MANİSA'NIN AK PARTİLİ VEKİLLERİ BASININ KARŞISINA ÇIKTI

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, yeni dönemde mecliste anayasa değişikliği için uzlaşıyı sağlamaya çalışacaklarını belirterek, "Bu anayasa milletimizin ve ülkemizin vücut ölçülerine uygun değildir. Milletimizin ve ülkemizin vücut ölçülerine uygun Türkiye'yi ileriye taşıyacak, dünyada lider ülke olmasını sağlayacak bir anayasa değişikliği konusunda inşallah parlamentoda uzlaşıyı sağlarız" dedi.

MANİSA'NIN AK PARTİLİ VEKİLLERİ BASININ KARŞISINA ÇIKTI

MANİSA'NIN AK PARTİLİ VEKİLLERİ BASININ KARŞISINA ÇIKTI

AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, yeni dönemde mecliste anayasa değişikliği için uzlaşıyı sağlamaya çalışacaklarını belirterek, “Bu anayasa milletimizin ve ülkemizin vücut ölçülerine uygun değildir. Milletimizin ve ülkemizin vücut ölçülerine uygun Türkiye'yi ileriye taşıyacak, dünyada lider ülke olmasını sağlayacak bir anayasa değişikliği konusunda inşallah parlamentoda uzlaşıyı sağlarız” dedi.

                                                                  Seçim sonuçlarının büyük ölçüde belli olmasıyla birlikte AK Parti'nin meclise göndereceği ilk 5 milletvekili, AK Parti il binasında basın toplantısı düzenledi.  Toplantıya AK Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Recai Berber, Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş ve Selçuk Özdağ'ın yanı sıra İl Başkanı Murat Baybatur, Merkez İlçe Başkanı Berk Mersinli, AK Partili yöneticiler ve üyeler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Baybatur, "3. dönemimizde AK Parti bayrağını Manisa'nın şanlı semalarında hep birlikte dalgalandırıyoruz. Bu vesile ile başta teşkilat mensubu olan yönetimlerde görev almış olan arkadaşlarımıza, ilçe başkanlarımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, belediye ve il genel meclisi üyelerimize, hiç bir üyelik bağı olmadan gece gündüz demeden bizlere dua eden sevgili Manisalılara ve muhabbet fedailerine tekrar teşekkür ediyorum. AK Parti Manisa il teşkilatı olarak tarihi bir başarıya imza attık. 3. seçimimizde de yine Manisa'da rekor kırdık. 2007 genel seçimlerinde 314 bin 140 oy almıştık, yani yüzde 40.94'tü. 2009 seçimlerinde, il genel seçimlerinde 302 bin 118 oy aldık yani yüzde 36. 10'idi. Bugün itibariyle 405 bin 652 oy alarak, yüzde 46.9 nispetinde bir oy aldık. Manisa olarak, başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın vermiş olduğu vaatler vardı. Milletvekillerimiz ile hep beraber bu verilen vaatlerin yerine getirilmesi için çalışacağız." dedi.

“KAZANAN TÜRKİYE VE MİLLET OLMUŞTUR”

12 Haziran'ın bir milat olduğunu dile getiren AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, demokrasinin bayramını yaşadıklarını söyledi. Özdağ, "Bu bayramda AK Parti bayrağını Spil Dağı'nın tepesine dikeceğimizi söylemiştik, bu gerçekleşti. İnşallah sorunlu muhalefet değil, sorumlu bir muhalefet ile birlikte Manisa'mıza ve Türkiye'mize hizmet edeceğiz. Ben inanıyorum ki AK Parti ustalık döneminde de atmış olduğu temelleri yani ekonomik, sosyal, kültürel alanda yapmış olduklarını taçlandırarak Türkiye'yi ileri demokrasiyle ve Türkiye'yi uygarlığın en üst noktasına çıkarması dönemini yaşayacak ve yaşatacaktır. Kazanan Türkiye ve millet olmuştur. Milletimiz, AK Parti'nin hizmetlerini göz önünde bulundurarak, AK Parti'yi iktidara getirmiştir." dedi. Seçimlerde emeği geçen herkese teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, "Eğer burada bir başarıdan söz ediliyorsa Manisa'yı ev ev dolaşan kadın kollarımıza aittir bu başarı. Eğer burada bir başarıdan söz ediliyorsa, şairin değimiyle 'orada kim var denildiğinde ben varım, benim olmadığım yerde kimse yoktur' şuuruyla hareket eden gençlik kollarımıza aittir bu başarı. Okyanus ötesinden, denizler ötesinden bizlere dua eden, önden giden atlılara aittir bu başarı. Ben bu başarıda emeği geçen tüm kardeşlerime en içten sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı. 

