MHP MERKEZ İLÇE YENİ YÖNETİMİNİ TANITTI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Teşkilatı düzenlediği kahvaltıda yeni yönetimini tanıtırken partinin Manisa milletvekili Erkan Akçay AK Parti iktidarının sonunun sesinin Manisa’dan duyulacağını ve tüm ülkeye yayılacağını iddia etti.

MHP MERKEZ İLÇE YENİ YÖNETİMİNİ TANITTI

MHP MERKEZ İLÇE YENİ YÖNETİMİNİ TANITTI

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez İlçe Teşkilatı düzenlediği kahvaltıda yeni yönetimini tanıtırken partinin Manisa milletvekili Erkan Akçay AK Parti iktidarının sonunun sesinin Manisa’dan duyulacağını ve tüm ülkeye yayılacağını iddia etti.

  MHP Merkez İlçe Yönetimi Sultan Kafe’de düzenlediği kahvaltıyla yeni yönetimini tanıttı. MHP Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal oluşan yeni genç yönetimle MHP’nin hedeflerine ulaşacağını söyleyerek; “Bir MHP’li olarak elleri taşın altında olan ve şimdi bütün vücutlarını taşın altına sokan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.    

TERÖRLE MÜCADELE DEĞİL MÜZAKARE YAPTILAR

AKP hükümetinin 8 buçuk yıllık iktidarları süresince yandaşlarına çok büyük hizmetler götürdüğünü belirten Tamer Akkal yaptığı konuşmasında; “Ama maalesef  halkı, çiftçiyi, esnafı, işçiyi düşmedikleri kadar kötü duruma düşürmüşlerdir. Hz. Ömer’in adaletiyle iktidara gelenler, maalesef bugün Türk milletini Firavun’un adaletine muhtaç duruma düşürmüştür. Simit-çay politikalarıyla 2002’de oy isteyip iktidara geldiler. Bugün simit-çay alamayacak düzeyde insanlar görüyoruz. Kendileri yandaş medya ve yandaş zenginler oluşturmuştur. Geçen 8,5 yıllık süreç yolsuzluk, talanla anılan bir dönem olacaktır. Bütün önemli kurumlar, bankalar özelleştirme yoluyla yabancıların eline geçmiştir. Bugüne Cumhuriyet tarihinde yabancılara yapılan satışların, 5 katını AKP hükümeti ilk 5 yılında yaparak rekor kırmıştır. Dış borcu 400 milyar dolara çıkarmışlardır. Sıfır terörle teslim aldıkları terör sorununu bugüne kadar uyguladıkları politikalarla öyle bir duruma getirmişlerdik ki; devletin üniter yapısı tartışılmaya başlanmış, iki bayrak kelimeleri ve federasyon gibi saçma sapan bir şey tartışılır konuma gelmiştir. Terörle mücadele yerine müzakere eden bir anlayış sergilenmiştir. MHP olarak bu seçimin ne kadar önemli olduğunun farındayız ve çalışmalarımızı buna göre sürdürüyoruz. Tüm bu nedenlerle daha önce dışarıdan teşkilatımıza destek verenlerin hepsini yönetime dahil dip, birlikte çalışma kararı aldık. Daha geniş bir kitleye yayılıp MHP Merkez İlçe’nin yeni yüzünü göstermek ve seçimlerden yüzümüzün akıyla çıkmak için çalışmalarımızı yapacağız.” Diye konuştu.    

HEDEFİMİZ MANİSA’DA EN AZ 5 MİLLETVEKİLİ

8,5 yıllık AKP iktidarında ekonomik ve siyasi alanda şartların gittikçe ağırlaştığını ifade eden MHP Manisa milletvekili Mustafa Enöz ise; “Ekonomik sosyal ve siyasi anlamda 12 Haziran’da yapılacak seçimler önemini korumaktadır. Bu seçimleri kader anı ve karar anı olarak nitelendiriyorum. MHP olarak bu ağır şartların üstesinden gelebilecek güçlü siyasi birikime sahip kadrolarla halımızın huzuruna çıktık. Bu güçlü kadrolar tek başına iktidara gelecektir. Manisa’da hedefimiz de en az 5 milletvekilidir. MHP İl teşkilatılarımız bütün imkanlarını seferber ederek kullanmalıdır. Bu bakımdan HP Merkez İlçe’ye yaptığımız takviyeler önemini göstermektedir. Yeni yönetime başarılar diliyorum.” dedi.   MHP Manisa milletvekili ve 2. sıra adayı Erkan Akçay ise; “MHP’nin programında da yer aldığı şekilde Türkiye’nin kader seçim olacaktır. Yaptığımız temaslarından anladığımız halkımız da bu durumun farkındadır. 2009 yerel seçimlerde bir söylemimiz vardı. Demiştik ki bu seçimler AKP’nin kırılma noktası olacaktır. Bu söylediğimiz öngörü gerçekleşti. Yine iddia ediyoruz ki; 12 Haziran’da Manisa’daki sonuçlar AKP iktidarının bitişinin sesi Mainsa’dan duyulacaktır. Bunu da vatandaşlarımızla yaptımzı temaslar bize bunu göstermektedir. Türkiye genelinde de bunları görmek mümkündür. 2002’den beri sürekli oyunu arttıran MHP Manisa’da bu artış ortalamasının üzerinde bir ivme göstermiştir. Bu ivme geri dönülemez bir artış gösterecektir ve Manisa’da 1. parti olacağız.
Kahvaltını düzenleyen Merkez İlçe Yönetimimi teşekkür ediyorum ve kendilerine başarılar diliyorum. Çok önemli katkılarının olacağına inanıyorum, gece, gündüz demeden ,durmadan çok çalışmamız gereken günlerden geçiyoruz. Yöneticilerimizin dışında bütün mensuplarımıza düşen görev çevremizdeki insanlardan, yakınlarımızdan oy istemektir. Her ülkücünün ortalama 24 oy hedefi vardır. Bu ortalamayı yakaladığımızda tek başına iktidar oluruz.    

