MANİSA'YA 29'U UZMAN 89 HEKİM ATANDI

Son yapılan doktor atamalarında Manisa da yer aldı. Manisa merkezve ilçelerine mecburi hizmet atamalarında 3'ü Uzman 36 doktor atanırken 20 pratisyen 26 Uzman, 7 Diş Hekimi kurum içi atama kapsamında Manisa merkez ve ilçelerine atandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti'nin hekim kökenli parlamenterlerinden Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş gerçekleşen atamalardan sonra Manisa ilinde uzman hekim eksiğinin kalmadığını belirtti.

MANİSA'YA 29'U UZMAN 89 HEKİM ATANDI

MANİSA’YA 29’U UZMAN 89 HEKİM ATANDI

Son yapılan doktor atamalarında Manisa da yer aldı. Manisa merkezve ilçelerine mecburi hizmet atamalarında 3’ü Uzman 36 doktor atanırken 20 pratisyen 26 Uzman, 7 Diş Hekimi kurum içi atama kapsamında Manisa merkez ve ilçelerine atandı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti’nin hekim kökenli parlamenterlerinden Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş gerçekleşen atamalardan sonra Manisa ilinde uzman hekim eksiğinin kalmadığını belirtti.

Sağlık Komisyonu Üyesi ve AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş’ın verdiği bilgilere göre Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesine 2, Manisa Devlet Hastanesine 1,  Akhisar Devlet Hastanesine 5, Alaşehir Devlet Hastanesine 3, Demirci Devlet Hastanesine 2, Gölmarmara Devlet Hastanesine 1, Gördes Devlet Hastanesine 4, Gördes Toplum Sağlığı Merkezine 1, Kırkağaç Devlet Hastanesine 2, Köprübaşı Devlet Hastanesine 1, Kula Devlet Hastanesine 3, Salihli Devlet Hastanesine 1, Sarıgöl Devlet Hastanesine 1, Sarıgöl Toplum Sağlığı Merkezine 1, Selendi Toplum Sağılığı Merkezine 2, Soma Devlet Hastanesine 2, Turgutlu Devlet Hastanesine 1 hekim atandı.  Yurttaş ayrıca Sarıgöl Devlet Hastanesine 1 Anestezi Uzmanı, Soma Devlet Hastanesine 1 Kulak Burun Boğaz Uzmanı, Manisa Devlet Hastanesine 1 Tıbbi Onkoloji Uzmanı atandığı bilgisini verdi. Kurum içi atanan uzman hekimlerin hangi hastanelere atandığı bilgisini veren Yurttaş; “Diş Hekimlerimiz Kırkağaç, Kula, Sarıgöl, Saruhanlı, Turgutlu, Soma ilçelerine atanırken Soma ilçesine 2 diğer ilçelere 1’er Diş Hekimi atandı. Acil Tıp Uzmanı Akhisar, Merkez Efendi ve Salihli ilçelerimizdeki Devlet Hastanelerine, Anestezi Uzmanı Akhisar ve Salihli Devlet Hastanelerine, Çocuk Hastalıkları Alaşehir ve Gördes Devlet Hastanelerine, Fizik Tedavi Akhisar, Soma, Salihli Devlet Hastanelerine, Gastroenteroloji Uzmanı Manisa Devlet Hastanesine, Genel Cerrahi Uzmanı Manisa, Kırkağaç ve Sarıgöl Devlet Hastanelerine, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Akhisar Devlet Hastanesi, Kadın Doğum Uzmanı Gördes, Manisa Merkez Efendi, Salihli, Selendi Devlet Hastanelerine, Kardiyoloji Uzmanı Manisa Devlet ve Merkez Efendi Devlet Hastanelerine, Nöroloji Demirci Devlet Hastanesine, Nükleer Tıp Uzmanı Manisa Devlet Hastanesine, Plastik Cerrahi Akhisar Devlet Hastanesine, Radyoloji Kırkağaç ve Devlet Hastanelerine atanmıştır. Böylece kurum içi atamalarda 26 Uzman atanmıştır. Değişik hastanelerimize ise 20 Pratisyen hekim ataması gerçekleşmiştir. Mecburi atama ve kurum içi atamalar toplamında 29 Uzman 53 Pratisyen Hekim ve 7 Hekimin ataması Manisa iline gerçekleşmiştir. Hayırlı olsun” dedi.
Manisa’nın sağlık alanında altın çağını yaşadığını kaydeden Milletvekili Muzaffer Yurttaş Sağlık Bakanlığının planlaması çerçevesinde yüksek güvenirlikli adli psikiyatri hastanesinin Manisa’da yapılmasının planlandığını kaydetti.  Yurttaş; “Manisa’da mevcut bulunan Psikiyatri Hastanesi sadece ilimize hizmet eden değil bölgemize ve diğer illerdeki psikiyatri hastalarına hizmet etmektedir. Şu anki Psikiyatri Hastanesinin bulunduğu bölge sit alanı olduğu için yeni yapılaşmaya izin verilmiyor. Şu an mevcut Psikiyatri Hastanesi A Blok eski orayı restore ediyoruz ama şu anki haliyle orada devam etmemiz mümkün değil. Bizim amacımız ilimizde yeni bir psikiyatri hastanesini inşa etmek. İnşa etmeyi hedeflediğimiz yeni psikiyatri hastanesinde adli hastalarında içinde bulunduğu yüksek güvenirlikli adli psikiyatri hastanesini kurmak. Bence çok önemli olan bu konuyla ilgili Manisa Valiliğimiz, Belediye Başkanlığımız ve sağlıkla ilgili kuruluşlarımız arsa çalışmalarını bir an önce yapmalılar” şeklinde konuştu. Manisa’nın merkezde ve ilçelerinde bulunan Organize Sanayi Bölgeleri ve madenleriyle meslek hastalıklarının maruz kalındığı illerden birisi olduğunu kaydeden Yurttaş; “Sağlık Bakanlığımızla ve İl Sağlık Müdürümüzle bu konuyla ilgili istişarelerde bulunmuştuk bu istişareler sonucunda amaçlarımızdan biriside Manisa’ya meslek hastalıkları hastanesini kurmak. Soma’da ki madenlerinden, Gördes’te ki madenlerine, Manisa’da ki Organize Sanayi Bölgesinde görev yapan işçilerimiz meslek hastalıklarına maruz kalabilmekteler. Bununla ilgili tanı ve tedavilerde Devlet Hastanelerinin işlevleri yetmiyor. Onun için meslek hastalıkları hastanesini kurmak Manisa’ya yapılması planlanan sağlık yatırımları arasında yer almaktadır” ifadesinde bulundu. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.