“İSİMSİZ KAHRAMANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Milletin takdiriyle AK Parti'nin Manisa'da ve Türkiye'de Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir başarıya imza attiğını ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, "Bu başarının ortaya çıkmasında teşkilatımızda görev alan isimsiz kahramanların payı var. Ben bu kahramanlara teşekkür ediyorum. Biz seçim çalışmaları sırasında seçimde bize oy vermediği halde vermeyeceğini bildiğimiz halde, vatandaşlarımızın hepsine gittik, dinledik. Demokrasinin güzel tarafı şu; bize destek olmayan insanların bize yaptığı hizmeti en az destek olanlar kadar kıymetli görüyorum ben. Çünkü bu insanlar bazı taleplerde bulundu, demek ki bizim bazı eksikliklerimiz varmış, bu eksikliklerimizi görme imkanı sağladılar. Bu eksiklerimizi önümüzdeki dönemde telafi etme fırsatını bize verdiler. Bunun için meydanlarda toplantılarda bizi uyaran, bizi eleştiren Manisalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum." diye konuştu. 12 Haziran seçimlerinin Manisa ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini dileyen AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir de , "Manisalı hemşehrilerimize göstermiş oldukları sağduyudan dolayı teşekkür ediyorum. 23 Nisan'da çıkmış olduğumuz bu yolculukta, bayram havasında geçirmiş olduğumuz bu seçim atmosferine Manisalıların çok büyük katkısı oldu. İnşallah Manisa'mızı Ankara'da en iyi şekilde temsil edeceğiz" şeklinde konuştu.

“BU ANAYASA MİLLETİMİZİN VE ÜLKEMİZİN VÜCUT ÖLÇÜLERİNE UYGUN DEĞİLDİR

Son olarak konuşan AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ise demokrasilerde yetkinin de, kararın da millet ait olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: "Milletimiz 12 Haziran günü yani dün kararını vermiştir. Millet iradesi en büyük iradedir. Milletimizin kararı başımızın üstündedir. Milletimizin verdiği karara saygı duyuyoruz. AK Parti'ye güvenen tüm vatandaşlarımıza teveccüh eden tüm vatandaşlarımıza, uyguladığımız politikaları tasdik edip, sandıkta bunu tescil eden tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi içerisinde anayasa değişikliği görüşmeleri büyük önem arzedecektir. Bu noktada milletimiz uzlaşma ile anayasa değişikliğini yapmamızı, parlamento içinde bunun gerçekleşmesini söylemiştir. Biz geçtiğimiz dönemde parlamento içerisinde anayasıyı uzlaşıyla değiştirmek istediğimiz halde maalesef bunu sağlayamamıştık. Ancak bir defa daha sivil, özgürlükçü, demokrat bir anayasının ortaya çıkması adına bütün imkanlarımızı zorlayacağız. Mecliste uzlaşıyı arayacağız. Siyasi partilerimiz önceki dönem gibi her halde milletimizin de uyarısını dikkate alarak, yumruklarını sıkmayacak, onlar da uzlaşıya inşallah uyum sağlayacaktır. Köklü kapsamlı olarak 'anayasanın değiştirilemez' maddeleri haricinde tüm maddelerini beraber değiştireceğiz. Bu anayasa milletimizin ve ülkemizin vücut ölçülerine uygun değildir. Dolayısı ile milletimizin ve ülkemizin vücut ölçülerine uygun Türkiye'yi ileriye taşıyacak, dünyada lider ülke olmasını sağlayacak bir anayasa değişikliği konusunda inşallah parlamentoda uzlaşıyı sağlarız. Türkiye genelinde bütün milletvekilleri olarak yani AK Parti ailesi olarak, yine milletimizin emanetine ihanet etmeyeceğiz ve inşallah milletimizin beklediği arzu ettiği, özlediği hizmetlere sahip olması için çalışacağız. Hedefimiz Manisa'yı daha iyi yerlere getirmek. 2023 Türkiye'sinde işsizliği en aza indirmiş, tarımda sanayide ülkemizde ve dünyada söz sahibi olmuş bir Manisa için el birliği ile çalışacağız"

 

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.