banner278

Manisalıların % 80'i sağlık hizmetlerinden memnun

Manisa'daki kamu kurumlarının sunduğu hizmetlerden Manisalılar ne kadar memnun? sorusuna yanıt arandığı Vatandaş Karnesi anketinde sağlık hizmetleri birinci oldu.

banner292
Manisalıların % 80'i sağlık hizmetlerinden memnun

Manisalıların % 80’i sağlık hizmetlerinden memnun

Manisa’daki kamu kurumlarının sunduğu hizmetlerden Manisalılar ne kadar memnun? sorusuna yanıt arandığı Vatandaş Karnesi anketinde sağlık hizmetleri birinci oldu.

Manisa Kent Konseyi’nin Manisa Valiliği, Manisa Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Celal Bayar Üniversitesi, TEPAV ve Dünya Bankası’nın katkılarıyla hazırladığı Manisa’da Kamu Hizmetleri Vatandaş Karnesi araştırmasında en yüksek notu sağlık hizmetleri aldı. A&G araştırma şirketi tarafından Haziran 2011’de gerçekleştirilen ve Manisalıların kamu hizmetlerinden memnuniyetini ölçmeye yönelik yapılan araştırmada sağlık hizmetleri % 80 memnuniyet oranıyla ilk sıradaki yerini aldı. Manisa’nın 12 bölgeye ayrılarak tarandığı anket çalışmasında kurumların her bir basamak hizmeti ayrı ayrı ölçümlenerek memnuniyet düzeyi ve niteliği spesifik olarak tespit edildi. Kent Konseyi tarafından kitap haline getirilerek yayınlanan ankette birinci basamak sağlık hizmeti sunan 3’ Nolu Aile Sağlığı Merkezi’ndeki sağlık personeli yüzde 86’lık memnuniyet oranıyla hizmet verdikleri bölge insanından ödüllerini memnuniyet olarak aldılar. Sağlık hizmetlerindeki bu başarıyı çalışma arkadaşlarıyla paylaşmak amacıyla 3’Nolu ASM’ye sürpriz bir ziyarette bulunan Dr. Ziya Tay önce pasta kesti, ardından merkez sorumlu hekimi Dr. Gülay Dağaşan’a teşekkür belgesi verdi. Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın temel felsefesinin insanların mutluluğu ve memnuniyetini amaçlayan insan odaklı sağlık hizmeti sunmak olduğun belirten Dr. Tay “Bu nedenle sağlık hizmet kalitesinin ölçümünde vatandaş memnuniyetini çok önemsiyoruz.  Vatandaş tarafından tescillenen bu başarı Sağlık Bakanlığı’ndan taşrada en uç noktada görev yapan sağlık personeline kadar özveriyle yürütülen bir ekip çalışmasının sonucudur. Araştırmada 3’ Nolu ASM’ miz de % 86’lik memnuniyet oranıyla vatandaştan en yüksek teveccühü almıştır. Bende 3’ Nolu ASM’de görev yapan arkadaşlarımın şahsında tüm sağlık çalışanlarını bu başarılarından dolayı kutluyorum” dedi.

Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Tayfun Çiğdem’de Aile hekimliği uygulamalarında Manisa’nın Türkiye’de örnek gösterilen bir il olduğunu vurgulayarak

“Bu araştırma sonucu bizim için beklenen bir durum. Sağlık Bakanlığı tarafından da 2010 yılında Türkiye genelinde yapılan Aile Hekimliği memnuniyet anketinde % 93,39 oranından bir memnuniyet ile Manisa 3’ncü oldu. Vatandaş karnesiyle bu memnuniyet bir kez daha tescillenmiş oldu. Bende arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

 

Manisa Vatandaş Karnesi 2011 Sonuçları

 

Manisa Vatandaş Karnesi 2011 Sonuçlarına göre  (Bkz Tablo 7)[1] en yüksek notu Sağlık Hizmetleri (80) almıştır. İkinci sırada Mezarlık ve Cenaze Hizmetleri (79) ve üçüncü sırada Emniyet ve Asayiş Hizmetleri (78) yer almaktadır. Son sırayı ise Trafik Düzenleme ve Otopark Hizmetleri (52) önemli bir kırılma ile almıştır. Bu hizmetin bir üstünde yer alan Mesleki Beceri Geliştirme ve İş Bulma Hizmeti 60’tır.

Deneyime dayalı algı sıralaması bazı değişiklikler göstermektedir. Buna göre Mezarlık ve Cenaze Hizmetleri 1.sırada (83) Sağlık Hizmetleri 2.sırada (81) ve İtfaiye Hizmetleri 3.sıradadır (80).

 İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.