banner278

MANİSA'DA MODERN YAPILAR İÇİN GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ

Manisa yapı denetim firmaları, Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil başkanlığında bir araya geldi. Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, Manisa'nın yerleşim, otopark, mimari ve fiziki koşullarıyla ilgili sorunlarının giderilmesi noktasında Manisa Belediyesi olarak önemli adımlar attıklarını söyledi.

banner292
MANİSA'DA MODERN YAPILAR İÇİN GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ

MANİSA’DA MODERN YAPILAR İÇİN GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ

Manisa yapı denetim firmaları, Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil başkanlığında bir araya geldi. Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, Manisa’nın yerleşim, otopark, mimari ve fiziki koşullarıyla ilgili sorunlarının giderilmesi noktasında Manisa Belediyesi olarak önemli adımlar attıklarını söyledi.

Yapı denetim toplantısı, Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil başkanlığında, Kültür Merkezi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Manisa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Hasan Patel, Mimarlar Odası Başkanı Halim Sezici, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Musa Aynuru, Yapı Denetim Birliği Başkanı Mehmet Songur ve çok sayıda yapı denetim firması temsilcisi ile mimar katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, Manisa’nın yerleşim, otopark, mimari ve fiziki koşullarının iyileştirilmesi noktasında Manisa Belediyesi olarak önemli adımlar attıklarını söyledi. Manisa’nın önemli sorunlarından olan otopark ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyleyen Açıkdil, “Bedesten Meydanı’nın alt kısmına otopark düşündük ancak Anıtlar Kurulu buna izin vermedi. Emekliler Parkı için Anıtlar Kurulu kararını bekliyoruz. Buradan olumlu karar çıkması durumunda Emekliler Parkı’nın altına bir otopark yapma düşüncemiz var. Öte yandan Subay Lojmanları’nın katlı otopark olarak düzenlenmesi konusunda iş artık ilgili bakanlıkların imzasına kaldı. Maliye ve Milli Savunma Bakanlığı’nın onaylamasının ardından burası katlı otopark olacak” dedi.

YENİ YERLEŞİM YERLERİNE YENİ DÜZENLEME

Ocak ayında yürürlüğe giren Yapı Denetim Kanunu ile ilgili gerek Belediye’nin gerekse de yapı denetim firmalarının bu konuda yeni olmasından dolayı bu tür toplantıların yararlı olduğu fikrinde birleşen katılımcılar, tek tek söz alarak sorunlarını dile getirdi. Toplantı sonrası bilgilendirmede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, toplantıda çıkan sonuçları şöyle aktardı; “Yol kaplaması olmasa da, yol kaplaması dikkate alınarak subasman verilmesi, projelere müşterek bakılması, Belediye’nin temel ve kat vize kontrollerine gelmesine gerek olmadığı ancak yapı denetim firmalarının işlerini aksatmadığından Belediye’nin kontrole gelmesinin faydalı olduğu, kontrol sırasında altyapı bilgilendirmesi için su kanalizasyon, Telekom gibi kurumlara gitmeye gerek olmadığı konularında görüş alışverişi yapıldı.” Toplantıda ayrıca bazı istenen evraklarda güven esasına dayalı bir sistem oluşturulması, aksi durumlarda uygunsuz belge olması durumunda ilgili firmanın cezalandırılması da gündeme getirildi. Öte yandan işlerin hızlanması ve zamandan kazanmak açısından yapı denetim firmalarının bilgilerini mail yolu ile bildirmesi de dile getirildi. Toplantıya katılan yapı denetim firması temsilcileri, mimar ve mühendisler, toplantının yapılmasından memnun olduklarını, Belediye’nin konuya hassasiyet göstermesinden dolayı da teşekkürlerini sundular. Son olarak Belediye, Mimar-Mühendis odaları ve yapı denetim firmalarından heyet oluşturulması, oluşturulacak heyetin sık sık bir araya gelmesi görüşü ortaya atıldı. Konuya sıcak bakan Belediye Başkan Yardımcısı Azmi Açıkdil, heyetin hemen oluşturularak, ilk toplantıyı Pazartesi günü gerçekleştirme kararı aldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.