MANİSA'YA GÖNÜLLÜ TANITIM REHBERİ

Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Empati Derneği Manisa'ya gönüllü tanıtım rehberi yetiştirecek. İmzalanan protokolle CBÜ Sürekli Eğitim Merkezi'nde 40 saatlik eğitim verilecek. Eğitimin sonunda Manisa 20 adet gönüllü rehbere kavuşacak.

MANİSA'YA GÖNÜLLÜ TANITIM REHBERİ

MANİSA’YA GÖNÜLLÜ TANITIM REHBERİ

Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Empati Derneği Manisa’ya gönüllü tanıtım rehberi yetiştirecek. İmzalanan protokolle CBÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nde 40 saatlik eğitim verilecek. Eğitimin sonunda Manisa 20 adet gönüllü rehbere kavuşacak.

Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü, Manisa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Empati Derneği arasında ‘Manisa'ya Gönüllü Tanıtım Rehberi Yetiştirme’ konusunda protokol imzalandı. Gerçekleştirilen imza töreninde konuşan CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Özkaya, Manisa’daki bütün STK’lara ve devlet kurumlarına ihtiyaç olan her konuda destek vermeyi hedeflediklerini dile getirdi.

CBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Özkaya, “Üniversitelerin en önemleri fonksiyonlarından bir tanesi de bulunduğu şehre gerek kültürel gerek bilimsel gerek de toplumsal katkı sağlamaktır. Bugün de böyle bir amaç için bir araya geldik. Empati Çalışanlar Derneği, Turizm Müdürlüğü ve üniversitemizin ortaklaşa yapmayı planladığı ve bence çok değerli olan Manisa’nın tanıtımına ve turist çekmesine katkıda bulunacak bir çalışma yaptık. Biz Manisa’daki bütün sivil toplum örgütlerine, devlet kurumlarına ihtiyaç duyulan her türlü desteği vermeyi hedefliyoruz. Manisa’da bir bilgilendirme atağımız olmalı. Bundan sonra da Manisa’ya her türlü alanda destek vermeyi amaçlıyoruz.” dedi.

MANİSA GERÇEKTEN MARKA BİR YAŞAM ALANI OLACAK
Gerçekleştirilen çalışmadan dolayı hem Celal Bayar Üniversitesi’ne hem de Empati Çalışanlar Derneği’ne teşekkürlerini ileten İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, “Manisa tarih kültürel ve doğal değerleri bakımından ülkemizin en önemli coğrafyalarından bir tanesi. Son yıllara kadar Manisa Türkiye’deki deniz kum güneş çekiciliğinin gölgesinde kalan bir konjektürde istenilen noktaya henüz gelememiştir. Ama artık değer yargılarının hayata bakışının çeşitli etkileri dolayısıyla artık insanların deniz kum güneş değil başka değerlerle de turizm yapacakları bir dünya konjektürü oluşuyor. Böyle bir sektörde Manisa ülkenin en önemli potansiyel illerinden bir tanesi olduğuna inanıyorum. Bu doğrultuda da Manisa’yı geleceğe hazırlamak istiyoruz. Manisa’yı tanıdıktan sonra tanıtmanın çok daha anlamlı olacağını düşündüğümüz için 2 yıldır kampanya yürütüyoruz. Empati Derneği böyle bir çalışmanın altında bütün omuz gücümüzü ortaya koyacağız diye iradelerini ortaya koyunca üniversitemiz ile böyle bir çalışma yapmak Manisa adına kazanç olacak. Böyle bir süreçte bu çalışma Manisalıların yaşadıkları kenti daha iyi tanımalarına yol açacak. Birkaç yıl sonrasında Manisa gerçekten marka bir yaşam alanı olacak. Bu çalışma markalaşma sürecinin alt yapı oluşturmasına yönelik bir organizasyon. Böyle bir çalışmayı başarabilirsek bizim önümüzdeki günlerde turizm gönüllüsü olarak Manisa’nın ihtiyaç duyduğu her alanda Manisa’yı hakkıyla tanıtabilecek bir insan grubumuz olacak.” dedi.

MANİSA YETİŞTİRDİĞİ ŞEHZADELERLE TARİHTE HAKLI BİR GURURA SAHİP
Protokol töreninde son olarak ise Empati Çalışanlar Yardımlaşma Derneği Başkanı Ayşe Arguz söz aldı. Arguz, “Manisa Ege’yi Marmara ve İç Anadolu’ya bağlayan yollar üzerinde olması ve verimli toprakları nedeniyle tarihin her döneminde kavimler ve milletlerin yaşadığı kültürel mirasını bıraktığı bir il. En ihtişamlı dönemlerinden birini Osmanlılar zamanında yaşayan Manisa yetiştirdiği şehzadelerle tarihte haklı bir gurura sahip. Antik çağlara uzanan tarihi, doğal güzellikleri, kültürel mirasıyla Manisa kültür turizm için en elverişli imkânlara sahiptir. Biz Empati çalışanlar Yardımlaşma Derneği olarak şimdiye kadar her alanda çalışan kadınların sosyal dokunun aktif bir parçası olmasını yönelik çalışmalar yaptık. Bundan sonrada ilimizin kültür turizmine katkıda bulunmak amacıyla 20 kişilik Manisa Tanıtım gönüllüleri ekibi kurduk. CBÜ hocaları tarafından eğitime tabi tutulacak ekibimiz eğitim biliminde CBÜ ve Manisa il Kültür ve Turizm Müdürlüğü onaylı tanıtım gönüllüsü sertifikalarını alarak Manisa’nın tanıtımına katkıda bulunacaklardır. Biz bu şehrin insanları olarak şehrimizin daha yaşanabilir kılmak ve hak ettiği noktalara ulaşmasına katkıda bulunmak adına çalışmalarımızı şevkle sürdürmekten geri durmayacağız.” dedi. Gerçekleştirilen konuşmaların ardından protokol imzalandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.