MEMUR-SEN VE HAK-İŞ 1 MAYIS'I TANDOĞAN'DA KUTLAYACAK

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Manisa İl Temsilcisi Yüksel Ülker, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı işçi ve memur sendikalarının Ankara Tandoğan Meydanı'nda organize edilen ortak bir etkinlikle kutlayacağını bildirdi.

MEMUR-SEN VE HAK-İŞ 1 MAYIS'I TANDOĞAN'DA KUTLAYACAK

MEMUR-SEN VE HAK-İŞ 1 MAYIS’I TANDOĞAN’DA KUTLAYACAK

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Manisa İl Temsilcisi Yüksel Ülker, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı işçi ve memur sendikalarının Ankara Tandoğan Meydanı'nda organize edilen ortak bir etkinlikle kutlayacağını bildirdi.   Ülker yaptığı açıklamada, Memur-Sen ve Hak-İş konfederasyonlarının genel başkanlar seviyesinde mutabakata vardığını bu çerçevede Ankara Tandoğan Meydanı'nda yapılacak olan kutlama programına Manisa'dan da azami katılımın sağlanması adına duyuru yaptıklarını ifade etti. 1 Mayıs’ın önemine vurgu yapan Ülker, ''bu ülkenin işçileri, kamu çalışanları, emeklileri, işsizleri, yoksulları, kadınları, gençleri, meslek sahipleri ve sivil toplum kuruluşları olarak, tüm dünya emekçileriyle birlikte 1 Mayıs'ta alanlarda olacağız. Haklar için, özgürlükler için, demokrasi için, adalet için, saygın bir iş için, baskısız, insan onuruna yaraşır bir yaşam için birlikteyiz” dedi. Ülker şöyle konuştu: ''Daha özgür, daha müreffeh, demokratikleşmeyi tamamlamış bir Türkiye için alanlarda olacağız. sosyal barış, sosyal adalet, eşitlik ve sendikal haklar için 1 Mayıs 2012’de Ankara Tandoğan Meydanı'nda yapılacak olan kutlama etkinliğine Manisa'dan da destek vereceğiz. Bunun için de gerekli hazırlıklara başladık. Manisa'dan otobüs kaldırılmasıyla ilgili olarak konfederasyonumuza bağlı sendikaların şube başkanları ile görüşüyoruz.'' Kamu çalışanlarının ilk kez hükümetle toplu sözleşme masasına oturacağını hatırlatan Ülker, toplu sözleşme masasında haklarını almak için de alanlarda olacaklarını vurguladı. Kamu çalışanlarına toplu sözleşmeyle birlikte grev ve siyaset hakkı almak, iş kazalarının, güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmanın ve taşeronlaşmanın sona erdirilmesi için meydanlarda olacaklarını belirten Ülker, devam etti: “İşsizliğin azaltılması ve düşük ücret politikasına son verilmesi, sendikalı olma hakkı verilmeyen kamu çalışanlarının da sendikalı olabilmesi, 4/B ve 4/C başta olmak üzere tüm sözleşmelilerin kadroya alınması, 28 Şubat ve 12 Eylül başta olmak üzere tüm antidemokratik süreçlerde oluşan mağduriyetlerin giderilmesi, kayıt dışı çalışmanın devam etmemesi, sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılması, örgütlenen işçilerin işten atılmaması, iş kazası adı verilen iş cinayetlerinin son bulması için alanlardayız. Biz, özgürlükçü, katılımcı, sivil ve demokratik bir anayasa ve demokratik sendikal yasalar, özgür toplu pazarlık hakkı için; inanç ve düşünce özgürlüğü adına sesimizi yükselterek alanlardayız.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.