daha sonraki DYP iktidarlarında iki dönem üst üste Maliye Bakanlığı görevini üstlendi. Sümer Oral, DYP'den sonra bir dönem Anavatan Partisi'nden milletvekilliği yaptı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.