banner278

MHP'DE SEÇİM STARTI

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Teşkilatı 2014 yerel seçimlerinin startını verdi. Mahalle, köy ve belde temsilcilerini toplayan İlçe Teşkilatı büyükşehrin tüm belediyelerini almak için yola çıktı. İl Başkanı Tamer Akkal, Manisa'da Cengin Ergün gerçeği olduğunu söyleyerek, " Başkaları kabul etse de etmese de MHP'li Manisa Belediyesi'nin çalışmaları ortadadır. 2014'de de Manisa'nın tüm belediyeleri MHP'li olacaktır"dedi.

banner292
MHP'DE SEÇİM STARTI


MHP’DEN SEÇİM STARTI

Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Teşkilatı 2014 yerel seçimlerinin startını verdi. Mahalle, köy ve belde temsilcilerini toplayan İlçe Teşkilatı büyükşehrin tüm belediyelerini almak için yola çıktı. İl Başkanı Tamer Akkal, Manisa’da Cengiz Ergün gerçeği olduğunu söyleyerek, “ Başkaları kabul etse de etmese de MHP’li Manisa Belediyesi’nin çalışmaları ortadadır. 2014’de de Manisa’nın tüm belediyeleri MHP’li olacaktır”dedi. 

MHP Manisa ilçe teşkilatı köy, mahalle ve belde temsilcilerinin katılımıyla istişare toplantısı düzenledi. Toplantıya MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral, eski Milletvekili Mustafa Enöz, İl Başkanı Tamer Akkal, İlçe Başkanı Engin Kabadağ, Ülkü Ocakları Başkanı Onur Pabuççuoğlu ve partililer katıldı. Toplantıyı düzenleyen Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ, partililere seslenerek 2014 yerel seçimlerinin startını verdiklerini ve çok çalışmaları gerektiğini söyledi. Kabadağ, “Yerel seçimlere 13 ay kaldı. Merkez ilçe teşkilatı olarak bugünden itibaren yaklaşan yerel seçimlere start veriyoruz. Biz büyükşehre asla karşı değiliz. Ancak bu yeni kanunla büyükşehir sınırlarının ilin mülki sınırları olarak genişletilmiş olması ve tüm büyükşehirlerde İGM’lerin kaldırılmış olması tahribatlara yol açacak. Bu kanun bir ihtiyaçtan değildir. Bölücü örgüte verilen sözlerin tutulması, federasyona gidilmesi ve kurtarılmış bölgeler oluşturulması içindir. Ülkenin bir bölümünün Türkiye’den ayrılması ve sözde Kürdistan kurulması için zemin oluşturulması amaçlanmıştır. AKP bu düşünceyi sinsice gizlemiştir. Ücra köylerdeki vatandaşlar yeterli hizmeti alamayacaktır. Tüzel kişilikleri kaldırılan köy muhtarlıkları ve belde belediyelerinin ve halkın aleyhine olacaktır. AKP ve yetkililerine sesleniyorum. Bu çıkardığınız yasa büyükşehir yasası mı yoksa eyalet yasası mı? MHP yerel yönetimlerin güçlendirilmesi ve bazı illerin büyükşehir yapılması asla karşı değildir. Bu yasa üniter yapıdan vazgeçilmesinin altyapısıdır. Demokratik özerklik çağrıları böylelikle cevap bulacaktır.MHP varoldukça yanlış hesap Türk milletinden dönecektir. Türkiye bölücülerin, eşkıyaların, ayrılık türküsü çığıranların emellerine teslim olmayacaktır.”dedi. 


CENGİZ ERGÜN GERÇEĞİ Partililere seslenen İl Başkanı Tamer Akkal da Manisa’da bir Cengiz Ergün gerçeği olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Bugün burada yine bir seçim arifesindeyiz. Yine iş başa düştü. Ama bu kez MHP’li Manisa Belediyesi’nin yaptığı projeleri, şehrimize ettiği hizmetleri, kattığı değerleri halkımıza anlatarak bu çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor. Başkaları kabul etse de etmese de işlerine gelse de gelmese de Manisa da MHP’li Manisa Belediyesi ve Cengiz Ergün gerçeği var. Yaklaşık dört sene de şehrimizin çehresi değişti. Yapılan hizmetler inkâr edilemez boyutlarda.”
17 İLÇEYE TALİBİZ Manisa değişiyor diyen Akkal, yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu ifade etti. Akkal, “tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmemek için, ülkeyi bu hale getirenlerin eline Manisamızı teslim etmemek için, 2015’te tek başına iktidar olabilmemiz için daha önce il kongresinde de söylediğim gibi önce Allaha sonra da sizlere güvenerek, hem Manisa’nın ilk büyükşehir belediye başkanı Milliyetçi Hareket Partili olacak diyorum hem de 17 ilçemizin 17’sinede talip olduğumuzu buradan ilan ediyorum.”dedi. 
DAYANIŞMA VURGUSU  Ülkü Ocakları Başkanı Başkan Onur Pabuççuoğlu ise 2009 seçimlerinde büyük bir performansla çalıştıklarını hatırlatarak 2014 seçimlerinde de aynı performansı göstereceklerini söyledi. MHP eski Milletvekili Mustafa Enöz de AK Parti iktidarını eleştirerek, “ AKP ülkeyi bölmek için yapmak istediği şeyleri adım adım yapmaktadır.”dedi. Birlik beraberlik vurgusu yapan Enöz, her zamandan daha fazla dayanışmaya ihtiyacımız var diyerek şöyle konuştu: “Ülkede birliği savunan tek parti MHP kalmıştır.  Bunlara karşı dikkatli ve uyanık olmamız lazım. Neresinden tutarsanız tutun elinizde kalan bir hükümet vardır. Türk ordusunun komutanları içeriye tıkılırken İmralı’da bebek katilleriyle görüşebilen bir zihniyet Türkiye’nin idaresindedir. Bu böyle devam etmeyecektir. Yerel yönetim seçimleri AKP’nin kırılma noktası olacaktır. Biz Manisa’da hem büyükşehir hem diğer belediyeleri almak için gece gündüz çalışacağız.”
AMAÇ MERKEZ BELEDİYELERİ ELE GEÇİRMEK  MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral da 2014 yerel seçimlerinin hayati önem taşıdığını söyledi. Manisa’nın avantajlı konumda olduğunu açıklayan Oral, Manisa Belediyesi’nin başarılı çalışmalarının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Büyükşehir yasasını da eleştiren Oral, bütünşehir yaklaşımının AK Parti’nin merkez belediyeleri ele geçirmek için yaptığı bir hesap olarak niteledi. Oral şöyle konuştu: “Yapılan büyükşehir yasası bizim bünyemize uygun bir sistem değildir. Daha güçlü hizmet olsun falan değil. Büyükşehir bütünşehir gibi düşünülüp seçim alanı il sınırlarına götürüldü. İktidar bunu yaparak büyükşehirlerin merkezindeki belediye başkanını nasıl alırım hesabı yaptı. Maksat hizmetin kalitesi falan değil. ‘İl sınırı olursa biz çeşitli yollarla baskıyla büyükşehirleri partimize nasıl kazandırırız’ hesap budur. AKP’de görev yapmış mülki idareyi bilen kişilerle konuştum. Hiçbirisi bu kanun faydalıdır, bu olsun dememiştir. Hepsi şikayetçidir. Büyükşehir daha fazla hizmet için yapılmıyor. İmar birliği diyorsanız bunu mevcut yapıyla da sağlayabilirsiniz.”
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.