MANİSA'NIN GURURU OLDULAR

Yılın Kaliteli Ekibi ödülüne layık görülen Manisa Çağatay Uluçay İlköğretim Kurumları Ankara'da düzenlenen törende "Yılın Kaliteli Ekibi Ödülü"nü aldı. Ödülü Çağatay Uluçay İlköretim Kurumları adınan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın elinden alan Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, gelecek yıl tüm kurumların başvurması için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

MANİSA'NIN GURURU OLDULAR

MANİSA’NIN GURURU OLDULAR

Yılın Kaliteli Ekibi ödülüne layık görülen Manisa Çağatay Uluçay İlköğretim Kurumları Ankara’da düzenlenen törende “Yılın Kaliteli Ekibi Ödülü”nü aldı. Ödülü Çağatay Uluçay İlköretim Kurumları adınan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın elinden alan Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, gelecek yıl tüm kurumların başvurması için çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Yılın Kaliteli Ekibi ödülüne layık görülen Manisa Çağatay Uluçay İlköğretim Kurumları “Yılın Kaliteli Ekibi Ödülü”nü aldı. Ankara’da düzenlenen Eğitimde Kalite Yönetimi Uygulamaları 9. Paylaşım ve Ödül Törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okulun Toplam Kalite Yönetimi Ekibi öğretmenleri katıldı. Bir açıklamada bulunan Manis İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Çağatay Uluçay İlköğretim Kurumları Kalite Ekibini kutlayarak Manisa’ya kazandırdıkları birincilik ödülü için kurumun tüm paydaşlarına teşekkür etti.

Altınsoy “Toplam kalite yönetimi, uzun vadede velilerimizin ve öğrencilerimizin okuldan istediklerini alması; başarmayı, kendi personeli ve toplum için avantajlar elde etmeyi amaçlayan, kalite üzerine yoğunlaşmış ve tüm personelin katılımına dayanan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen bir yönetim modeli olmuştur. Burada amaç, toplumun ihtiyaçlarında yoğunlaşma, tüm alanlarda kaliteyi sağlama, kalite standartları oluşturma, süreçlerin sürekli geliştirilmesi ve iletişimin sağlanmasıdır. Toplam kalite yönetimi, kaliteyi ucuza üreterek toplumun tatminini, sürekli iyileştirme felsefesi doğrultusunda sağlamayı amaç edinen bir yönetim biçimidir. Toplam kalite yönetiminin bu amaca ulaşabilmesi, çok büyük ölçüde okul çalışanlarının tümünün kalite iyileştirme çalışmalarına gönüllü olarak katılımının sağlanmasına bağlıdır. Bu ise, okulların, çalışan odaklı olması gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. Toplam kalite yönetiminin esas amaçlarını ise; savurganlıkları önleme, verimliliği ve kaliteyi arttırma, şikayetleri ortadan kaldırma, maliyetleri azaltarak eldeki kaynakların uygun kullanımını sağlama, işlem zamanını kısaltma ve gelişmelerin sürekli izlenerek örgütsel faaliyetlerle aktarılması gibi sıralamak mümkündür” dedi.

Altınsoy sn on olarak ilimiz adına gelecek yıl tüm okulların hem ekip hem de kurum olarak başvuru yapmaları için gereken çalışmaların yapılacağını belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.