banner278

MERKEZ KHGB'DEN VALİ SAVAŞ'A ZİYARET

Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp Başkanlığındaki Manisa Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Encümen Üyeleri Manisa Valisi Abdurrahman Savaş'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında, köylerin kentlere dönüşeceğini söyleyen Birlik Encümen Üyesi Dursun Ali Yıldız, köylerin ihtiyaçları konusunda Vali Savaş'ı bilgilendirdi.

banner292
MERKEZ KHGB'DEN VALİ SAVAŞ'A ZİYARET


MERKEZ KHGB'DEN VALİ SAVAŞ'A ZİYARET

Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp Başkanlığındaki Manisa Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Encümen Üyeleri Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında, köylerin kentlere dönüşeceğini söyleyen Birlik Encümen Üyesi Dursun Ali Yıldız, köylerin ihtiyaçları konusunda Vali Savaş’ı bilgilendirdi.  

Valilik makamında gerçekleştirilen ziyarete Manisa Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı ve Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp, Birlik Encümen Üyeleri Dursun Ali Yıldız, Mehmet Baştuğ, Mehmet Akbaş ve Ramazan Budak, Merkez KHGB Müdürü Şaban Çelik ile Birlik çalışanları Saniye Kulalı ve Oktay Durmaz katıldı.

Merkez KHGB Başkanı ve Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp ziyarette Birliğin çalışmaları hakkında Vali Savaş’a bilgi sundu.

YILDIZ,''KÖY VE BELDELER KENTLERE DÖNÜŞMEK İSTİYOR”

Birlik Encümen Üyesi Dursun Ali Yıldız ise yaptığı konuşmasında, şehirde ne varsa köylerde de aynısının olması için çalıştıklarını ifade etti. Yıldız, “Köy ve beldelerimizde yaşayan ve buralarla duygusal bağı ve yakınlığı olan şehirdeki vatandaşlarımız da köy ve beldelerimizin kentlere dönüşmesini istemektedir. İnsanlar nerede doğmuş olursa olsun çağdaş imkanlardan faydalanmak istifade etme hakkına sahiptir. Bu nedenle şehir-kır farkının ortadan kaldırılması gerekiyordu. Batı da yıllar önce başlayan ve tamamlanan bu süreç Türkiye’de Yeni Yerel Yönetimler Yasasıyla başlamış oldu. Bu projenin ve bu sürecin emek istediğini, para istediğini en önemlisi arkasında güçlü bir siyasi iradenin gerekliliğini biliyoruz. Çünkü halkımız kendisine faydalı olacağını inandığı, hükümetin her türlü projesine destek vermiştir, vermeye de devam etmektedir.”dedi.

YILDIZ, KÖYLERİN İHTİYAÇLARI HAKKNDA BİLGİ VERDİ

Yeni Yerel Yönetimler Yasası ile Manisa’da mahalle haline gelen köy ve beldelerin kentlere dönüştürülmesinin amaçlandığını dile getiren Yıldız, Manisa Merkez köylerinin ihtiyaçlarını ise şöyle sıraladı;  

“Yarım kalan kanalizasyonlarının tamamlanması ve en yakın akarsuyu kirleten kanalizasyonların arıtmalarının yapılması, Yarım kalan çok amaçlı salon ve köy konaklarının bitirilmesi, İhtiyaç olan köylerimizde, dolmuş ve servis araçlarımız için durakların yapılması, Köylerimizdeki çöplerin toplanmaya başlanılması, Köylerimiz için ayırdığımız parke taş ödemelerinin arttırılması, Köylere ulaşmak için yol gösteren yön levhaları ve köy levhalarının yapılması ve bunların da standartlara uygun olması, Köy meydanlarında ve cami avlularında halkımızın dinlenmesini sağlamak amacıyla oturma banklarının temin edilmesi, Beldelerimizde ve özellikle köylerimizde taşımalı eğitim alan okullarımızın, okul bahçelerinde oyun grubu olmayanlara oyun gruplarının yerleştirilmesi ihtiyaç haline gelmiştir.”

VALİ SAVAŞ: VATANDAŞLARIMIZ HİZMETİN EN İYİYSİNE LAYIKTIR

Vali Savaş ise yaptığı konuşmasında, “Köylere Hizmet Götürme Birlikleri, köylerimizin alt yapısının daha sağlıklı hale getirilebilmesi ve birikmiş olan alt yapı sorunun çözülmesi için KÖYDES Projesi ile Köylere Hizmet Götürme Birlikleri ve Birlik Başkanları olarak Kaymakamlarımızın, Vali ve Vali Yardımcılarımızın yoğun gayretleriyle çok önemli çalışmaların yapıldığı bir kuruma dönüştü. Bugüne kadar gittiğim köylerde gerek meydanlarının gerekse köy içi yollarının kilit parke taşı ile döşenmiş olduğunu gördüm. Yapılan bu çalışmalarla vatandaşlarımızın kış mevsiminde çamurdan kurtulduğunu görmüş oluyoruz. Şu bir gerçektir ki, vatandaşlarımız daha iyi ve daha güzel hizmetlere layıktır. İl Özel İdaresi ve KHG Birliğinin yaptığı çalışmaların vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Daha önce, bayanların çocukların hayal olarak gördüğü kentsel alt yapı hizmetleri arasında yer alan parklar, çocuk oyun grupları ve reakrasyon alanlarının yapılmasıyla birlikte artık köylerimizin de bir standardı yakaladığını görüyoruz.”diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Birlik Encümen Üyeleri, Vali Savaş’a yeni görevinin hayırlı olmasını dilerken, Vali Savaş’da Birlik Encümen Üyelerine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.