Manisalı İşadamları yurda döndü

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası'nın Vietnam ve Kamboçya'ya düzenlediği iş ve inceleme gezisine katılan 38 Manisalı İşadamı yurda döndü. Travel Point'in orgazine ettiği ve 9 gün süren iş ve inceleme gezisine katılan işadamları iki ülkede yaptıkları iş görüşmelerini tamamlayarak yurda umutla döndüler.

Manisalı İşadamları yurda döndü

Manisalı işa damları yurda döndü

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın  Vietnam ve Kamboçya’ya düzenlediği iş ve inceleme gezisine katılan 38 Manisalı İşadamı yurda döndü.  Travel Point’in orgazine ettiği ve 9 gün süren iş ve inceleme gezisine katılan  işadamları  iki ülkede yaptıkları iş görüşmelerini tamamlayarak  yurda umutla döndüler. 

Uzakdoğunun yıldızı yeni parlayan ülkesi Vietnam’ın Ho Chi Minh City’de  Genel Ticaret Fuarına katılan, bunun yanı sıra yine bu şehirde düzenlenen iş formuna katılan işadamlarımız bir çok firma yetkilileri ile görüşme yapma şansını buldular.

Vietnam Ticaret Ateşesi’ni gözler aradı

Özellikle Vietnam’ın Ho Chi Minh City’de yapılan iş konferansı Vietnam’da büyük yankı yarattı. Vietnam’ın sayılı işadamlarının katıldığı iş konferansına Vietnam basını da büyük ilgi gösterdi. Toplantıya yaklaşık 25 kameraman ve bir o kadar da basın mensubu katıldı. Yaklaşık 2 saat planlanan görüşmeler bu zaman dilimine sığmayınca, iki ülkenin işadamları görüşmelerini konaklanan otele taşıdılar.

Türk ve Vietnamlı işadamlarının bu yüksek katılımlı iş konferansında gözler Türkiye’nin Vietnam Ticaret Ateşesi Nedim Eliuz’u aradı. Görüşmeler esnasında Manisalı işadamlarımız toplantıya bir çok Vietnamlı yetkilinin bakanlık düzeyinde katıldığını, bu ülkedeki  işadamlarının bu konferansa büyük ilgi gösterirken, Vietnam basını bu toplantıya odaklanmışken, Türk Ticaret Ateşesinin bu organizasyona katılmamasına tepki gösterdiler. Düzenlenen iş konferansının Vietnam yazılı ve görsel basının da büyük yankı uyandırmasının ardından Manisa kafilesinin Kamboçya’ya hareket edeceği  gün heyeti ancak arayan Ateşe Nedim Eliuz ise toplantıya mazereti dolayısıyla katılamadığını söylemesi işadamlarının tepkisini bir kez daha arttırdı.

Böylesine önemli görüşmelerde Vietnam’daki Türk Ticaret Ateşeşi’ni  görmek istediklerini belirten Manisalı İşadamları, ‘Ateşemizin mutlaka geçerli bir mazereti olduğunu düşünüyoruz. Ancak bir yaklaşık yedi bin kilometreden kalkıp bu ülkede ticari bağlantılar için geliyorsak ve geliş tarihimizi de aylar öncesinde ateşemize bildiriyorsak, ateşemizi bu görüşmelerde aramızda görmek en büyük beklentimiz olmuştu. Ama gerek Manisa Ticaret ve Sanayi Odamızın organizasyonu ve gerekse de geziyi düzenleyen tur şirketimiz Travel Point’in girişimleri ile iş konferansımız mükemmel geçti. Sadece iş konferansı ile de sınırlamamız yanlış olur. 9 gün boyunca çok güzel bir program eşliğinde hem ikili iş görüşmelerimiz gerçekleştirdik, hem de hepimizin merak ettiği Vietnam ve Kamboçya’yı yakından tanıma fırsatını bulduk’ dediler.

Manisa heyeti Taylant’ın başkenti Bangkok’tan yurda dönüş yaptı. Yoğun program içerisine bir günlerini de Taylant’ın başkenti Bangkok’a ayıran Manisalı İşadamları bu şehirde de kısa da olsa dolu bir programa katıldılar.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Koşmaz, 9 gün süren iş ve inceleme gezisinin oldukça başarılı geçtiğini dikkat çekti. Bu başarıda bu organizasyonun kusursuza yakın olarak hazırlanmasının da etkisi olduğunu vurgulayan Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz, organizasyonu hazırlayan Travel Point’in sahibi Ergun Erdoğan’a da gezinin anısına el dokuması kilim hediye etti.  


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.