banner278

MHP SELÇUK ÖZDAĞ'I KINADI

MHP Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ, Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ı bir gazetede yayınlanan demeci nedeniyle eleştirdi. Kabadağ, Esefle ve nefretle kınıyorum sayın Özdağ'ı! Bu cümle haddini ve maksadını aşmıştır ve aynen iade ediyorum." dedi.

banner292
MHP SELÇUK ÖZDAĞ'I KINADI

MHP'DEN SELÇUK ÖZDAĞ’A KINAMA  

MHP Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ, Ak Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’ı bir gazetede yayınlanan demeci nedeniyle eleştirdi. Kabadağ, Esefle ve nefretle kınıyorum sayın Özdağ’ı! Bu cümle haddini ve maksadını aşmıştır ve aynen iade ediyorum.” dedi.

MHP Merkez İlçe Başkanı Engin Kabadağ şu açıklamayı yaptı: “Milliyetçi Hareket Partisi mensupları olarak bizler Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türk Milletini canından çok seven ve hatta bu uğurda 5000 ülkü şehidi veren, devletin milletiyle bölünmez bütünlüğünü ve üniter yapısını savunan, bunun yanında sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda projeleri olan ve geçmişi 44 yıl öncesi dayanan ülkemizin en köklü, en sağlam, en sarsılmaz  ve en güçlü siyasi kurumuyuz. Biz bu gücümüzü tamamen Türk milletinin genlerine kadar işlemiz olan milli kimlik ve milli kültürümüzden alıyoruz.

Bildiğiniz gibi 2011 seçimlerinde AKP saflarından meclise giren ve kendisini eski ülkücü diye tarif eden sayın Selçuk Özdağ ve bir kısım diğer Ege bölgesinden 45 AKP ‘li milletvekilleriyle birlikte başbakan tarafından görevlendirilmişti. Sözüm ona bu ikna ekibi üyelerinden Sayın Selçuk Özdağ çeşitli temaslarda bulundukları sırada bir takım değerlendirmede bulunmuş.

Bu değerlendirmeleri hayretler içinde bugün bir yerel gazetemizde okuduk. Hayretler içinde diyorum çünkü Sayın Özdağ  güya eski ülkücü kimliğiyle “Ülkücüler, lütfen kavga etmeyin. Kürtler sizin düşmanınız değil, kardeşinizdir.” demiş.

Bu cümleyi kabul etmemiz asla ve kat’a mümkün değildir. Esefle ve nefretle kınıyorum sayın Özdağ’ı ! Bu cümle haddini ve maksadını aşmıştır ve aynen iade ediyorum.

Sanki Milliyetçi Hareket Mensupları ve ülkücüler Kürt vatandaşlarımızla kavga ediyormuş, aramızda bir çatışma ortamı varmış gibi göstermeye çalışan ifadelerdir bunlar. Başta da belirttiğim gibi Türk Milleti bizim için bölünmez bir bütündür. Bizim bu millete mensup hiç kimseyle kavgamız, çatışmamız olmadı, olmaz ve bundan sonra da olmayacaktır. Bizim kavgamız ve mücadelemiz necip Türk milletini 36 etnik parçaya bölen, ötekileştiren, nifak tohumları eken,milletin huzurunu, devletin bütünlüğünü parçalamaya çalışanlarladır.

Ayrıca ülkücüler ve Milliyetçi Hareket Partililere  tavsiyede bulunmak  size düşmez sayın Özdağ. “ Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı” diye çok güzel bir atasözümüz vardır. Bu laf tam sizin için olsa gerek. Siz bırakın bu eski ülkücü tavırlarını işinize bakın. Çözülme sürecine bir tuğla da siz koyun. Bu devlet federasyonlara, eyaletlere ayrılınca herhalde görevinizi yerine getirmiş olacaksınız.

Geçmişinize saygı duyuyorum ama bugün siz ki  İmralı canisin adını ağzına alarak neredeyse Sayın diyecek duruma düşmüşsünüz. Neyi savunduğunuzun farkında mısınız ? O bebek katili silahlar sussun diyormuş ! Milliyetçi Hareket Partisi kavga edelim diyormuş. Bu ne cüret bu ne kendini bilmez ifade ! Geçmişte omuz omuza mücadelesini beraber verdiğiniz şehitlerimizin kemikleri sızlıyor sayın Özdağ ! Demek ki siz bu kutlu davayı ve mücadeleyi özünüzde hissetmemişsiniz. Yazık hem de çok yazık !

Sözlerime Genel Bakanımız Devlet Bahçeli’nin  bugünkü grup toplantısında yapmış olduğu ifadeleriyle son vermek istiyorum.
Bilinmelidir ki ;
Şereften nasibini alamamışların edebi çoktan elden çıkmış ve çoktan bitmiştir.
Türklüğü korumak edeptir.
Milleti yüceltmek edeptir.
Türkiye’yi güçlü kılmak edeptir.
Milli ve manevi değerleri benimsemek edeptir.
Ecdadımıza ve mukadderatımıza sahip çıkmak edeptendir.
Biz Türk milliyetçileri olarak, Allah’a hamd ederim ki edepliyiz, edep yolundayız.
Sayın Başbakan, bütün bunlara rağmen hala kendini edepli olarak görüyorsan diyeceğimiz tek şey Allah seni de, senin gibileri de ıslah etsin, akıl fikir ihsan eyleyerek hidayete erdirsin.
Unutma ki, edep müzakere değildir veya İmralı’da beleşe satılan bir meta da asla olmayacaktır.”

        

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.