banner278

MANİSALI 4 ENGELLİ MİLLİ TAKIM KAMPINDA

Geçtiğimiz Mart ayında İstanbul'da yapılan Türkiye Engelliler Yüzme Şampiyonasında derece yaparak tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Sefa Yurtkölesi, Deniz Ünsal,Efe Can Ötnü ve Mehmet İleru isimli yüzücüler İstanbul'da 15 gün boyunca gerçekleştirilen Milli Takım kampına davet edildi.

banner292
MANİSALI 4 ENGELLİ MİLLİ TAKIM KAMPINDA


MANİSALI 4 ENGELLİ MİLLİ TAKIM KAMPINDA

Geçtiğimiz Mart ayında İstanbul’da yapılan Türkiye Engelliler Yüzme Şampiyonasında derece yaparak tüm dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Sefa Yurtkölesi, Deniz Ünsal,Efe Can Ötnü ve Mehmet İleru isimli yüzücüler İstanbul’da 15 gün boyunca gerçekleştirilen Milli Takım kampına davet edildi.


Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter ile Manisa’yı Mesir’i ve Turizmi Tanıtma Derneği Başkanı Ufuk Tanık’ın sponsorluğunda İstanbul’daki Milli Takım Kampına giden Manisalı Engelli Yüzücüler burada Türkiye Genelinden gelen 35 sporcu arasında yer aldı.

Milli Takım Antrenörü Şule Şenyoğurtçu nezaretinde İstanbul Sultan Gazi de İstanbul Büyük Şehir Belediyesine ait Cebeci Spor Komlesksinde kampa giren Manisalı yüzücüler burada Milli Takım Baş Sorumlu Antrenörü Abdullah Duran Arslan, Mili Takım Antrenörleri Kerem Arda Şule Şenyoğurtçu,Saliha Altaylı,Baykal Karataş,Fuat Özsaatçı,İbrahim Kaç,İsmail Ayık ve Barış Özsu’un verdiği teknik ve taktikler programı çerçevesinde çalıştı.

Kahraman Maraş’tan Beytullah Eroğlu,Bursa’dan Şebnem Güre,Uğur Uçar ve İstanbul’dan Alper Ceylantepe Milli sporcuların yanı sıra 12-23 yaş arasında ve çeşitli engel gruplarından Ankara,Manisa,Eskişehir,Konya,Isparta,Denizli,Mersin,Bursa, Erzincan,Kahraman Maraş,Balıkesir ve Çorum gelen S1 ve S10 sporcular  günde iki antreman yaparak kamptaki hazırlıklarını ağırlık ve kas gelişim çalışmalarının yapıldığı Fitnıs salonunda gösterdikleri performansları görülmeye değerdi. Engelli çocukları havuzda kulaç atarken anne ve babalar ise tribünlerden onları tezaüratlarıyla destek verdi. 

SPORCULARIN YAŞ GÜNLERİ UNUTULMADI

Kampta bulunan sporcuların yaş günleri de antrenörleri tarafından sürpriz yaş günleri kutlaması da yer aldı.Bunlardın birisi Ankara’dan gelen ve iki kolu ve bacakları bulunmayan Hamit Demir 21.Yaş gününü Manisa’dan gelen Efe Can Ötnü ise 13.Yaş günlerin kutladı.

Cebeci Spor Kompleksindeki Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Milli Takım kampına çocuklarını getiren anne ve babalar ise Kampın yapılmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiriyor. 13 Günlük kamp sürecini değerlendiren veliler görüşleri ise şöyle oldu.

Manisa’dan gelen 18 yaşındaki Sefa Yurtkölesi’nin annesi Zeynep Yurtkölesi ise “Benim oğlum 6 aydır yüzme sporu ile tanıştı. İyi ki tanışmış bu konuda çok geç kaldığımızın farkındayız.Kısa sürede Milli Takım kampında yer almış olması bizleri gerçekten onurlandırdı.Şimdi oğlumuzun geldiği noktadan gurur duyuyoruz” dedi

Kampa katılan Milli Sporcu Beytullah Eroğlu; “Ben 12-18 Ağustos tarihlerinde Kanada ‘da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi en iyi biçimde temsil etmek için Milli Takım kampında bulunuyorum.Kampa yeni katılan sporcular bizleri görerek daha şevkleniyorlar.Milli Takım kamp süresince onlarda iyi örnek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Bursalı milli sporcu Şebnem Güre ‘de Milli Takım kampının sporcular üzerinde olumlu etkileri gerçekten çok fazla olduğunun altını çizerken “Ben bir çok defa ülkemizi uluslar arası olimpiyatlar da temsil ettim.Son olarak Akdeniz Olimpiyatlarında 5. Oldum.Bundan sonraki şampiyonalarda derece almak için mücadele vereceğim” dedi

Deniz Ünsal, Efe Can Ötnü ve Mehmet İleru’da “ Milli Takım kampının bize çok katkısı oldu.Bugüne kadar öğrendiğimiz tekniklerimizi geliştirme şansını yakaladık.Bu arada bizlerin buraya gelmesinde etken olan Oda Başkanlarımız Hasan Geriter ve Ufuk Tanık ve bize milli takım ortamını sağlayan İstanbul Büyük Şehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz” dediler

Manisalı Milli Takım Antrenörü Şule Şenyoğurtçu ‘da “Milli Takım kampının İstanbul’dan sonra en çok katılımlı ili olduk.Manisa’daki Engelli sporcu sayısını mutlak arttırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz tabi ki Antrenör sayısının arttırılması gerekir” dedi. 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yüzme Milli Takım Antrenörü Abdullah Duran Arslan ise ; “Bu çocuklarımızın birçoğu yüzme sporu sayesinde evlerinde çıkıp kendi işlerini görebilme aşamasına geldiler. Fakat bu yetmez öncelikli olarak engelliler ile ilgili mutlak bağımsız bir Engelliler Yüzme Federasyonunun hayata geçirilmesi gerekir.Türkiye’de engellilere yönelik spor yaptıracak kadroların biran önce arttırılması gerekir bununla ilgili çalışmalarımızı iller bazında yapmayı hedefliyoruz” dedi.Bunların da acilen oluşturulması gerekmektedir.Ampute Milli Takımı oluşturuyoruz Manisalı Sefa Yurtkölesi’ni de bu ekibin içerisine dahil ettik.Bu alanda başarılara imza atacağımıza inancımız tamdır” dedi.

SPORCULAR BOĞAZ TURU YAPTI

Milli Takım Kampından bulunan engelli yüzücüler Milli Takım antrenörleri Abdullah Duran Arslan ve Kerem Arda tarafından organize edilen Boğaz Turu gezisine katıldılar. Engelli yüzücüler, Boğaz gezisi boyunca İstanbul’un tarihi güzelliklerini yakından görme fırsatını yakaladı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.