İKTİDARIN SÖYLEDİĞİ İYİYİ VATANDAŞ CEBİNDE HİSSETMİYOR

Pek çok seçim geçirmiş, ülkenin dört bir yanında seçimi yaşamış biri olarak değerlendirdiğinde gerçekten Türkiye’nin en kritik seçimini yaşayacağını vurgulayan MHP Manisa 1. sıra milletvekili adayı Sümer Oral iktidar ve muhalefet sözcülerinin de kritik bir seçim olduğunu dile getirdiğini söyledi. Halkın siyasetçiden ülkeyi daha iyi yönetmesini, huzur, birlik ve beraberlik içerisinde, ekonomik gücü artacak şekilde yönetmesini istediğini belirten Sümer Oral yaptığı açıklamada “Siyasetçiden çok ülkenin vatandaşı olarak, objektif olarak değerlendirdiğim zaman iyi idare edildiğini söylemek mümkün değildir. Vatandaşın kendi şahsında ülkenin iyi idare edildiğini hissetmesi gerekir. Nabız ekonomik bakımından ve siyasi bakımından iyi atmıyor. Bazı ekonomik değerlere bakıldığında ülkenin iyi yönetildiğini söyleyebilirsiniz. Ancak nasıl ki bir vücutta iki organın çalışıp, diğer organların çalışması gerekirse ekonomiye öyle değerlendirmek lazım. Gelir dağılımı bozuk, dolaylı vergileri her geçen gün artan ve Avrupa’nın en pahalı akaryakıtını kullanan durumdayız. Tarımsal olarak kendi kendine yeten 7 ülkeden biri olan ülkemiz bugün mercimeğine kadar birçok gıda ürürünü ithal etmektedir. Her şeyden evle satın alma gücünde bir artış olmamaktadır. Var olan enflasyon kalıbı ile, halkın harcama özelliklerden çıkarılacak kalıp birbirinden çok farklı. Kısa zaman önce enflasyonun tanımı ve kapsamı değiştirildi. Ancak halkın harcama özelliklerinden bir enflasyon kalıbı yapılıp ölçüldüğünde ortaya çok farklı tablo çıkar. Düşük kur enflasyonu düşük tutmuştur ancak sanayicinin canına okumuştur. İktidarın söylediği iyiyi vatandaşın cebinde, filesinde hissetmesi lazım.” İfadelerini kullandı.   Oral AKP’nin 2004 2008 yılları arasında dünyaya var olan eğilimden yararlanıp ekonomik olarak gelişme gösterdiğini ifade etti.    

HALK ÜLKEYİ MHP’NİN DAHA İYİ YÖNETMESİNE FIRSAT VERECEK

Ülke birliği ve beraberliğinin her şeyin önünde olduğunu vurgulayan eski Maliye Bakanı Sümer Oral; “Misak-ı Milli hudutları içinde birliğimizi  korumalıyız. Orada bir zedelenme vatandaşımı rahatsız eder. İşte MHP bu konuda en tavizsiz, tavırlı bir şekilde ortaya çıkmıştır ve geçmiş dönemde de ülkenin birlik ve beraberliğinin sigortası olmuştur. Halkımız da tüm bunları değerlendirip ülkenin daha iyi yönetilmesi konusunda kararını verecektir. Temaslarımız gösteriyor ki MHP ülkeyi daha iyi yönetme fırsatını elde edecektir.” Diyerek konuşmasını sonladı.   Konuşmaların ardından yeni yönetimde yer alan isimler tek tek tanıtıldı.   Kahvaltıya MHP Manisa milletvekili Mustafa Enöz, MHP Manisa milletvekili ve 2. sıra adayı Erken Akçay, MHP Manisa 1. sıra milletvekili adayı Sümer Oral, 8. sıra adayı Ersoy Arslan, 10. sıra adayı Hüseyin Tanrısevsin, Merkez İlçe Başkanı Tamer Akkal, İl Kadın Kolları başkanı, Ülkü Ocakları Başkanı, yeni yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.