MANİSA'DAN 11 ÇOCUK KATILACAK

Türkiye'de ilk defa; Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Çocuk Vakfı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu iş birliğinde, Prof. Dr. Halûk Yavuzer'in Kongre Başkanlığı'nda, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın himayelerinde, 14-15 Kasım 2013 tarihinde İstanbul'da, yetişkin ve çocuk delegelerin katılacağı, "I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi" düzenlenecek.

MANİSA'DAN 11 ÇOCUK KATILACAK


MANİSA'DAN 11 ÇOCUK KATILACAK

Türkiye’de ilk defa; Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Çocuk Vakfı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu iş birliğinde, Prof. Dr. Halûk Yavuzer’in Kongre Başkanlığı’nda, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın himayelerinde, 14-15 Kasım 2013 tarihinde İstanbul’da, yetişkin ve çocuk delegelerin katılacağı, “I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi” düzenlenecek.

Konuyla ilgili bilgi veren CBÜ Eğitim Fakültesi Dekan Prof. Dr. Mustafa Bakaç, “İletişim ve Eğitim Fakülteleri doğal paydaş kurumlar haline geldi, sürecin eğitim ayağını yürüttü. Bu bağlamda CBÜ Eğitim Fakültesi Dekanlığı olarak biz de Çalışmalara başladık. Bilindiği gibi Nisan 2013’de “Gezici Medya Okuryazarlığı Ekipleri” oluşturarak başlattığımız, medya ve çocukla ilgili eğitici çalışmalarımız, Basri Koçyiğit Kültür Merkezinde 21 Mayıs 2013 Salı günü gerçekleşen “Medya ve Çocuk Paneli’yle devam etti. Medyanın çocuklar üzerindeki olumlu, olumsuz etkileri ve medyayı daha verimli kullanma bilincinin oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen “bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri” sonrasında, Milli Eğitimden gelen, 9-18 yaş grubu istekli öğrenciler için 12 Haziran- 4 Temuz 2013’de Fakültemizde yazılı, sözlü anlatım, sunum, karikatür, poster, drama ve kısa film dallarında “medya ve çocuk konulu atölye çalışmaları” başlattı. Öğretim elemanlarımızın burada verdikleri destekle çeşitli projeler üreten öğrenciler, kendi ürettikleri “Medya araçları ve ben” konulu proje çalışmalarını seçici kurula gönderdiler. Heyecanla bu üretimlerin sonuçlarını bekliyorduk. Nihayet Sonuçlar açıklandı Türkiye çapında seçilen 115 çocuk delegenin on biri Demirciden. Nisan 2013’de başlattığımız  “Medya ve çocukla ilgili eğitici çalışmalarımız” nihai hedefine ulaştı. Çok mutluyuz. Sürece katkı sağlayan yerel basınımıza, MEB yönetici ve öğretmenlerine, öğretim elemanlarımıza çok teşekkür ediyorum.”

DEMİRCİ’NİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAKLAR

Demirci’nin on bir çocukla Kongreye katılacak olmasının gurur verici olduğunu ifade eden Prof. Dr. Bakaç, projesi kabul edilerek delege seçilen öğrencileri velileri ve öğretmenlerini de kutlayarak, bu kıymetli çocukların Demirci’nin tanıtımına katkı sağlayacaklarını sözlerine ekledi. 14-15 Kasım 20013’de İstanbul’da gerçekleşecek I. Uluslararası Çocuk Kongresine  “çocuk delege” olarak katılma hakkı kazanan ve Demirci’yi temsil edecek çocuklar: Yazılı Sunum:  Burçin Karakuzu, Emre Topaloğlu, Şerife Ay, Poster: Ebru Yaraşan, Nurgül Dönmez, Karikatür:  Fadime Dönmez, Gizem Baş, Şeyda Ay. Kısa Film:  Elvan Yetiş, Esra Nur Koçyiğit, Meryem Aydemir, Şerife Ay’dan oluştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.