banner278

MANİSA'DA 'SOSYAL GÜVENLİK REFORMU' KONFERANSI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Manisa İl Müdürlüğü tarafından "Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları" konusunda konferans düzenledi.

banner292
MANİSA'DA 'SOSYAL GÜVENLİK REFORMU' KONFERANSI


MANİSA’DA 'SOSYAL GÜVENLİK REFORMU' KONFERANSI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Manisa İl Müdürlüğü tarafından “Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları” konusunda konferans düzenledi.

Anemon Otel'de gerçekleştirilen toplantıya Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, SGK Manisa İl Müdürü Murat Saygı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve daire müdürleri katıldı. Prof. Dr. Mustafa Güneş’in moderatörlüğünü yaptığı konferansta sosyal güvenlik reformu, reform sürecinde gerçekleştirilen önemli çalışmalar, reform sonrası mevcut durum, kayıt dışı istihdamla mücadele 2012 yılı önemli projeler ve hedefler anlatıldı. SGK Manisa İl Müdürü Murat Saygı, ”Manisa ili genel nüfusu 1 milyon 340 bin toplam aktif çalışan kişi sayısı 331 bin, aylık alan kişi sayısı 202 bin, bakmakla yükümlü tutulanların sayısı 612 bin kişidir. Toplam işyeri sayımız ise 24 bindir. Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki kişiler de dahil edildiğinde Manisa nüfusumuzun yüzde 99’unun sosyal güvenlik kapsamında olduğunu söyleyebiliriz. Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaş odaklı yönetim anlayışı çerçevesinde sunduğu hizmet kalitesini hayata geçirdiği yeniliklerle her geçen gün arttırmaktadır. Daha hızlı ve etkin hizmet verebilmek adına tüm sosyal tarafların çıkarlarını gözetmekte hem sigortalılarımızı, hem işverenlerimizi hem de devleti bir bütün olarak ele almaktadır. Manisa Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak bizler de kuruluşumuzdan bu yana vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmek adına büyük çabalar sarf etmekteyiz. Tüm çalışanlarımızla birlikte vatandaşını hor gören değil onlara hizmet etmek için var olduğunu bilen bir anlayışla görev yapmakta ve daima çözüm odaklı bir tutum sergilemekteyiz.Bugüne kadar iş ve işlemleri kolaylaştırmak, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önüne geçmek amacıyla birçok proje tamamladık.” diye konuştu.

İl Müdürü Murat Saygın’ın çok başarılı bir yönetici ve Manisa’yı çok iyi tanıtan birisi olduğunu belirten Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, “Manisa’nın kültürel ve ekonomik zenginliği burada görsel olarak çok iyi yansıtılmış. Bir şeyin gerçekten reform olarak görülebilmesi için öncesi ile sonrasının olumlu bir değişimin olması gerekmektedir. Bu ölçüyü göre ülkemizde en anlamlı en başarılı reformlardan birisi 'Sosyal Güvenlik Reformu'dur. Önceden bu konuda çok zorluklar çekiliyordu. Şuanda nüfusun tamamına yakını sosyal güvenlik şemsiyesi altında görülmektedir. Bu reformun getirdiklerini çok rahat bir şekilde günlük hayatımızda görebiliyoruz. Reformda çoklu yapıdan tekli yapıya geçilmesi sağlandı. Önceden eşitsizlikler ve adaletsizlikler vardı, şimdi ise insanlarımız hiçbir sıkıntısı kalmadı. Manisa’mızda vatandaş memnuniyeti çok yüksek. Tabi ki bunun sebebi bu ekibin çok çalışmasıdır.” dedi.
Konuşmaların ardından moderatör Prof. Dr. Mustafa Güneş tarafından katılımcılara "Sosyal Güvenlik Reformunun Yansımaları ve Sosyal Güvenlikte Teşvik Uygulamaları" konusunda sunum yapıldı. Konferans soru cevap bölümüyle sona erdi. İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.