MANİSA'DA 'PATRİOT FÜZELERİNE HAYIR' SESLERİ YÜKSELDİ

Gaziantep'te ve ülkenin bütün sokaklarından "Emperyalizmin Taşeronluğuna ve Patriot Füzelerine Hayır!" seslerinin yükseldiğini belirten Serpil Deniz, "Bu sesi önümüzdeki günlerde de yükseltemeye devam edeceğiz. Çünkü biz, ABD taşeronluğuna Hayır diyoruz!

MANİSA'DA 'PATRİOT FÜZELERİNE HAYIR' SESLERİ YÜKSELDİ


MANİSA'DA 'PATRİOT FÜZELERİNE HAYIR' SESLERİ YÜKSELDİ

Gaziantep'te ve ülkenin bütün sokaklarından “Emperyalizmin Taşeronluğuna ve Patriot Füzelerine Hayır!” seslerinin yükseldiğini belirten Serpil Deniz, “Bu sesi önümüzdeki günlerde de yükseltemeye devam edeceğiz. Çünkü biz, ABD taşeronluğuna Hayır diyoruz!

Çünkü biz, emperyalizmin güdümünde komşularımızla savaşa sürüklenmeye Hayır diyoruz!

Çünkü biz, Amerikan bombalarına, NATO üslerine, emperyalizmin hegemonyasına Hhayır diyoruz! Ve buradan ilan ediyoruz, ey Başbakan bu memleket eninde sonunda NATO’yu bu topraklardan söküp atacaktır! Çünkü bu ülkede yalnızca emperyalizme uşaklıkla onur duyan iktidar sahipleri yok! Bu ülkenin diz çökmeyen, baş eğmeyen onurlu milyonları var! Bugün alanlardan yükselen onların sesidir. Bu sese kulak verin. Yoksa ülkemizi içine sürüklediğiniz bu batakta önce siz boğulacaksınız” dedi. 

ABD’nin emperyalist politikalarının son halkasının Suriye’de yaşanan yıkım olduğuna dikkat çeken Serpil Deniz, “Bu yıkım, Suriye halklarının kendi özgür iradeleri ve öz güçleri ile yürütecekleri demokrasi, eşitlik ve özgürlük mücadelesine yönelik bir müdahaledir.
Bu yıkım aynı zamanda gerici iç çatışma dinamiklerini ülkemize de taşıyan AKP hükümetinin Türkiye’de halklar arasında kardeşliğe, bir arada yaşam umutlarına karşı da gelişen bir müdahaledir. Suriye’nin kaderinin Suriye halklarının elinden alınmaya çalışıldığı, Suriye’nin geleceğinin iç savaşla karartıldığı bu dönemde bizler biliyoruz ki AKP’nin kendine biçtiği misyon “bölgesel aktörlük” adı altında daha fazla işbirlikçiliktir. Suriye’de etnik ve mezhepsel çatışmaları dinamitleyen silahlı çeteleri desteklemekten, kardeş halklarla savaşı ve düşmanlığı körüklemekten geri durmayan AKP, şimdi ülkemizi NATO’nun askeri yığınağı haline getirerek işgalin merkez üssü olmayı hedeflemektedir. Askeri eğitim kampları, istihbarat büroları, Kürecik’te Füze Kalkanı Radar Sistemi ve NATO karargâhlarının ardından bu kez ülkemizde Gaziantep, Adana ve Maraş’a yerleştirilmek üzere Patriot füzeleri konuşlandırılmaktadır. Sözde güvenlik kaygılarıyla Ortadoğu halklarının üzerine yağacak bombalara kucak açan AKP, memleketin dört bir yanını üslerle, NATO askerleriyle, ölüm füzeleriyle doldurmaktadır. Halkları savaşa sürükleyen, halkların üzerine bombalar yağdıran ABD ve NATO’dur. ABD ve NATO’nun işbirlikçisi ise sizlersiniz. Bizler anti-emperyalist emek ve demokrasi güçleri olarak;   Ülkemizin NATO üsleriyle ve ABD’nin kanlı savaşa hazırlık yaptığı askeri üsleriyle kuşatılmasına; İşbirlikçilere, emperyalizmin taşeronlarına, bu ülke topraklarını NATO toprakları sananlara; emperyalizmin kalkanı olmayı görev sayanlara karşı mücadeleyi hep birlikte yükseltelim. Kahrolsun emperyalizm, yaşasın halkların kardeşliği” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.